УЧІТЕСЬ, ЧИТАЙТЕ, І ЧУЖОМУ НАУЧАЙТЕСЬ Й СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ. Т.Г.ШЕВЧЕНКО

неділя, 21 березня 2021 р.

«ДО СВЯТА КНИЖКОВОГО МИ КОЛО ДРУЗІВ КЛИЧЕМО»


Бібліо-експрес на чолі з видавцем Стефаном Недерицею (Видавництво Стефана Недериця "Classica") вирушив в чарівну країну музики! Пан Стефан, музикант за освітою презентував книжки свого видавництва – і книжки незвичайні, музикальні! Маленькі гості бібліотеки, учні 2-б класу НВК № 30 "Еконад" познайомились з творчістю Моцарта, Вівальді, Чайковського, Скорика та багатьох інших. Дуже цікавим було поєднання музики зі звуками природи – голосів тварин і птахів. Школярам так сподобався голос дельфіна, що кожен намалював свого власного дельфінчика! Діти не тільки уважно, заплющивши очі, слухали музику, але й самі стали членами незвичного оркестру: під керівництвом досвіченого диригента Стефана Недериці звичайні папірці в руках у дітлахів перетворились на музикальні інструменти! Ну, і звичайно, як без руханки – разом потанцювали під запальні молдавські мелодії! Дякуємо пану Стефану за чудову весняну зустріч!








«КРАСА ПРИРОДИ – СПРАВЖНЄ ДИВО»


В літературній вітальні бібліотеки ім.П.Усенка відбулась прем’єра – знайомство з новим письменником – автором літературної спільноти «ЛІТОТЛ» – Олександром А. та збіркою його віршів «Місячна тарзанка». Наши гості, учні 4-в класу Київської Вальдорфської школи "Софія" та їх вчителька Марина Павлівна Сідлецька із задоволенням послухали поетичні рядки про красу природи, поговорили з паном Олександром про природні явища і давньогрецькі міфи, а ще, заплющивши очі, спробували помріяти. Літературною інтригою став незвичайний віршований рецепт борщу – аж захотілось скуштувати борщику! Закінчилась зустріч чудовим весняним концертом від наших гостей – дітлахи водили хороводи та заспівали веснянки. Свято весни вдалось! Щиро дякуємо панові Олександру за душевну поезію та сподіваємось на наступні зустрічі!




неділя, 14 березня 2021 р.

“Даруй словам святую силу — людськеє серце пробивать!”


Шевченківський березень у соцмережах триває!
Читачі нашої бібліотеки долучилися до щорічного проекту Центральної бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва «Іду з дитинства до Тараса», присвяченого дню народження Тараса Шевченка. Цього року проект має назву «Даруй словам святую силу — людськеє серце пробивать!» Діти декламували свої улюблені вірші Кобзаря, а ми записали їх на відео. Підтримайте читайликів вподобайками!

Казкова мрія з Павлом Браницьким



Літературна студія юних поетів з добрим другом бібліотеки ім. П.Усенка письменником Павлом Браницьким знову збирає поціновувачів поезії!
Пан Павло розповів про свої вже опубліковані твори, а також почитав уривки з нової книжки – творчого віршованого переказу відомої казки Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц». Завершилось творче спілкування майстер-класом по складанню віршів – було цікаво і весело. Щиро дякуємо пану Браницькому та чекаємо на нові зустрічі!

вівторок, 9 березня 2021 р.

В кожному серці – Шевченко



В цей день, 9 березня 1814 року народився Тарас Шевченко – великий поет, геній українського народу. Без його імені не можна уявити нашої літератури, нашої культури, нашої країни. Його творчість невмируща. Життя Кобзаря можна вважати справжнім подвигом у мистецтві, бо він віддав усі свої сили, щоб врятувати український народ, українську культуру та відкрив перед ними шлях у майбутнє. Наші найменші читайлики знайомляться з творами поета, послухайте, як вони декламують вірші Шевченка!

понеділок, 8 березня 2021 р.

«ПЕРЛИНА НА СХИЛАХ ДНІПРА»


«ПЕРЛИНА НА СХИЛАХ ДНІПРА» – так часто називають Києво-Печерську Лавру, що є однією з найважливіших пам’яток не лише української, а й світової історії та культури та занесена до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО. В оглядовий тур Лаврою разом з журналістом та істориком Наталією Костилевою вирушили гості бібліотеки, учні 9-го класу НВК «Еконад» №30. Пані Наталія розповіла учням про історію та розвиток Києво-Печерської Лаври, що була заснована як печерний монастир афонським ченцем Антонієм в 1051році. Особлива увага була приділена значенню монастирів як культурних та освітніх осередків, центрів літописання в середньвічний період. Пані Костилева також розповіла чудовий комплекс спроруд Лаври в стилі українського барокко, музеї, що розміщені на території Верхньої Лаври та входять до Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника: Музей історичних коштовностей України, Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Музей книги та друкарства України. В фондах останнього, що розташований в приміщенні колишньої монастирської друкарні, зберігаються понад 100 рідкісних стародруків, серед них видання першодрукаря Івана Федорова «АПОСТОЛ» 1574 року і Острозька Біблія 1581 року та багато іншого. І звісно, учнів захопила розповідь про унікальні печери на території Нижньої Лаври, де в 1989 році був відновлений діючий монастир. Щиро дякуємо пані Наталі за дуже цікаву і змістовну екскурсію, яка, сподіваємось, надихнула школярів на відвідини «Перлини на схилах Дніпра».




 


НОВІ КНИЖКИ В БІБЛІОТЕЦІ


Друзі, у нас знову новинки! Дякуючи програмі поповнення фондів публічних бібліотек ми отримали багато-багато цікавинок! Заходьте до бібліотеки, книжки чекають на вас! Дякуємо
Українському інституту книги за цінні подарунки!





Екологічні історії Богдана Красавцева


В Еко-агенції "Дивосвіт природи" учні 3-б класу
Середньої загальноосвітньої школи I-III ступенів №195 ім. В.І. Кудряшова зустрілися з дуже цікавим гостем – головою громадської організації "Екологічна нація", журналістом
Богданом Красавцевим. Пан Богдан презентував свою книжку "Еко-історії для моїх маленьких друзів", відповів на числені запитання дітлахів та залишив автограф на плакаті "Еко-бібліо-форсаж". Було дуже цікаво, а на нашій еко-галявині з'явився новий друг. Дякуємо пану Богдану за чудові еко-історії, а вчительці Вірі Михайлівні Білик за допомогу в організації зустрічі.

"КВІТИ ДЛЯ БАБИ ЯГИ"


Казково-весняний настрій панував в бібліотеці ім. П.Усенка, а все завдяки акторам театру-студії «Дивограй», які показали нашим гостям чудову весняну казку-феєрію «Квіти для Баби Яги»
. Наші юні гості, учні 1-а класу НВК № 30 " Еконад" досхочу насміялись над кумедними пригодами Баби Яги та супер-агента Жені Бонденка, а ще узнали, що навіть Баба Яга може бути найпрекраснішою жінкою в світі! Щиро дякуємо акторам за чудову виставу, вчительці Ользі В’ячеславовні Цуркан за допомогу в організації зустрічі, і вітаємо всіх зі святом весни!