УЧІТЕСЬ, ЧИТАЙТЕ, І ЧУЖОМУ НАУЧАЙТЕСЬ Й СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ. Т.Г.ШЕВЧЕНКО

вівторок, 19 листопада 2019 р.

Турнір з настольної гри "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917–1921 РОКІВ"

Українська революція 1917–1921 років повернула Україну на мапу світу.
Після століть бездержавності українці створили власний парламент, уряд, військо, академію наук, здобули міжнародне визнання. Нинішні символи нашої держави – синьо-жовтий прапор, тризуб, гімн “Ще не вмерла Україна” обрані державними ще тоді. В вивченні періода революції в школі дуже допомагає настільна гра, яку розробив Український інститут національної пам'яті. Учні 10-Б класу НВК № 30 " Еконад" вирішили перевірити свої знання і провели справжній історичний турнір! Школярі поділились на 2 команди, модератором виступила співробітниця Українського Інституту національної пам'яті Ганна Байкевич (Hanna Baykevich). Яка команда краще знає іторію? Пристрасті розгорілись не на жарт серйозні, але перемогла, як завжди, дружба! Якщо хочете випробувати себе, завітайте до бібліотечної ігротеки з друзями і позмагайтеся!. Запрошуємо усіх бажаючих!










ТОЛЕРАНТНЕ СПІЛКУВАННЯ «ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА В ДІЇ»



\Слово «inclusion» означає включення, тобто комплекс рішень, що дозволяють кожній людині, незалежно від ії фізичних і ментальних особливостей, рівноправно брати участь у суспільному житті. Як налагодити нормальне спілкування з людиною, яка має особливості?
В цьому модератор благодійної організації Право на Щастя Катюша Чупринская.допомагала розібратися нашим гостям, учням 6 класу НВК № 30 " Еконад" Дуже цікаво було школярам дізнатися, як сприймає навколишній світ людина з інвалідністю по зору та слуху, і та, що має вади опорно-рухового апарату. Діти познайомилися з мовою жестів та шрифтом Брайля, а головне, зрозуміли, що спілкуватися і дружити на равних можна зі всіма, не зважаючі на розбіжності і особливості, – ми всі різні в нашому різноманітному і цікавому світі!







"ТОЛЕРАНТНІСТЬ ПОЧИНАЄТЬСЯ З МЕНЕ"


14 листопада у нас в бібліотеці відбувся урок толерантності. Що таке толерантність? Як навчитися бути толерантними, сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається? З цими нелегкими питаннями намагались розібратися учні 5-Г класу НВК 209 "Сузір'я" під керівництвом журналістки, телеведучої та громадської діячки Наташа Костылева (Natasha Kostyleva). Діти зрозуміли, що толерантність починається з поваги до іншої особистості, зі спроби зрозуміти. А для цього треба спробувати відчути, як почувається людина, яка відмінна від тебе. Заплющивши очі, діти спробували уявити, як живе людина, яка не бачить, як читає книжки, надруковані шрифтом Брайля. Щиро дякуємо пані Наталії за щиру і змістовну розмову і нашим гостям за зацікавленність в цій надзвичайно важливій для нашого суспільства тем!




вівторок, 12 листопада 2019 р.

«ОСІННІ ВІЗЕРУНКИ» В БІБЛІОТЕЦІ


9 листопада відбулось чергове засідання наших гуртків «Родинне коло» та «Місто майстрів». Гуртківці «Родинного кола» під керівництвом майстрині Валентини Павлівни Ігнатенко виготовили нову ляльку мотанку – «Кубишку-травницю». Ця лялечка стежить за тим, щоб хвороба не зайшла в оселю. ЇЇ наповнюють запашними лікарськими травами, і якщо її пом’яти, то повітря в хаті наповниться травяним духом, що відганяє недуги. Від ляльки віє теплом та затишком, як від дбайливої господині, її наряджають, і вона радує гарним вбранням та пахощами цілющих трав. А ще до бібліотеки завітала ціла зграя яскравих кумедних клоунів і всім поліпшила настрій в похмурий осінній день! Цих клоунів створили гуртківці з «Міста майстрів». Погляньте на фото – який вам більше подобається? Щиро дякуємо нашим майстрам і всім гуртківцям за чудові і позитивні роботи! До зустрічі наступного місяця!










пʼятниця, 8 листопада 2019 р.

ФОЛЬКЛОРНИЙ ЕТЮД «ЧАРІВНА МЕЛОДІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПІСНІ»


7 листопада зали бібліотеки наповнились музикою – до Дня української мови та писемності учні і викладачі Дитячої музичної школи № 16 підготували святковий концерт! У виконанні юних музикантів прозвучали пісні та мелодії українського фольклору та відомих композиторів. В концеті прийняли участь ансамбль народних інструментів, гітаристи, піаністи, а ще всіх вразила гра на сопілочці наймолодшої учениці школи. Нашим глядачам-школярикам, учням 2-а і б класів Середньої  загальноосвітньої школи I-III ступенів 195 ім В І Кудряшова так сподобався концерт, шо дітки продовжили його власними імпровізованими виступами! Щиро дякуємо Музичній школі за свято української музики!





ЛІТЕРАТУРНИЙ МОВОГРАЙ З ЛЕСЕЮ МОВЧУН

Святкування Дня української мови і писемності розпочалось! 6 листопада учні 3-А класу Спеціалізованої школи №137 помандрували до чарівної країни Словандії під проводом письменниці і вченої-мовознавця Лесі Мовчун.
Пані Леся не тільки презентувала свої книжки, а й провела веселий урок-вікторину на тему «Чи правильно ми говоримо?». А ще разом з дітлахами поставила свою п’єсу «Зимова плутанина». Граючись поглиблювати знання з рідної мови було дуже весело! Дякуємо пані Лесі за чудову зустріч!