УЧІТЕСЬ, ЧИТАЙТЕ, І ЧУЖОМУ НАУЧАЙТЕСЬ Й СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ. Т.Г.ШЕВЧЕНКО

КНИЖКОВИЙ ВСЕСВІТ

 Сторінки, немов могутні крила  
Читай, лети на чорну висоту.
 Розкрили книгу    значить, ви відкрили
 Нову країну    мрію золоту.
     
     Любі друзі! Вітаємо вас зі вступом до родини читачів нашої бібліотеки. Бажаємо вам подружитися з книгою, яка допоможе вам пізнати навколишній світ, розширити ваші знання.

                                      Алан Александер Мілн

Мабуть, немає такої дитини або дорослого, хто б не знав хто такий Вінні-Пух. 18 січня, сьогодні, день народження Алана Александера Мілна (1882-1956), автора книжок про пригоди кумедного ведмежа та його друзів.

Алан Александер Мілн народився в Лондоні, з юних років складав вірші, виявляв здібності до точних наук і вчився у Кембриджі на математичному відділенні. У студентські роки він писав замітки в студентську газету «Грант». Будучи переконаним пацифістом, Мілн був призваний до Королівської армії і служив у Франції, брав участь у Першій світовій війні як офіцер британської армії, він працював на MI-7 – пропагандистський підрозділ британської розвідки. Після поранення у Франції 1919 р. демобілізувався і цілком присвятив себе літературі. Пізніше він написав книгу «Світ з честю», в якій засуджував війну.
Мілн багато років присвятив роботі в редакції англійського гумористичного журналу «Панч» і став асистентом редактора. У 1913 р. він одружився на Дафні де Селінкурт, хрещениці редактора журналу Оуена Сімена (який, як стверджують, був психологічним прототипом Іа-Іа, і в 1920 р. народився його єдиний син Крістофер Робін. На той час Мілн встиг побувати на війні, написати кілька кумедних п’єс, одна з яких – «Містер Пім пройшов» – мала великий успіх.
В його віршованих книжках «Коли ми були дуже юні» (1924) і «Тепер нам уже шість» (1927) вперше з’явився образ Крістофера Робіна, хлопчика, прототипом якого став син Мілна. Саме завдяки народженню сина, Крістофера Робіна, і з’явилися історії про “ведмедя з тирсою в голові”. Героями цих історій стали іграшки хлопчика і він сам.

Історія казкового персонажа Вінні-Пуха почалась 21 серпня 1921 року, коли Алан Мілн подарував своєму синові Крістоферу Робину плюшевого ведмедя на день народження.
Перші розповіді про Вінні та Робіна вигадала дружина письменника, розповідаючи їх сину на ніч. Згодом з’явились інші історії та персонажі, створені самим Аланом. П’ятачок насправді був іграшкою Крістофера Робіна, подарованою сусідами. Кенга, Ру та Тигра, які в оповіданнях про Вінні-Пуха з’являються дещо пізніше, були куплені батьками Крістоферу Робіну вже спеціально, щоб урізноманітнити історії. Подарованого батьками ослика Іа-Іа Робін, граючись, позбавив хвоста. Тому в книзі це найсумніший та похмурий герой. Вигаданими персонажами є Сова і Кролик, саме тому вони в історіях постають як реальні звірі, а не як іграшки. 
Всього Алан Александр Мілн написав дві книги про пригоди плюшевого ведмедика Вінні Пуха– «Вінні-Пух» побачив світ у 1926 р., і у 1928 році вийшов «Будинок на Пуховому узліссі». Відтоді перша і друга книги виходять, здебільшого, під однією обкладинкою. Автор присвятив обидві книги своїй дружині і матері свого сина Дафні де Селенкурт.


Перші ілюстрації до книг про Вінні-Пуха (які стали класичними для англійців), створив художник Ернест Шепард, колишній колега Мілна по журналу «Панч» і його армійський товариш по службі в роки Першої Світової війни. Цікаво, що Крістофера Робіна Шепард малював з реального сина Мілна, а ось прообразом Вінні-Пуха став плюшевий ведмідь сина художника.

Алан Александр Мілн до появи книг про Вінні-Пуха вважався досить відомим драматургом, який писав серйозні п’єси для дорослих. Однак після Вінні-Пуха Мілна стали сприймати виключно як дитячого письменника, що сам автор вважав образливим і несправедливим. Однак нічого вдіяти з цим Мілн-старший не зміг – сьогодні з його творчої спадщини відомий тільки Вінні-Пух. Критики розглядали інші роботи Мілна в контексті його дитячих книг.
Коли письменник повернувся до романів в 1930-1940-х роках, читачі ігнорували його, а критики використовували відсилання до дитячих книг, щоб якомога болючіше його вколоти. Сам Мілн скаржився, що критики, які починають рецензію із згадки про Вінні Пуха, при цьому неминуче лають нові роботи, ставлення до яких у них склалося ще до прочитання. До кінця життя Мілна тираж дитячих книг склав 7 мільйонів копій, а його книги для дорослих не перевидавалися. У 1952 році письменник переніс невдалу операцію на мозку і останні 4 роки життя був інвалідом. Помер Мілн в Хартфілді 31 січня 1956 року.

Іграшки Крістофера Робіна, що стали прототипами героїв книги (крім Крихітки Ру, який не зберігся), з 1947р. знаходяться в США (віддані Мілном-батьком на виставку, а після його смерті придбані видавництвом «Даттон»), до 1969 р. вони зберігалися у видавництві, а в даний час виставлені в Нью-Йоркській публічній бібліотеці.
Багато британців вважають, що ця найважливіша частина культурної спадщини країни повинна повернутися на батьківщину. Питання про реституцію іграшок піднімалося навіть в британському Парламенті у1998 році.

Книжка Алана Мілна «Вінні-Пух та всі-всі-всі» надзвичайно популярна в багатьох країнах світу. ЇЇ перекладено 25 мовами світу та видано більше 20-ти мільйонів примірників. З 1954 року у столиці Польщі, Варшаві, існує вулиця Вінні-Пуха (або Ulica Kubusia Puchatka, якщо польською).

Книжкові новинки осені
    Дорогі читачі нашої бібліотеки! Раді Вам сповістити про нові надходження літератури до фонду книгозбірні. Представляємо Вашій увазі декілька цікавих книжкових новинок як для дітей, так і дорослих. Черемшук М.Л.  "СОРОЧИНСЬКИЙ ЯРМАРОК". 
      У книзі описана історія і розвиток подій на Сорочинському ярмарку. Доступною мовою викладено основні заходи, які там відбувалися. Увагу читачів обов'язково привернуть яскраві малюнки, на яких зображено дійство всім відомого ярмарку. Висвітлено традиції і ремесла, представлено народні пісні, що виконувалися під час його проведення. Видання є спробою зберегти і відродити багаті народні традиції Сорочинського ярмарку, який став улюбленим та широко відомим не тільки в нашій країні, а й за кордоном. Він - символ популяризації вітчизняної культури. 

Грінченко Б. Д.  "КАЗКИ", "ТВОРИ".
       Казки (твори) видатного діяча української культури Бориса Грінченка для дітей, ілюстровані юними художниками, будуть цікаві молоді, вчителям і батькам. Видання для широкого кола читачів.

Лукасевич А.І. "НАШ ЗАХИСНИК. МИ ХОЧЕМО ЖИТИ В МИРІ".
        Ілюстроване дитяче видання, присвячене захисникам української землі - активним учасникам АТО. Головні герої - славні сини своєї країни, міцні та незламні патріоти з жовто - блакитною бронею, які є своєрідним непереможним щитом українського народу. 

Мунін Г.Б. "ЕНЦИКЛОПЕДІЯ МИСТЕЦТВА. ДИТЯЧИЙ ДОВІДНИК"
       Кольорове ілюстроване видання призначене для дітей віком до 12 років. Книга висвітлює історію українського мистецтва, всіх його галузей, різних частин та епох. Довідник містить відомості про творчі спілки, пам'ятки архітектури, художні музеї, театральні і мистецькі колективи України. Включено близько 80 статей - коротких творчих біографій українських митців, а також діячів культури інших народів, життя та діяльність яких пов'язана з Україною. 

"ДВАНАДЦЯТЬ МІСЯЦІВ - 2016"
         Випуск збірника "Дванадцять місяців" - багаторічна традиція видавництва "Веселка". Новий випуск цього популярного видання присвячено Києву. Вірші, казки, оповіданн, науково - пізнавальні і навчальні розповіді, різноманітні цікавинки дозволять і дітям, і дорослим здійснити мандрівку столицею України, завітати до київських храмів, музеїв, театрів, навчальних закладів, дізнатися про минуле і сучасне міста, а також про те, як багато важив Київ у житті видатних українських митців. 

Сапура О.В. "НАРОДНІ ХУДОЖНІ ПРОМИСЛИ УКРАЇНИ"
         У даному виданні розкрито багатство видів та форм народних художніх промислів, талановито виконаних руками українських майстрів, зокрема таких, як вироби з розписом по дереву, розписні підноси, глиняні та керамічні горщики, порцеляна, ювелірні прикраси, зброя, художнє ткацтво й вишивка різних регіонів України. 

Томашевська В. "МИСТЕЦТВО КЕРАМІКИ. КНИГА - АЛЬБОМ"
        Віра Томашевська - надзвичайно обдарований майстер архітектурно - художньої кераміки. її різні за жанрами станково - декоративні панно відрізняються вишуканою образністю, де гармонічно поєднуються національні традиції з високої культури сучасністю. в альбомі представлено значну частину творчого доробку майстрині. 

Мензатюк Зірка. "ДИВА УКРАЇНСЬКИХ ХРАМІВ"
         Ця книжка, адресована юним читачам, розповідає про найвідоміші українські церкви та монастирі. У легкій доступній формі вона показує особливості сакрального мистецтва, різні стилі церковної архітектури, пояснює будову іконостаса, ознайомлює з чудотворними іконами України, зі славними діяннями церковних братств, з українськими святими. тут багато легенд та переказів про дива, які траплялися в церквах. 

Рудько Г.І. "УКРАЇНА, ЯКУ МИ ВТРАЧАЄМО".
           Про те, як людина в результаті нераціональної техногенної діяльності руйнує довкілля, де жити нашим нащадкам, як запобігти зсувам, повеням та іншим екологічним лихам - про це книга знаного в Україні і за рубежем ученого Георгія Рудька. Вона є своєрідним застереженням від можливих небезпечних аномалій. 
        

НАЙКРАЩІ ДИТЯЧІ КНИЖКИ 
2016 РОКУ 
ЗА ВИБОРОМ ЧИТАЧІВ
      Дитяча література – завжди цікавий матеріал для дослідження. Хочеться дізнатися, які історії захоплюють сучасних дітей, чи читають вони казки, які читали їх батьки, які теми актуальні для дитячих книжок сьогодні. Взявши за основу найбільш продавані видання для дітей в Україні у 2016 році, були визначені найкращі дитячі книжки
     Виявилося, що в рейтингу приблизно навпіл позиції посіли класичні твори на кшталт  “Маленького принца”, “Аліси в Країни Чудес”, “Країна Мумі-Тролів”, і книжки сучасних українських і зарубіжних авторів – Сашка Дерманського, Лесі Ворониної, Джоан Ролінг. Досить багато в списку книжок класика української літератури Всеволода Нестайко – це “Тореадори з Васюківки” і “Дивовижні пригоди у лісовій школі”. За винятком кількох позицій, читацький вібір зупинився на україномовних виданнях.
   Якщо говорити про видавництва, то беззаперечними фаворитами є львівське “Видавництво Старого Лева” та київське “А-ба-ба-га-ла-ма-га”, котрі славляться як серед батьків, так і гравців видавничої галузі якісним вибором літератури, яскравими обкладинками та ілюстраціями, високим рівнем перекладів та мови і добротними виданнями.
Топ-20 найкращих дитячих книжок виглядає так:
              1.Антуан де Сент-Екзюпері “Маленький принц”

2. Роальд Дал “Чарлі і шоколадна фабрика”

3. Всеволод Нестайко “Тореадори з Васюківки”
4. Роальд Дал “Матильда”
5. Василь Сухомлинський “Квітка сонця”
6. Туве Янссон “Все о Муми-Троллях”
7. Ноа Кременчуцька “Зимова подорож Україною”
8. Джоан Роулинг “Гарри Поттер и Философский камень”
9. Леся Воронина “Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку №9”
10. Всеволод Нестайко “Найновіші пригоди їжачка Колька Колючки та зайчика Косі Вуханя”
11. Всеволод Нестайко “Усі дивовижні пригоди в лісовій школі”

 12.Джеремі Стронг “Гармидер у школі” 

13. Ярослав Стельмах “Митькозавр iз Юркiвки”

14. Галина Малик “Незвичайні пригоди Алі”
15. Володимир Рутківський “Джури. Книга 1. Джури козака Швайки”

16. Льюїс Керролл “Аліса в Країні Чудес”

17. Сашко Дерманський “Чудове чудовисько». У 3 книгах.
               18.Сашко Дерманський “Чудове чудовисько і погане поганисько”

19. Дзвінка Матіяш “Марта з вулиці Святого Миколая”

20. Леся Воронина “Таємне Товариство Брехунів, або Пастка для синьоморда”.

                 Майже усі книги з цього списку є в наявності у нашій бібліотеці. Вони чекають на вас, своїх читачів!!!
ПРОТОТИПИ КНИЖКОВИХ ГЕРОЇВ
Хочете поглянути, як знамениті літературні персонажі виглядали в реальному житті? Ми підготували для вас унікальну інформацію та підбірку фото прототипів книжкових героїв.
Аліса в Країні чудес – Еліс Лідделл
    Еліс Лідделл – дочка викладача Оксфорда, близького друга Чарльза Лютвиджа Доджсона, відомого під псевдонімом Льюїс Керролл. Саме для неї він і написав свою казку «Аліса в Країні чудес». Письменник багато часу проводив з Еліс та її сестрами. За легендою , Чарльз навіть підіймав розмову про те, щоб одружитися на дівчині, коли та підросте. На цій фотографії Еліс 7 років, і вона публікувалася в якості мініатюри на останній сторінці оригінального видання «Аліси під землею».
Пітер Пен – Майкл Ллевелін Девіс
     Незважаючи на те що Джон Баррі описав всіх дітей сімейства Девіс, із яким він подружився в 1887 році, саме Майкл надихнув його на створення Пітера. Його переслідували нічні кошмари, і Баррі звернув на це увагу. Брат Майкла Ніко описував його як найрозумнішого в родині, «потенційного генія».
Доріан Грей – Джон Грей
Друг Оскара Уайльда і член його літературного гуртка виглядав 15-річним, коли насправді йому було вже добре за двадцять. Після того як «Портрет Доріана Грея» було опубліковано, преса і знайомі без сумніву вгадали, хто став прототипом Доріана.
Шерлок Холмс – Джозеф Белл
Конан Дойл сам говорив, що його Холмс списаний з Джозефа Белла, який був одним з його вчителів у медичному училищі. «Такі ж орлині риси обличчя, те ж бажання дізнатися щось нове, ті ж уважні очі. Якби він став детективом, то вже напевно зробив би з цього несистематичного заняття справжню науку».
 Парфумер Патріка Зюскінда - Мануель Бланко Ромасанта
Мануель Бланко Ромасанта – найвідоміший вбивця Іспанії. Саме його Патрік Зюскінд зробив головним героєм свого роману під імям Парфумер. Ромасанта вбив тринадцять людей, а їхні внутрішні органи переробив на мило. Страти йому вдалося уникнути – маніяк заявив, що є перевертнем і був визнаний неосудним. 
ЖУРНАЛИ ДЛЯ НАЙМЕНШИХ
 • Журнал "Малятко"
       У журналі"Малятко" безліч яскравих ілюстрацій, веселих віршів і цікавих ігрових завдань,головоломок, кросвордів. А також традиційна саморобка в середині журналу.        Сьогодні “Малятко” пропонує загадки, розфарбовки, пісні з нотами, сценарії дитячих свят, кулінарні рецепти, конкурси: “Мої бабуся і дідусь”, “Добра справа”, “Чарівні пальчики”, “Ми – маленькі українці”. Таким чином, журнал буде корисним не тільки для юних читачів, але і й для їх батьків. Він зможе допомогти налагодити родинні стосунки. Для батьків у часописі пропонується спеціальна “Сторінка для батьків”.
    "Малятко" - об'єднує покоління читачів своєю теплотою і традиціями, виходить щомісяця.
 • Журнал "Барвінок"
САЙТ: http://www.barvinok.info
     Щомісячний літературно-художній і загальноосвітній журнал для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Видається українською мовою.
Виходить на 32 сторінках. Пропонує читачам різноманітні рубрики, серед яких «Хто? Що? Як? Де? Коли? й Чому?», «Календарик Нагадайлик», «Ми любимо читати!», «Наш скарб – рідна мова», «Балакучий Мотя», «Секретні файли про тебе», «Торбинка дядечка Запитайлика», «Книга золотих казок» та інші. Безперечною перевагою журналу є саме авторські рубрики, які ведуть дитяча письменниця Леся Мовчун, авторка і ведуча Національної радіокомпанії України Наталя Ступакова, дитячий письменник Володимир Верховень. Сторінки у їхньому виконанні завжди приносять щось нове, цікаве та пізнавальне. 
 • Пізнавально-розважальний дитячий журнал «Стежка»
САЙТ: http://stezhka.com.ua
«Стежка» –це журнал для дошкільного та молодшого шкільного віку, тобто для дітей від 5-ти до 10-ти років, а ще – для мамусь і татусів, бабусь та дідусів, які люблять іноді побути дітьми від 5-ти до 10-ти років.

Кожен знайде у журналі «Стежка» щось цікаве й корисне для себе. Хтось любить веселі віршики, хтось – повчальні, кумедні або чарівні історії, комусь подавай саморобки та ігри, хтось не уявляє свого життя без головоломоккросвордів чи ребусів, а декому просто необхідно дізнаватися більше й більше про наш неповторний світ.

«Стежка» - це 20 повноколірних сторінок, що тішитимуть Вас 2 рази на місяць протягом цілого року!

 • Дитячий пізнавально-ігровий журнал “КОТЯ”
САЙТ:http://kotya.com.ua
    Новий дитячий журнал "МАЛЮК КОТЯ" покликаний допомагати малечі з перших років життя пізнавати навколишній світ з позитивного боку та полегшити навчання у школі. Дитина отримає змогу навчитися читати та писати, засвоїти основи англійської мови та природознавства, математики і логіки.
    Маленьке біле кошеня на ім’я Котя допоможе маленьким читачам поринути у цікавий і захоплюючий світ знань. Котя стане вірним другом та провідником у навколишньому світі.
    В журналі ви зустрінете рубрики: «Юний Ерудит», «А чи знаєте ви?», «Весела Англійська», «Цікава математика», «Для спостережливих», «Домашня майстерня», «Загадки від Коті» і ще багато інших Цікавинок.
 • Дитячий журнал «Джміль»: дітям — живопис, музика і література
САЙТ: http://jmil.com.ua
    Дитячий журнал «Джміль» -  унікальний дитячий журнал, призначений для роботи дорослого з дитиною у родині, дитячому садку та школі. Журнал розвиває творчі здібності, виховує ерудовану, активну і щасливу людину. Саме таке видання мудрий дорослий шукає для своїх дітей.
Створений на основі перевірених практикою науково-обґрунтованих освітніх технологій, «Джміль» легко навчає, розвиває та виховує дошкільнят і молодших школярів.
 • Журнал Професор Крейд
САЙТ: http://ditky.info/dir/0-0-1-127-20
"Професор Крейд" — яскравий, динамічний, сучасний пізнавально-розважальний журнал для дітей 6-10 років. Разом із веселою командою професора Крейда, академіка всіх наук, юні читачі переконаються, що бути розумним — це круто! Журнал видається з 2005 року щомісяця. 
 • Дитячий пізнавально - ігровий журнал "ПІЗНАЙКО"
Дитячі пізнавально-ігрові журнали «Пізнайко від 6», «Пізнайко», «Пізнайко від 2 до 6» та «Posnayko» для розвитку дітей. Щомісячні додатки до журналів - диски від Пізнайка з розвиваючими комп'ютерними іграми, аудіоурокамі англійської мови, піснями, казками, віршами і розмальовками.
 • Журнал "Яблунька"
САЙТ:http://www.dimsadgorod.com/magazines/apple/subscribe
    Розважально-пізнавальний журнал для дітей „Яблунька” видається з 1997 року. Для всіх веселих, розумних, допитливих та кмітливих: захоплюючі розповіді про таємниці природи, історії походження тварин та рослин, казки та легенди, нескладні рецепти смачних страв на „Веселій кухні”, фото та листи твоїх ровесників, адреси для листування у рубриці „Шукаю друзів”, школа здоров’я та гарних манер, святкові вітання та привітання із Днем народження. Кросворди, математичні забави, узори для вишивання, смішинки-веселинки, розфарбовки, конкурси дитячих малюнків, іграшок-саморобок, флористики, вишиванок, тощо. Вікторини, ігрові завдання з призами для тебе та подарунками для батьків і ще багато цікавого та корисного дошкільнятам і школярам.
ЧИТАЮЧИ, ВИВЧАЄМО АНГЛІЙСЬКУ МОВУ

   Указом президента України Петра Порошенка 2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні, адже з кожним роком усе більше людей вивчають цю мову - мову міжнародного спілкування. На даний час англійська слугує мовою спілкування у ділових справах, аеропортах, вокзалах, магазині... Знання англійської мови нам надзвичайно необхідні - вони відкривають вікно у новий світ, світ іншої культури. 

    Тому ми вирішили за допомогою книг, що наявні в нашій книгозбірні, допомогти новачкам опанувати англійську мову, вивчити її в домашніх умовах. А тим, хто знає англійську на достатньому рівні, пропонуємо почитати такі чудові та добре відомі художні твори, як "Пригоди Робінзона Крузо", "Пригоди Тома Сойєра", "Пригоди Незнайки і його друзів" та багато інших на іноземній мові. 

КНИЖКОВА ВЕСЕЛКА

   Нарешті на вулиці буяє справжня весна: тепла, сонячна, енергійна та весела. А книжкові полиці нашої бібліотеки майорять найрізноманітнішими кольорами. Пропонуємо увазі своїх читачів яскраву книжкову веселку. В ній представлені книги семи кольорів як для дорослих, так і для дітей. 
Червоні книги, як перші квіти
Молодший відділ:
 Ніна Воскресенська «Дивовижні пригоди Наталки в країні Часу»
Головна героїня повісті дівчинка-школярка Наталка, як і більшість її однолітків, мріє якомога швидше подорослішати. Адже дорослим так легко живеться: ні в кого не треба питати дозволу, щоб купити іграшок, можна дивитися телевізор скільки заманеться, а найголовніше – уроки. Їх теж не потрібно робити. Яким же чином прискорити плин часу, щоб оминути усі негаразди дитинства? Авторка дає такий шанс героям книги і переносить їх у країну Часу, де кожен зможе обрати собі пригоду за смаком.
Старший відділ:
Клаус Гаґеруп «Маркус і Діана: Світло Сіріуса»
Більшого страхополоха, ніж Маркус, на світі не було. Це він, тобто Маркус Сімонсен, до смерті страшився висоти й темряви. Це він, Маркус Сімонсен, був певен, що з’явився на світ для того, щоб його вдарила блискавка. Це він, Маркус Сімонсен, боявся павуків, собак і майже всього того, чого можна було на цьому світі боятися. А найдужче — дівчат. Ця книжка — перша в серії про непередбачуваного трина­дцятирічного Маркуса — набула шаленого успіху у світі.
Оранжеві книги, як яскраве сонце
Молодший відділ:
Валерій Харченко «Казка про Динозаврика»
Надзвичайно цікава книга Валерія Харченка для маленьких любителів динозаврів перенесе читача в захопливі пригоди птеродактиля Клю та динозаврика Хрустика. Книга містить яскраві ілюстрації.
Старший відділ:
Потойбіч паузи. Альманах молодих письменників столиці.
Книга, видана Київською організацією НСПУ, вміщає кращі твори сучасності молодих письменників столиці. Тут ви знайдете поетичні, драматургічні, прозові твори киян.
Жовті книги, як весняні кульбабки
Молодший відділ:
Розі Дікінз «Дітям про живопис»
Книга українською мовою розповість про тридцять найпопулярніших художників - про їх життя, і про те, як вони створювали свої шедеври.
Старший відділ:
Наталена Королева «Легенди старокиївські»
У книзі майже невідомої сучасному читачеві української письменниці Наталени Королеви міститься 25 легенд - оповідань, кожне з яких – це цілий комплекс ідей, думок, фактів, спостережень, художніх перевтілень. Тематично вони поділені на: легенди скіфські, легенди княжої Русі і легенди, пов'язані з Києво-Печерським монастирем.
Зелені книги, як молода травиця
Молодший відділ:
Ірина Старицька «Дванадцять казок про Марійку і Тюпу»
Героїня книжки – маленька дівчинка Марійка – отримала у подарунок дивовижну іграшку. Тюпа не тільки вміє розмовляти, вона непосидячка й вигадниця – чого тільки не вигадає, щоб розважитись! А разом із Марійкою та Тюпою веселе життя починається й у батьків.
Старший відділ:
Джек Лондон «Місячна долина»
Роман відомого американського письменника Дж. Лондона (1876 — 1916) «Місячна долина» — це історія життя молодого робітника, переможеного «залізною п'ятою» промислового міста.
Блакитні книги, як ясне небо
Молодший відділ:
«Весняночка»
До книжки увійшли найкращі вірші, оповідання, перекази та легенди українських та зарубіжних авторів, які навчають дитину доброти, людяності, розкривають багатий духовний світ людини. Посібник допоможе учням молодших класів і вчителям на уроках та в позакласній роботі.
Старший відділ:
Григорій Квітка - Основ'яненко "Конотопська відьма"
До видання увійшли твори видатного українського письменника Г. Квітки-Основ,яненка(1778—1843), якого відомий літературознавець С. Єфремов назвав батьком української повісті. 
Сині книги, як весняний дощик
Молодший відділ:
Безпалова Н.Ю. «Планета-пастка, або Чому мовчать зелені чоловічки»
Ця книга розповідає про дивовижні космічні пригоди дівчинки Даринки та домовичка Карла, які познайомлять читачів із загадковим космічним світом, планетами, кометами, Сонячною системою, астероїдами. Книга містить багато ілюстрацій, головоломок, нескладних загадок, лабіринтів та цікаву гру.
Старший відділ:
М.Гоголь. «Мертві душі»
«Мертві душі» унікальний роман, який став для російської літератури своєрідним еталоном іронічної прози.
Фіолетові книги, як ніжні фіалки
Молодший відділ:
Буличов Кир «Подорож Аліси»
У цій книзі ви прочитаєте фантастичну повість про маленьку дівчинку Алісу - учасницю надзвичайних подорожей і пригод, що сталися в ХХІ столітті. Для молодшого шкільного віку.
Старший відділ:
Кристина Нестлінґер  «Обзивають мене Мурахоїдом»
Якщо у дівчинки великий ніс, мишачі очиці і крихітне підборіддя, цього досить, аби постійно чути за спиною глузливе “Мурахоїд!”. Через це Тезі вважає своє життя пропащим. Та попри все, ця історія, в якій є зниклі фото, антислинові щити, сусіда-ненажера, п’ятеро ко­тів, дивна бабуся, чорні ворони, зогнилі помідори і побитий однокласник, — ця історія закінчиться просто чудово.
                       КНИЖКОВІ НОВИНКИ                                               ШУКАЮТЬ ЧИТАЧА!!!
ДЕНЬ НОВОЇ КНИГИ
   
Увага! Увага! Увага!
   Шановні книгомани, користувачі районної бібліотеки ім.П.Усенка для дітей! Наша книгозбірня поповнилася новою цікавою літературою! У фонд бібліотеки надійшли чудові захоплюючі книги видавничого дому «Школа» для дошкільнят, дітей молодшого, середнього шкільного віку та підлітків. Бібліотека поповнилася 6 – томною серією фантастичних книг «Часодії» Наталії Щерби, серією книжок для майбутніх лідерів «Золота серія. Бібліотека пригод», серією «Малятко – Розумнятко» (рекомендовано для дітей віком від 2-х років). До Вашої уваги: нестаріючі твори Василя Сухомлинського, Олени Пчілки, Юхима Чеповецького,  Дж. М. Баррі, Вальтера Скотта та інших відомих письменників.
    На День нової книги, що проходив у книгозбірні 9 та 10 березня, завітало чимало любителів почитати, тому не проґавте такої можливості і Ви! Завітайте до нашої бібліотеки!
КНИЖКОВІ НОВИНКИ ШУКАЮТЬ ЧИТАЧА!!!
                  ЮВІЛЕЙНА 50 - тка    Пропонуємо вашій увазі підбірку творів - ювілярів, які у 2016 році святкують свої річниці. 
                           

КНИГОМАНИ РАДЯТЬ ПРОЧИТАТИ…
   Кого зі впевненістю можна назвати справжнім книгоманом? – Звичайно, бібліотекаря! Адже він - неперевершений знавець книжкового світу, літературний гурман, що завжди в курсі будь – яких видавничих подій. Книгомани нашої бібліотеки вирішили порадити своїм читачам, за якими книгами краще проводити довгі зимові вечори, аби не просто «убити» час, а й отримати насолоду та користь від читання. 
 • Л. Чарська «КНЯЗІВНА ДЖАВАХА»
    Лідія Чарська – зірка літератури початку ХХ сторіччя, авторка „Нотаток маленької гімназистки”. Її творами зачитувалися наші прабабусі. „Князівна Джаваха” – найвідоміший і найпопулярніший роман письменниці. Читач поринає у світ інституту шляхетних панянок, зустрічається із непересічними особистостями – героями книги. Князівна Джаваха вирізняється серед подруг своїм кавказьким темпераментом, сміливістю та незалежністю. Саме тому її люблять читачки. Вишукані манери, класні дами та суворі вчителі – усе це не може стримати дівчачий характер, а значить і розмов після відбою, а значить і пригод.
 • О.Бусенко «ПАПЕРОВИЙ ЯНГОЛ»
Ця книга – незвичайна. Ім’я її автора заховане всередині, на сторінках казочок. Вигадала ці історії та створила до них ілюстрації одна людина – дівчинка Яринка. Своїм пензликом вона вимальовує на аркушику дерево, а на самому вершечку – янгола. Паперового янгола. Що це за янгол? Звідки він? Як сюди потрапив? Зринає безліч запитань у Яринки, а разом з ними і нова історійка. А от про що, дізнаєшся згодом.
 • Наталя Забіла «ВЕЛИКА ЗБІРКА ТВОРІВ. ВІРШІ»,
                                  «ВЕЛИКА ЗБІРКА ТВОРІВ. ПРОЗА»
   Двотомник містить кращі віршовані та прозові твори Наталі Забіли, яка по праву вважається корифеєм української дитячої літератури. Звірки призначено для читання дорослими дітям дошкільного віку і для самостійного читання – молодшим школярам.
 • Люко Дашвар «РАЙ.ЦЕНТР»
«Рай. Центр» - це сучасний прозовий  твір української письменниці Люко Дашвар. Помешкання в центрі мегаполісу, навчання в престижному виші, роман з багатієм — для провінціала то межа успішності, ніби опинитись у центрі раю! Заради цього можна поступитися принципами, сховати гордість, збрехати… Але чи є в тому раю — у брендованому одязі, у шикарних офісах та автівках представницького класу — безгрішні душі? Бо тільки безгрішна душа зможе побачити двох вояків гетьмана Петра Дорошенка, які пробудилися через 340 років, щоб відшукати РАЙ. центр.
 • С.Вдовенко «ЩОДЕННИК ВАГОВОЗИКА»
Привіт, я – Веприк! Ні, я не той веприк, котрий насправді маленький вепр, я зовсім інший Веприк – вантажник-ваговоз. Я легкий, верткий і дуже сильний. І скажу вам по секрету, я дуже хочу потрапити в цирк! Я міг би допомагати артистам, а ввечері дивитися вистави… І здається, мені таки пощастило – ці двоє, що приїхали за мною, справжнісінькі клоуни. Але чому ми їдемо в інший від цирку бік? І чому поночі на мене вантажать якісь ящики? І чому ми тікаємо від міліції? Щось із цими клоунами нечисто… Я змушений втрутитися! Негайно!
 • Еріх Кестнер «ЛЕТЮЧИЙ КЛАС»
Повість "Летючий клас" (1933) - один з кращих творів письменника Еріха Кестнера. Сповнений неабиякої житейської філософії, він розповідає історію вихованців інтернату. На її прикладі цікавий читач може зайвий раз переконатися, що друг пізнається в біді, а симпатію від нелюб'язності відділяє один крок...
 • Укладач Сергій Жадан «МЕТАМОРФОЗИ. 10 УКРАЇНСЬКИХ ПОЕТІВ 10 ОСТАННІХ РОКІВ»
"Метаморфози" - антологія сучасної української поезії, що є живим відбитком невпинного руху, постійних перевтілень вірша, його неочікуваних видозмін, його незбагненних метаморфоз. 2000-і непомітно завершились. Вони дали літературі багато нових імен: десять яскравих поетів останнього десятиріччя у всій своїй високій несхожості!
 • Кеннемор Тім «ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ЕЛІС»
Друга книжка з нової серії «Обережно: дівчатка!». Важко привернути до себе увагу, особливо, якщо твій старший брат – неперевершений зануда, а молодша сестра – неперевершена пустунка. Але інколи трапляються дива – й Еліс, яку ніхто не помічав, стає знаменитістю.
ЦІЛКОМ ТАЄМНО.  Досьє на літературних героїв.
   Хочеш ознайомитися із секретною інформацією про літературних героїв, відомих у всьому світі творів? Тоді тобі до нас! Тут ти познайомишся ближче з Ассоль, дядьком Томом, Маленьким Принцем, Попелюшкою, Шерлоком Холмсом. До речі, якщо ти ще не читав твори, головними персонажами яких є вищеперераховані люди, тоді завітай до нас у бібліотеку і візьми ці цікаві книги для прочитання. 
АССОЛЬ
Повне ім’я: Ассоль.
Мати: Мері (померла, коли дочці було 8 місяців).
Батько: Лонгрен, матрос «Оріона».
Адреса проживання: м. Каперн, Гренландія.
Знайомство: зі старим чарівником на імя Егль.
Риси характеру: вірна, добра, має внутрішню красу.
Захоплення: книжки, кораблики.
Заняття: допомагала батькові виготовляти іграшки і продавати їх.
Мрія: чекала принца, який припливе на кораблі з пурпуровими вітрилами.
Здійснення мрії: зустріч із коханим Артуром Грейєм, капітаном яхти «Секрет» із пурпуровими вітрилами. 
ДЯДЬКО ТОМ
Повне імя: Том.
Соціальне становище: раб.
Раса:негр.
Дата та місце народження: початок ХІХ ст. штат Кентукі, США.
Хазяїни: містер Шелбі, плантатор Огюстен Сен – Клер, плантатор Саймон Легрі.
Улюблена книга: Біблія.
Риси характеру: розумний, добрий, щиросердний.
Ставлення інших: поважають, люблять.
Героїчний вчинок: врятував дівчинку Евангеліну, яка впала за борт пароплава.
МАЛЕНЬКИЙ ПРИНЦ
 
Повне ім’я: Маленький Принц.
Вік: дитина.
Адреса проживання: астероїд Б-12.
Риси характеру: працьовитий, вірний, відданий, безкорисливий, дружелюбний, радісний.
Живе за правилом: «Прибрався сам уранці – ретельно прибери і свою планету».
Піклується: трояндою, що росте на його планеті.
Бореться: з баобабами.
Розваги: милуватися заходом сонця, подорожувати планетами.
Причина подорожі: прагне знайти друга.
Особи, з якими познайомився та потоваришував на Землі та інших планетах: льотчик, лис, змія, квітка з трьох пелюстків, король, честолюбець, бізнесмен, пияк, ліхтарник.
Чому вирішив повернутися додому: йому відкрилася істина – «треба шукати серцем». Боліло серце, згадувало друга – квітку.
Найвідоміший вислів: «Найголовнішого очима не побачиш…».
ПОПЕЛЮШКА
Повне ім’я: Попелюшка (Чорногузка), французькою Cinderella.
Родичі: батько (шанований, знаний), мачуха (зла), зведені сестри (одну з них звати Жавотт).
Житло: горище.
Риси характеру: працьовита, привітна, лагідна, має гарний смак, незлопам’ятна, має добре серце.
Цікава деталь одягу: соболеві черевички ( за іншими даними – кришталеві туфельки).
Транспорт: карета.
ШЕРЛОК ХОЛМС
 
Справжнє імя: Шерлок Холмс.
Дата народження: 6 січня 1854 р.
Зріст: більше 1м 83 см
Національність: англієць.
Титул: сер.
Адреса: Лондон, Бейкер – стріт 221 – б.
Освіта: 2 роки коледжу, самоосвіта.
Рід занять: приватний детектив – консультант.
Риси характеру: надзвичайно спостережливий, проникливий.
Рівень інтелекту: дуже високий.
Найкращий друг: лікар Джон Геміш Ватсон.

Матеріали взяті з журналу «Шкільна бібліотека».- №11.- 2015

КРАЩІ КНИГИ ДЛЯ ТВОРЧОСТІ
Творчість наповнює наше життя красою і сенсом. Щоб у вашому житті було більше творчості, ми склали список книг, які навчать вас та вашу дитину плести фенічки, вишивати, шити мякі іграшки та одяг для себе і ляльок, готувати, допоможуть освоїти техніки оригамі, декупажу та багато чого іншого. Одним словом, наші книги заставлять вас повірити в себе і свій талант. Не відкладайте творчість на потім!
Усі представлені в відео книги ви можете знайти у нашій бібліотеці:
1."Вишивка. П’ять популярних технік." варіанти комбінування ниток і швів; традиційна та сучасна техніка вишивання  по тканині і канві. 
2."Дракони і динозаври. Оригамі для знавців."моделі фантастичних тварин, що прийшли до нас з глибини віків.
3."Сто нових фєнічок" техніки виготовлення фєнічок  з великою кількістю кольорових ілюстрацій.
4."Фенічки для дівчаток" створення своїми руками найоригінальніших моделей фєнічок та інших прикрас.
5."Надзвичайні вироби своїми руками" вироби з паперу, ниток та природних матеріалів; шаблони, словничок термінів і фото готових виробів.
6."Усе, що потрібно знати про оригамі."вироби, виконані у техніці оригамі: від найпростішого човника до складної красивої кусудами. 
7."Приголомшливий одяг для ляльок."  65 приголомшливих моделей суконь і аксесуарів, розроблених спеціально для ваших 29-сантиметрових модниць.
8."Стильні штучки"- ця барвиста і цікава книга навчить хлопчат і дівчаток за  допомогою звичайних предметів і підручних матеріалів творити дива.
9."Малятам і батькам" - унікальна подорож по традиційних і 
дитячих святах.
10."Уроки бабусі Марусі. Вчимося шити." -  книга допоможе дітям навчитися пришивати гудзики, ставити 
латочку, виконувати різні шви і багато – багато іншого.
11."Іграшки із природних матеріалів"- унікальне поєднання практичного керівництва по роботі з природними матеріалами і 
зборів самобутніх казок, створених за мотивами народних переказів про живу природу.
ТА ІНШІ
ОСІННІЙ “BOOK-LIST”.
    За вікнами золота осінь… Ця пора року викликає у кожної людини свої особисті почуття. Хтось радіє жовто – багряним кольорам життя, прагне нових звершень і нових відчуттів, інші, навпаки – від рясних дощів і походів під парасолькою, впадають у депресію, стають справжніми меланхоліками.
Тож ми, бібліотекарі, хочемо звернути увагу своїх читачів на користь читання восени. Адже воно не буде зайвим як першій вищеназваній категорії людей, так і допоможе опанувати себе другій.
   До вашої уваги - чудові, “милі та теплі” дитячі книги для осені; і книги для дорослих, які змусять замислитись над життям, щось змінити у собі, довкола себе, стати уважнішим,  навчитись помічати дрібниці і їм радіти.
«Весела прогулянка»
   Чудова книга для дітей молодшого шкільного віку. Веселі вірші, цікаві загадки, захопливі оповідання та яскраві ілюстрації не залишать без уваги жодну дитину.
«Осінь. Хрестоматія для позакласного читання»
Збірка містить твори видатних українських письменників, вірші, народні прикмети, прислів’я та приказки, загадки про красу осінньої природи.
    Для учнів і вчителів початкових класів, студентів педагогічних вищих закладів та педагогічних училищ, батьків.
«Казки, що виховують»
Літературно – художнє видання з аудіо – додатком для дітей від 5 до 16 років, батьків та педагогів «Казки, що виховують: класика для дітей» - найкращі авторські та народні казки світу. Представлені у збірці казки мають надзвичайно потужній виховний потенціал, глибокий філософський зміст, спонукають замислитися над цінністю загальнолюдських чеснот і зробити вибір на їхню користь. 
«Чарлі і шоколадна фабрика» 
«Чарлі і шоколадна фабрика» — найпопулярніша книга Роальда Дала. Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік — на його день народження — дарували єдиний дарунок — маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Можливо, це найзворушливіша повість нашого часу, яку необхідно прочитати кожній дитині.
«Полліанна». Е.Портер
Чудова добра книжка про янгольську щиру дівчинку Полліанну, яку батько навчив Богові та людям дякувати за все, шукати хороше та позитивне навіть за найтяжчих, найнесприятливіших обставин у житті. Завдяки невичерпному дивовижному оптимізму та життєрадісності героїня змінилася сама і допомогла змінитися людям довкола себе. Класичний цікавий твір для школярів.
«Тріумфальна арка»
Коли згадуєш книги Еріх Марії Ремарка, здається, що там майже весь час йде дощ, переважає вечірній осінній колорит, а замість сонця світять ліхтарі. Це оманливі відчуття: є там і сонце, і весна, і любов. Незважаючи на весь песимізм і трагічний фінал, герой Ремарка – незломлений, іронічний, завзятий – продовжує свою боротьбу, пошук шляхів до інших людей.
 
"Троє в човні, якщо не рахувати собаки" - Джером К. Джером

   Троє англійських джентльменів вирушають у подорож по річці. Подорож, яка подарує героям безліч кумедних ситуацій, а читачам - кілька годин гарного настрою, гумору і простих, але разом з тим дуже глибоких і мудрих, роздумів про життя.

"Вино з кульбаб" - Рей Бредбері

12-річний хлопчик Дуглас живе у вигаданому містечку Грінтаун. Його дідусь готує щоліта вино з кульбаб, а він сам і його брат Том постійно задаються питанням, як влаштований цей світ. Вони спостерігають за життям оточуючих людей, розмірковують, розмовляють. Чарівна книга, яка допоможе дорослим здійнятися над реальністю і поглянути на світ очима дитини.
ЩО ЧИТАЮТЬ ПЕРЕМОЖЦІ?
Зовсім нещодавно ми підбили підсумки традиційного 3-місячного конкурсу читання влітку «Читацькі перегони» і обрали найактивніших читачів літа. Сьогодні нам хочеться розповісти вам, що ж читають переможці, яким книгам та авторам надають перевагу.
Остролуцький Антон (6 клас СЗШ І-ІІІ ст. № 81)

   Ерудований та начитаний Антон, окрім читання програмової літератури на літо, захопився також дитячими детективами, зокрема детективами англійської  письменниці Енід Блайтон, твори якої полюбляють діти всього світу. 
«Загадка старої дзвінниці»
   Приїхавши погостювати в маленьке село з красивою назвою Дзвін, Діана, Роджер, Барні, Снаббі і їх вірний пес Чудик з радістю дізнаються, що нудьгувати їм не доведеться. Адже в старовинній садибі, розташованій неподалік, є справжній підземний хід... Правда, чутка стверджує, що він замурований. Але чи це так?... Вирішивши в усьому розібратися, хлопці виявляють у катівнях тунелю в'язня, якого заслали туди злочинці, що промишляють викраденням людей...
 
Ніколаєва Вікторія (1Б клас НВК №30 «ЕкоНад»)
Одна з найменших переможців конкурсу Ніколаєва Вікторія – справжня маленька леді, яка полюбляє читати усе про принцес, королівн, красунь і фей. Напевно, Вікуся ототожнює себе з головними героїнями книг, такими ж вродливими, вишуканими і розумними, як вона сама.
«Казочки про принцесу Алісу»
У цій книзі містяться чотири чудові казочки про принцесу Алісу та її брата — принца Макса. Малий читач познайомиться із зачарованим поросятком та маленьким дракончиком, побуває на лицарському турнірі й дізнається, як допомогла Алісі та Максові чарівна мітла. Разом із простим для сприйняття і читання українським текстом угорі розміщено англійський варіант для тих дітлахів, які починають вивчати англійську мову. Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.
Ткачук Микита ( 7 клас НВК №30 «ЕкоНад»)
Ткачук Микита уже не один рік поспіль являється переможцем конкурсу читання влітку «Читацькі перегони». 2015 рік не став виключенням. Юний знавець художньої літератури радить усім прочитати книгу Жуля Верна
«20 000 льє під водою».
     Мабуть, чимало вчених і винахідників обрали професію, начитавшись у дитинстві Жуля Верна, адже дитяче бажання стати такими сміливими та розумними, як і герої Жуля Верна, залишилося у багатьох на все життя. В одному з найпопулярніших своїх романів письменник яскраво змальовує розмаїття підводного світу. Він мріє про апарат, у якому люди зможуть занурюватися у морські глибини. Майже все, описане геніальним письменником, вже стало реальністю, але його творами, безсумнівно, захоплюватимуться ще багато поколінь. Для дітей середнього шкільного віку.
Коротун Олександр (5 клас гімназії №191 ім. П.Г. Тичини)
   Гімназист Олександр, який є активним читачем нашої бібліотеки не лише під час літніх канікул, а й протягом усього року, з радість перечитав надзвичайно цікаву трилогію книг Туве Янссон
«Країна Мумі – тролів».
    Це книги про кумедних мумі – тролів, їх мале сімейство та інших дивовижних істот, що населяють Долину Мумі. У книжках Туве Янссон її герої ростуть, замислюються над важливими речами, якими сповнений світ -  такими, як сенс життя, самопізнання і самоствердження, любов, взаємоповага.
Короленко Катерина ( 3 клас СЗШ №195 ім. В.І. Кудряшова)
 Переможниця читацьких перегонів – 2015 року Короленко Катерина захоплюється творчістю Всеволода Нестайка. Із прочитаного влітку, найбільше її вразила правдиво - фантастична повість про незвичайні пригоди київських школярів «Чарівні окуляри».
«Чарівні окуляри»
У книжці класика української дитячої літератури Всеволода Нестайка розповідається про веселі казкові пригоди двох хлопчаків. Захопливі, сповнені гумору твори письменника надруковані багатьма мовами світу, за сюжетами його повістей і оповідань поставлені кінофільми. Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.
Фролов Олександр ( 2Б клас СЗШ №195 ім. В.І. Кудряшова)
Другокласник Олександр, не по роках розвинений хлопчик, який весь час шукає нові теми для читання, цього літа захопливо читав детективні книги Антона Іванова та Анни Устинової і фантастику Дебри Дойл і Джеймса Макдоналда.
КНИГИ 
ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ
Незабаром найперше свято кожного свідомого українця – День Незалежності України. Пропонуємо вашій увазі підбірку книжок про Україну Є у підбірці і цікаві екземпляри як для зовсім юних, так і для дорослих патріотів.
Читайте українське! Любіть Україну! І ще раз зі святом!
     НАЙЦІКАВІШІ МІСЦЯ УКРАЇНИ
Автор: О.Сердюк
    Ця книжка розповість про найцікавіші куточки нашої країни. Гортаючи сторінки видання, ви здійсните захоплюючу подорож по знайомих та менш відомих місцях України. Ви побуваєте у середньовічних замках Західної України, помандруєте степами Донбасу, відвідаєте славетний острів Хортиця на Дніпрі. Ви познайомитесь з величними давньогрецькими містами, місцями козацької слави та славетних подій, які творили долю нашої країни.
НАРИС ІСТОРІЇ УКРАЇНИ: ФОРМУВАННЯ МОДЕРНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ XIXXX СТ.
Автор: Я. Грицак
    Книга пропонує нову концепцію української історії модерної доби, що відображає найсучасніші досягнення української та світової науки. У центрі розповіді – складна, драматична і суперечлива історія українського націотворення. Особливий наголос робиться на ознайомлення читача з найновішими теоріями й інтерпретаціями цього процесу.
ОПИС КОЗАЦЬКОЇ УКРАЇНИ. ДОВІДНИК 1649 – ГО РОКУ.
Автори: С. Коваленко, О. Пугач
Ознайомлення з книгою «Опис Кoзацької України 1649 року. Довідник» не може нікого залишити байдужим, бо одразу ж спонукає побачити в єдності минуле, сучасне і майбутнє. Подані в цій книзі матеріали повніше, глибше, конкретніше розкривають Хмельниччину як високоорганізовану державу та процес світового значення.
УКРАЇНА – ЄВРОПА:ХРОНОЛОГІЯ РОЗВИТКУ
Три томи чудового науково – популярного видання висвітлюють в хронологічній послідовності історичний розвиток України і Європи з давніх часів і до 1000 років; з 1000 до 1500 – их; з 1500 – 1800 рр. Книги розраховані на широке коло читачів. Можуть бути використані як джерело додаткових знань при вивченні курсу історії Європи та України.
СТО ВИДАТНИХ УКРАЇНЦІВ
Автори: Н. В. Астапенко, О. К. Барашкова, А. В. Дарибогова та ін.
Ця книга містить 100 коротких біографічних нарисів, історичних портретів видатних наших земляків, представників найрізноманітніших верств суспільства — мислителів, письменників, учених, митців, громадських, релігійних, політичних діячів, чиїми зусиллями впродовж віків творилася українська культура, формувався світогляд української нації.
МОЯ КРАЇНА – УКРАЇНА
Автори: Т.Лагунова , Д. Корольков та ін.
Ця книжка незвичайна, адже в ній зібрано все найцікавіше про Україну! Книжка стане вашим другом і порадником, бо дасть відповіді на безліч цікавих запитань, серед яких такі: «Чи були на території України античні міста? Як козаки здобували свободу? Яка на вигляд найдавніша писанка і де її знайшли? Яке озеро називають українським Байкалом? Чи є в Україні піраміди? Де знаходиться перший на планеті пам’ятник мамонтові? Як знайти скарб?»
І це тільки початок мандрівки в дивовижний світ під назвою «Україна».
НАЙЦІКАВІШЕ ПРО УКРАЇНУ
Автори: Л.Михайленко, І.Реброва, І.Сушко та ін.
Це ілюстроване енциклопедичне видання схвалено Міністерством науки і освіти України. Ця книга — спроба дати відповіді на численні запитання про країну, в якій ми живемо. Книга складається з трьох тематичних частин, присвячених історії, географії, культурі та традиціям нашого народу. 
ЗАМКИ ТА ФОРТЕЦІ УКРАЇНИ
Автори: Г.Гуркіна, О.Сердюк
Гортаючи сторінки цієї книжки, ви дізнаєтеся про славетних королів, могутніх лицарів, сміливих вояків; про те як вони воювали та захищали свої землі. Ви дізнаєтеся про те, де в Україні будували дерев'яні фортеці, а де зводили величезні муровані замки; як взагалі розвивалася фортифікаційна архітектура.
Я ГРОМАДЯНИН УКРАЇНИ
Автор: О.Сташук
У книзі доступно для дітей розказано про національну символіку, види влад, ституцію, основні закони, частину української історії, культури, географії та традиь Увагу юних читачів обов'язково привернуть яскраві сторінки історії та пр/ надбання регіонів України, знайомство з культурою та видатними діячами України Метою видання є відродження патріотичного почуття юного українця з най^е років, щоб зародити любов до нашої країни.
ГЕРОЇ УКРАЇНИ В КАЗКАХ ТА ЛЕГЕНДАХ: 
для молодшого та середнього шкільного віку.
   У книжці зібрано народні легенди, казки, перекази, а також авторські твори, що розповідають про визначні постаті української історії: перших київських князів, козацьких ватажків, народних месників — гайдамаків, опришків та ін., героїв виз­вольної боротьби українського народу XX століття. Перед художньою оповіддю пода­ються короткі біографічні довідки про кожну історичну особу.
РІДНА УКРАЇНА
Автор: О.Палійчук
У книзі Олекси Палійчука «Рідна Україна» зібрані авторські вірші про Батьківщину для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
ПИСЬМЕННИКИ - ПРОРОКИ,
або
               ІДЕЇ З КНИГ, ЩО СТАЛИ РЕАЛЬНІСТЮ
   Усім добре відомо, що фантазія у письменників бурхлива, ідей безліч і усі вони грандіозні. Але існують такі творчі вигадки, зафіксовані автором на папері, які  через десятки (сотні) років стали реальністю. Нам залишається тільки гадати – чи були це книги-пророцтва, або просто спритні любителі літератури майстерно запозичили прописані в них винаходи і видали за свої власні. Увага!!! Пророцтва письменників, які стали для нас звичною частиною життя:
Жюль Верн
«Подорож до центру Землі», «Із Землі на Місяць», «Таємничий острів»,
«20 000 льє під водою».
  Судячи по кількості ідей, які описав Жуль Верн у своїх численних творах, у нього чи то була таємна кімната з машиною часу, чи то (що більш ймовірно) вбудований в мозок генератор геніальних винаходів. Як ще пояснити появу в його романах, оповіданнях і повістях таких речей, як літаки, акваланги, відеофони, а також польоти в космос і електричний двигун – всього не перелічити. А творив-то письменник в кінці 19-го століття, коли всього цього ще й в помині не було.
Герберт Уеллс
«Звільнення світу», «Коли сплячий прокинеться», «Машина часу»,
«Людина-невидимка», «Війна світів», «Острів доктора Моро».
    Ось вже чиї ідеї випереджали час, так це ідеї Уеллса. Геній в своїх літературних працях докладно описав телебачення, ескалатори, генетичні експерименти, літаючі пересувні засоби, лазерну зброю, розщеплення атома і навіть атомну бомбу. А ще Уеллс, розгледівши потенціал телефонів, передбачив, що в майбутньому для людей вони стануть засобом «номер один», об’єднавши в собі функції інтернету і комп’ютера. Природно, що про них Уеллс ніяк знати не міг, так як писав свої твори на самому початку 20 століття.
Артур Кларк
«Космічна одіссея 2001 року», «Місто і зірки», «Побачення з Рамою».
   Задовго до шановного і геніального Стіва Джобса, прототип планшета детально описав Артур Кларк у своєму творі «Космічна одіссея 2001 року» (опублікований в 1968 році). Поголовне божевілля на онлайн  іграх Кларк також заздалегідь передбачав, хоча, саме поняття віртуальності в його часи геть відсутнє. Але це не завадило автору в своїх книгах описувати те, що сьогодні ми називаємо Інтернетом. Саме Кларк вперше в 1945 році озвучив ідею радіолокації і відстеження місцезнаходження об’єктів, що цікавлять.
Рей Бредбері
«451 градус за Фаренгейтом», «Вино з кульбаб», «Марсіанські хроніки».
    Рей Бредбері  передбачив дуже багато. Наприклад, в 1950 році в оповіданні «Буде ласкавий дощ» письменник у всіх подробицях розписав концепцію «розумного будинку».     Між іншим, у 1953 році Реєм описаний прототип сучасних соціальних мереж – в його баченні користувачі спілкувалися один з одним віддалено за допомогою спеціального телевізора.     Що ще придумав Бредбері? Навушники, банкомати, плоскі телевізори, кімнати віртуальної реальності, плеєр, КПК, та навіть автомобілі з штучним інтелектом.
Роберт Хайнлайн
«Подвійна зірка», «Космічний кадет», «Діти Мафусаїла», «Місяць – сувора господиня».
   Насправді, Гугл придумав він. Ну, може бути, і не сам Гугл, але прототип пошукових систем в Інтернеті – точно він. А ще мобільний телефон, мікрохвильову піч, протезування і аналог програми AutoCad. Транспорт на сонячних батареях теж ідея Хайнлайна. Також, у своїх працях він докладно описав пристрій, що послужило прототипом сканера. Айзек Азімов
«Я, робот», «Кінець вічності», «Підстава», «Самі боги».
     Всі ті сучасні роботи, яких з таким ентузіазмом виготовляють японці, були описані Азімовим ще в середині 20 століття. А ще він перший, хто у своїх творах згадав прототип проектора – саме того, яким ми всі із задоволенням користуємося на всіляких конференціях, презентаціях та інших масових зібраннях.
               КНИГА, ПРОЧИТАНА ЕКРАНОМ                                    ТОП 10 
 •  «Жизнь и сказки Уолта Диснея»/Э.М.Арнольд


У книзі розповідається про те, які успіхи і невдачі осягали найбільшого художника-мультиплікатора Уолта Діснея на його важкому шляху. Як створювалися його персонажі і повнометражні фільми, що стали справжніми творами кіномистецтва.
 • «Корольок – пташка співоча»/Р.Н. Гюнтекин
"Чаликушу" ("Корольок - пташка співоча" 1922 р.) - одна з найвідоміших книг Решата Нурі Ґюнтекіна про кохання.  Це книга, яку не можна не прочитати. Перед вами зворушлива історія життя молодої жінки Феріде, повна несподіваних поворотів, пригод та переживань. Читач отримає справжню насолоду слідувати за героїнею, сміятися і плакати разом з нею. Пристрасть і зрада, біль і радість, сльози і надія на нове щастя - такі вічні теми, яким присвячений цей роман, визнаний класикою світової літератури. За мотивами цього роману вперше  у 1986 році продюсером Османом  Ф. Седеном  знятий семисерійний міні – серіал.
 • «Віднесені вітром»/ Маргарет Мітчелл
Роман Маргарет Мітчелл «Віднесені вітром» (1936р. ) став найпопулярнішим і найулюбленішим для декількох поколінь жінок, та й не тільки жінок, і нічого рівного йому не створено донині. Ця книга лягла в основу знаменитого однойменного фільму всіх часів і народів, класики світового кіно, еталону кіномистецтва. Фільм, знятий режисером Віктором Флемінгом, отримав 10 нагород  Премії Оскар, включаючи «Кращий фільм  1939 року»
 • «Вій»/ М.Гоголь
«Вій» — повість письменника Миколи Васильовича Гоголя з циклу повістей «Миргород», написана 1833 року, вперше  була опублікована в циклі «Миргород» 1835-го року.
Її екранізації:
«Вій (фільм, 1909)» — німий короткометражний фільм.
«Вій (фільм, 1916)» — німий фільм.
«Вій (фільм, 1967)» — художній фільм.
«Вій (фільм, 2014)» — художній фільм режисера Олега Степченка.
 • «Попелюшка»/Шарль Перро
Попелю́шка— західноєвропейська казка, що дійшла до нас у редакціях Шарля Перро, братів Ґрімм та інших. Це один з найпопулярніших сюжетів, який має понад тисячу втілень у фольклорі різних народів світу. Попелюшка дуже красива казка, її знає кожний. На основі казки  «Попелюшка» Шарля Перро у 2015 році на телевізійні екрани світу вийшов американський романтично-фентезійний фільм режисера Кеннета Брана, сценаристів Алін Брош Маккенна та Кріса Вайца, студії Walt Disney Pictures. Фільм є кінематографічним переосмисленням анімаційного фільму Діснея 1950 р.
 • «Аліса в країні чудес»/ Льюїс Керрол
«Аліса в Країні чудес» або «Пригоди Аліси в Країні чудес» — новела, написана англійським професором математики Чарлзом Лютвіджем Доджсоном (він же Льюїс Керрол); опублікована 26 листопада 1865. Було безліч екранізацій новели, найновіша з яких – 2010 року.
Тоді вийшла в світ пригодницька казка « Аліса в країні чудес», знята Тімом Бертоном за сценарієм Лінди Вулвертон, що отримала 2 Оскара.  Це шостий в історії кінематографу фільм, касові збори якого перевищили 1 мільярд доларів США.
 • «Гаррі Поттер»/ Джоан Ролінґ
«Гаррі Поттер» — серія з семи фантастичних романів, гепталогія («семикнижжя») англійської письменниці Джоан Ролінґ. В книгах розповідається про пригоди юного чарівника Гаррі Поттера, цей персонаж і дав назву серії.
Відзняті усі сім частин книги. Останню частину розбито на два фільми з приставками "Частина 1" та "Частина 2" у назві. Доходи від книг, фільмів, комп'ютерних ігор вивели письменницю на 620-е місце в списку найбагатших людей світу.
 • «Майстер і Маргарита»/ М.Булгаков
«Майстер і Маргарита» (вперше виданий 1966 р. ) — багатоплановий, поліфонічний роман Михайла Опанасовича Булгакова, званий іноді фантастичним. На його сюжет зроблено безліч театральних постановок і декілька фільмів (у Югославії, Польщі, Швеції, Росії). Найновіший серед них вийшов у 2005 році. Російський багатосерійний фільм Володимира Бортка за однойменним романом Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита» здобув широке коло шанувальників на території України.
 • «Сутінки»/ Стефені Маєр
«Сутінки»— роман американської письменниці Стефені Маєр про кохання вампіра та звичайної дівчини. Книга була опублікована у 2005 році, і вона була першою частиною чотирьохтомної «Сутінкової саги». Український переклад та випуск «Сутінкової саги» здійснило видавництво Країна мрій.  «Сутінки» отримали визнання та безліч нагород.
  Після успіху книги було знято однойменний фільм. Режисером стала Кетрін Хардвік, а виконавцями головних героїв були обрані Крістен Стюарт (Белла Свон) та Роберт Паттінсон (Едвард Каллен). Сценарій написала Меліса Розенберг.
 • «Парфуми»/ Патрік Зюскінд
«Парфуми: історія одного вбивці» ( 1985) — роман Патріка Зюскінда, що досліджує сенс запаху, його зв'язок із емоційним станом людини. У 2006 році роман було екранізовано німецьким режисером Томом Тиквером. Фільм називається «Парфумер: Історія одного вбивці». Головні ролі у фільмі зіграли такі відомі актори, як Бен Вішоу, Дастін Гофман, Алан Рікман та інші.
             БЛУКАЮЧІ СЮЖЕТИ
                                             АБО  ЯК РІЗНІ ПИСЬМЕННИКИ РОЗДІЛИЛИ ДОЛЮ СВОЇХ ТВОРІВ
Частина 2
   Сьогодні ми вам розповімо про казкових «братів-близнюків».

Ви їх, звичайно, знаєте, адже це два дерев'яних хлопчаки - Пінокіо та Буратіно.

Старшим з цих «братів» є Пінокіо, оскільки казка про нього під назвою «Історія однієї маріонетки» з'явилася в Італії ще у 1881 році. Вона була надрукована в першому номері щотижневика «Дитяча газета».

   Справжнє ім'я автора, який «народив» Пінокіо, було таким - Карло Лоренцині. Цей італійський письменник придумав для себе літературне ім'я (тобто псевдонім) Колоді на честь невеличкого містечка, де пройшло його дитинство.

   У 22 роки він почав писати книги, а у 55 років придумав Піноккіо, після чого й став всесвітньо знаменитим. У 1883 році, закінчивши свою казку, вона вийшла окремою книгою, що отримала таку назву - «Пінокіо. Історія однієї маріонетки».

З того часу пройшло багато років.

   Діти всього світу полюбили Пінокіо, вони з величезним задоволенням читають й досі про пригоди цього героя.

  Серед читачів «Пригод Пинокіо» був й російський письменник Олексій Толстой, який вирішив переказати книгу Карло Колоді по-своєму.

   У передмові до своєї казки, яку він назвав «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно», письменник написав, що читав «Пригоди Пінокіо» у дитинстві й часто переказував історію дерев'яної ляльки своїм товаришам.

  Але насправді це не так. Толстой був уже дорослою людиною, коли вперше прочитав казку про хлопчика з поліна. Просто він зробив свого героя Буратіно дуже схожим на себе самого - такого, яким й сам був у дитинстві. 

Казкова повість Толстого «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно» вперше була надрукована у 1935 році на сторінках газети «Піонерська правда» , а у 1936 році вона вийшла окремою книгою. 

   В тосканському діалекті «Піноккіо» позначає «кедровий горішок». Буратіно перекладається з італійської на російську як «дерев'яна лялька».


   Сюжет казки про золотий ключик багато в чому повторює задум К. Коллоді. Буратіно, як і Піноккіо, тікає з дому і замість школи потрапляє в ляльковий театр. Піноккіо користується заступництвом юної феї – Дівчинки з блакитним волоссям. Подругою Буратіно стає Мальвіна, яка старанно виховує маля і намагається навчити його життєвим премудростям. І Піноккіо, і Буратіно стають жертвами хитрих кота і лисиці, наївно чекаючи, коли з монет, заритих в землю, виросте диво-дерево.
  Але все ж в пригоді Піноккіо виникає значно більше труднощів. Він потрапляє на острів працьовитих бджіл; виявляється на службі у селянина і, як сторожовий собака, охороняє його курник; перетворюється на осла, з шкури якого збираються зробити барабан. Буратіно не проходить таких випробувань, зате знайомиться з черепахою Тортилою і дізнається таємницю золотого ключика. Йому доводиться справлятися з жадібністю Дуремара, рятуватися від переслідування Карабаса, захищати Мальвіну і П'єро, виручати з біди ляльок.

В кінці казки Піноккіо перетворюється на хлопчика. З Буратіно подібного перетворення не відбувається, хоча мається на увазі, що, повернувшись до папи Карло, він теж став звичайним дитиною.

   Утім, не будемо  вам переказувати ці історії. Ви ж напевно й самі їх знаєте. Якщо ж ні, обов’язково їх почитайте – ми впевнені, вони вам сподобаються.

Ну от. А зараз ось вам наше нове завдання.

Уважно подивіться на ці два малюнки і знайдіть на них сім розбіжностей."Хіт - парад книжкових новинок"

Ви давно не відвідували нашої бібліотеки? Тоді хутчіш сюди! У районній бібліотеці ім. П.Усенка для дітей на вас чекають цікаві, фантастичні та захоплюючі нові надходження книг. Про деякі з них вам розповість відео - колаж "ХІД -ПАРАД КНИЖКОВИХ НОВИНОК"

            БЛУКАЮЧІ СЮЖЕТИ                                              АБО  ЯК РІЗНІ ПИСЬМЕННИКИ РОЗДІЛИЛИ ДОЛЮ СВОЇХ ТВОРІВ
Частина 1
   У світовій літературі досить часто зустрічаються блукаючі сюжети, які набувають свого втілення у різних творах різних письменників в різних частинах світу. Давайте спробуємо розібратися, як добре відомі усім нам ще з дитинства літературні витвори розділяють свої долі: що в них є спільного та відмінного, а що особисто індивідуального.
«Дивовижний Чарівник з Країни Оз» (Ф. Баум) - «Чарівник Смарагдового міста» (О. Волков)
    Американець  Лаймен  Френк  Баум перший створив Чарівну країну зі Смарагдовим містом!    Одного травневого вечора 1898 року, коли у вітальні зібралася сусідські діти, господар будинку Френк Баум, вигадуючи на ходу, розповідав одну зі своїх казок. «Де все це було, містер Баум? Куди ураган заніс Дороті?» - запитали діти. «А було це у країні під назвою … - оповідач, оглядаючи кімнату, зупинився поглядом на старовинному бюро з шухлядками для домашньої картотеки, на нижньому стояли літери O-Z - … Оз!»    Так отримав назву казковий світ Френка Баума і в 1900 році побачила світ американська казка «Дивовижний Чарівник із Країни Оз». 
Минуло сорок років з того часу. І знову тікає в далечину дорога з жовтої цегли. По ній йдуть четверо. А ось ще один, п’ятий, супутник разом з усіма бадьоро крокує по жовтим цеглинам. Хто вони – ці дивні подорожні: маленька дівчинка у срібних черевичках, її вірний песик, величезний лев, солом’яне опудало і залізний чоловічок? Куди та навіщо вони прямують? Що їх чекає попереду?
Та це ж Еллі, Тотошка, Страшила, Залізний Лісоруб і Лякливий Лев – герої казки «Чарівник Смарагдового міста». А йдуть вони в це саме місто до Великого і Жахливого Чарівника Гудвіна за здійсненням своїх заповітних бажань. А почалося все з того, що викладач математики і великий знавець іноземних мов Олександр Мелентійович Волков, вирішив вивчити ще й англійську. Для практики він спробував перекладати казку американського письменника Френка Баума «Чарівник з Країни Оз». Книжка йому настільки сподобалася, що він став переказувати її своїм синам, при цьому дещо переробляючи і додаючи. Коли переказ був завершений, то виявилося, що це вже не зовсім американська казка про Мудреця з Країни Оз, а цілковито нова книга. Настільки нова, що Олександра Волкова стали називати автором. Так у 1939 році побачила світ книга О. М. Волкова «Чарівник Смарагдового міста».
Хоча за бажанням можна переказати сюжет «Чарівника Смарагдового міста» і «Дивовижного Чарівника з Країни Оз» тими ж самими словами, відмінності між книгами численні.
 • У Баума Оз – і назва країни, й ім’я чарівника. Волков не використовує цю назву взагалі, чарівника звуть Гудвін, а країна зветься Чарівною (іноді – країна Гудвіна).
 • Головну героїню звуть Еллі, а не Дороті, і в неї є батьки (Джон і Анна Сміт), в той час як Дороті Гейл – сирота, яка живе з дядечком Генрі та тіткою Ем.
 • Буревій, що приніс Еллі до Чарівної країни, був викликаний злою чаклункою Гінгемою, яка бажала зруйнувати світ (у Баума цей буревій – звичайне стихійне лихо).
 • Тотошка, коли потрапляє до Чарівної країни, починає розмовляти по-людськи, як і всі мешканці країни. А в «Дивовижному Чарівникові з Країни Оз» він залишається безмовним, і лише в одному продовженні казки Баум пояснює і виправляє цю невідповідність.
 • Орієнтація частин Чарівної країни по сторонам світу є дзеркальним відображенням Оз: якщо в Баума Блакитна країна, де починає свій шлях Дороті, знаходиться на сході, то у Волкова вона на заході. Назви країн по кольору змінені: Жовтій країні Баума відповідає Фіолетова країна Волкова.
 • У «Чарівнику з Країни Оз» чарівниці не названі по іменах, за винятком Глінди, доброї чарівниці Півдня. У Волкова добру чарівницю Рожевої країни звуть Стелла, а чарівниці Півночі, Сходу і Півдня отримують імена Вілліна, Гінгема і Бастинда відповідно.
 • Лісоруб у книгах Волкова зроблений із заліза. В оригіналі він бляшаний.
 • Гудвін, відсилаючи Еллі та її друзів до Фіолетової країни, наказує відібрати владу в Бастинди будь-яким способом. Оз явно наказує Дороті вбити злу чаклунку.
Можна ще довго і довго перераховувати відмінні особливості кожної казки, але найкраще буде Вам їх просто перечитати. Можливо, саме ви побачите у них те, чого не бачив ще ніхто до Вас.
Шукайте книги Ф. Баума та О. Волкова на полицях нашої бібліотеки
                         Я здоровя бережу – сам собі допоможу.
    Знаменитий давньогрецький лікар Гіпократ сказав: «Здоров`я – це нічого, але все без здоров`я – ніщо!»
   Щиро сподіваємось, що усі, хто читає зараз цю публікацію,  здорові! Адже найцінніше, що має людина – це здоров`я! Та воно не існує саме по собі, воно не дається на все життя, не є постійним і незмінним. Воно потребує турботи та рівноваги протягом усього життя. А чи знаєте ви, як саме треба піклуватись про здоров`я? І взагалі, що ви знаєте про здоров`я і про те, як треба підтримувати себе у формі?
Білик Е. В. Валеологія: 
Довідник школяра.- 
Донецьк:ТОВ ВКФ «БАО»,
 2005.-512 с.
    Можливо, Вам допоможуть розібратися у цьому книги, що є у нашій бібліотеці.
"ВАЛЕОЛОГІЯ"
Ця книга познайомить вас зі світом Валеології – науки про те, як зберегти своє здоровя. Видання рекомендоване учням, учителям, батькам. Воно містить у собі комплекс відповідних теоретичних знань, освітніх і профілактичних заходів, що повинні забезпечити зміцнення здоров’я дитини та підлітка.
"СКАРБНИЦЯ ЗДОРОВЯ"
Куровський Ю.А.
 Скарбниця здоровя.
 – К.:Урожай, 1994.-3004с.
На основі узагальнення результатів 30-річних досліджень тваринних і рослинних продуктів автором описано лікувальні властивості молока та молочних продуктів, курячих яєць, круп, бобових і злакових культур, фруктів, овочів, фізіологічно обґрунтоване застосування яких у їжу є невичерпною скарбницею здоров’я дитячого та дорослого організмів.
Для широкого кола читачів наведено орієнтовні норми споживання тваринних та рослинних продуктів, дано рекомендації щодо приготування лікувальних напоїв, рецепти вітамінних чаїв. 
Колгушкин А.Н.
 Закаливание.-
 М.: « РИПОЛ КЛАССИК», 
1997.- 528 с.
"ЗАКАЛИВАНИЕ"
Автор книги, член – кореспондент Міжнародної академії екології та природокористування О. М. Колгушкін знайомить читачів з методами загартовування для різних вікових груп людей, які бажають зміцнити своє тіло і здобути бадьорість духу.
Скачко Б.Г., Орещук Г.О.
 Якби мати знала:
 народні методи лікування дітей. – 
К.: Здоровя, 2006.- 480 с.
"ЯКБИ МАТИ ЗНАЛА: НАРОДНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ"
Книга для практичних лікарів – педіатрів, фітотерапевтів, а також для батьків і широких кіл читачів. У виданні популярно описано  причини захворювань, які найчастіше виникають у дитячому віці. Наведені такі природні методи лікування, як фітотерапія, медолікування, різноманітні водні процедури, дієтотерапія, фізичні методи лікування, масаж тощо.
Запропоновано сучасні засоби профілактики за умов екологічно забрудненого навколишнього середовища.
Комаровский Е.О. 
Здоровье ребенка и
 здравый смысл его родственников.-
 6 – е издание.- 
Харьков: Фолио, 2005.- 543 с.
"ЗДОРОВЬЕ РЕБЕНКА И ЗДРАВЫЙ СМЫСЛ ЕГО РОДСТВЕННИКОВ"
Ця книга написана практичним лікарем – педіатром. Про що вона? Про дитину взагалі і про її хвороби частково. В доступній формі розповідається про важливі речі, даються відповіді на запитання, що таке «добре» і що таке «погано», і поради, які сприяють зміцненню нервової системи мам, тат, бабусь та дідусів.
"ЛІКИ З БОЖОЇ АПТЕКИ"
Шульц Я. 
Ліки з Божої аптеки.-
К.:Анфас, 1994.- 208 с.
Ян Шульц впевнений, якщо ми усунемо хибний спосіб життя – хвороби зникнуть самі. Як цього досягти? Читайте у цій книзі.
"ЦЕ ВИ МОЖЕТЕ БЕЗ ЛІКАРЯ"
Бутилін Ю.П., Бутилін В.Ю.,
 Бутилін Д.Ю.
 Це ви можете без лікаря. 
Посібник з першої медичної допомоги
 у невідкладних випадках-
 К.: Видавничий дім 
«Скарби», 2002-168 с.
Автори описують основні методи оживлення потерпілих; викладають принципи надання першої допомоги при дорожньо – транспортних аваріях, потопленні, опіках, ураженні електричним струмом, тепловому ударі, отруєнні і т. п. Книга корисна для широкого кола читачів.
ШУКАЙТЕ ЦІ КНИГИ ТА БАГАТО ІНШОЇ ЦІКАВОЇ ЛІТЕРАТУРИ НА ПОЛИЦЯХ НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ.
АЛЕ НЕ ЗАБУВАЙТЕ –
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ НАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВЮ.
                         Твори - ювіляри 2015 року У 2015 році багато українських та світових творів святкують свій ювілей. Пропонуємо познайомитися із деякими з них.
        Юрій Ячейкін - дітям
Продовжуючи розповідати про книги видавництва "Зелений пес" серії " Рекомендово для читання під партою", не можливо не відзначити видання  дитячого письменника Юрія Ячейкіна. Вашій увазі пропонуємо цікаві пригодницькі повісті та романи прозаїка.

«ДРУГЕ БАЖАННЯ КОРОЛЕВИ»

   Історична пригодницька повість про життя молодої королеви в середньовічній Англії. Книга 1.
   Бажання бувають різні. Хтось бажає слави, хтось багатства, один прагне щастя, а інший – влади, сьогодні хочеться спокою, а завтра – брати в облогу фортеці, стати на ґерць з ворогом, боротись і перемагати. Стара приказка каже: бажай обережно, бо бажання іноді здійснюються. Маленька непомітна принцеса хотіла стати королевою - і стала, бо в неї закохався володар великої держави. Але це ще не кінець, все тільки починається, адже король виявився слабкодухим скиглієм, влада – примарою, а щастя – облудою. Тож чого ще забажає вона, тепер уже королева? Відомий український письменник Юрій Ячейкін знає це напевне. А ти?

«ВІЙНА ТРОЯНД»

Історичний пригодницький роман про життя молодої королеви в середньовічній Англії. Книга 2.
   Ще за сотні років до народження Генріха на королівську родину впало прокляття… Так починаються казки. А в реальному королівському житті змови, інтриги й заколоти чатують на кожному кроці, зрада дихає в спину і гострить мечі. Тут уже не до старовинних пророцтв. Однак прокляття теж не спить, прокляття має власну волю і терпляче очікує слушної нагоди… Роман Юрія Ячейкіна “Війна Троянд” є продовженням історії з книжки “Друге бажання королеви”. Тепер перед молодою королевою постає складне питання: як втримати корону, державу й саме життя? 

«АГЕНТ ВІЗАНТІЙСЬКОЇ СЕКРЕТИ»

Класика середньовічних пригод для сучасних школярів.

   Жоден володар не може поважати себе, якщо не ховає в рукаві якоїсь, хай навіть найнікчемнішої секретної служби, шпигунів, розвідників, ніндзя чи ще когось. Про всяк випадок, звичайно. Раптом знадобиться.

І будьте певні, потреба виникає. Особливо якщо твоїм сусідою є дикий, але надзвичайно хитрий народ, а їхній володар-варвар прагне стати на рівень з найсильнішими державами світу. Якщо твоя держава розірвана зрадою і немає на кого спертися. Що ж переможе – дипломатія “меча й кинджала”, витончена політичними інтригами й підкріплена таємним мистецтвом агентів-перевертнів, а чи впевнена у своїй правоті сила правителя диких земель?

                                 «ЛЮДИ БЕЗ ТІНІ»

Заплутані таємниці різних епох під пером блискучого майстра для підлітків і молоді.


   Англійський аристократ, японський невидимка-ніндзя, зухвалий розбійник-галілеянин та римський прокуратор – що між ними спільного? Можливо, те, що вони здатні змінити поступ історії. І для цього треба зовсім небагато – просто опинитися у певний час у певному місці. Але в якому? Хто відає шляхи, котрими рухається історія? Хто бачив таємну павутину, що її снує невтомний павук-час? Хто  знає, коли і в якому місці можна розірвати її?

Є люди, чиїми руками історія пересипає піщинки вічності. Вони серед нас. Їх не можна почути, вони нікому не відомі, їх ніхто не бачив. Вони не мають тіні. Але їм підвладний час.

Хочеш змінити світ? Перегорни сторінку – і ти знатимеш, як це зробити!

Якщо ви ще не знайомі з творами Юрія Ячейкіна, тоді завітайте до бібліотеки та прочитайте його пригодницько - історично - фантастичні книги!!!
 Книг зимовий карнавал
    Напередодні Нового року усі навкруги готуються до свята, в повітрі відчувається приємний запах хвої, а діти з нетерпінням чекають подарунків від Діда Мороза. Наша бібліотека також поринула у вир зимової підготовки, створивши на молодшому відділі книжкову виставку «Здрастуй, зимонько – зима», в якій зібрали кращі приклади дитячої літератури про зиму, Новий рік та Діда Мороза, різдвяні свята. Так що сміливо заходьте до нашої бібліотеки та оберіть для своєї дитини чудову книгу, яка наповнить Ваші душі і серця феєрією новорічних чудес!

«Іде Святий Миколай»
Літературно – художнє видання для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. У книзі ви знайдете оповідання, казки, вірші, пісні про покровителя дітей – св. Миколая, які, безумовно, сподобаються Вашій дитині. Видавництво «Лелека» адресує своє видання «Любим діткам – янголяткам – у переддень Святого Миколая». 
 
« Чарівні казки зими»
До цієї чудової ілюстрованої книжки ввійшли казки про зиму, про чарівні, таємничі й надзвичайні пригоди, які відбуваються з героями напередодні Нового року. Прочитай цю книжку – і перед тобою відкриється незвичайний та чарівний світ новорічних пригод.
«Новорічні казки для маленьких принцес»
Літературно – художнє видання для читання дорослими дітям.
Подаруйте дитині очарування! У цій книжці зібрано найкращі казки. Їх люблять усі діти. Їх із задоволенням читають дорослі. Адже це – їхня чарівна дитяча мрія.
«Олені Санта – Клауса. Правдива історія»
Тсс! Ти колись чув кришталевий передзвін дзвоників у різдвяному небі? Або цокіт копит на даху твоєї домівки? А стук оленячих рогів ген – ген удалині? Ні звичайно!
Олені Санти так гарно навчені, що, пролітаючи в тебе над головою, ні скрипом, ані шурхотом не викажуть себе. От би дізнатися, як вони навчилися так безшумно літати. Та й узагалі, які вони на вигляд? І чим займаються цілий рік, поки напередодні Різдва Санта не запряже їх у свої сани?
Зясуй, як Санта – Клаус і Візник готують різдвяний запряг на Північному полюсі. Дізнайся про те, у що граються олені і що вони споживають на сніданок. У цій книжці з чудовими малюнками до крихти зібрана цілком певна інформація про цих чарівних мешканців Північного полюса. А тепер дочекайся Різдва і… дивися пильно!
 
«Добрий дідусь. Сказання про Діда Мороза.»
Чудова книга «Добрий дідусь. Сказання про Діда Мороза», включає в себе однойменне оповідання Роберта Балакшина, перекладене на українську мову  Євгенією Оратовською, та загадки, вірші, акровірші, потішки про зиму українських поетів. Видання для дошкільного та молодшого шкільного віку.  
 
«Свята срібної зими»
У книзі «Свята срібної зими» ви знайдете вірші, загадки, колядки, щедрівки, які можна вивчити зі своєю дитиною та порадувати рідних та близьких під час новорічно – різдвяних свят. 
Рекомендовано для читання під партою
    Сьогодні ми розпочнемо своє знайомство з серією книг «Під партою», яку створили брати Капранови у видавництві «Зелений пес».Мета цих книжок – привабити до читання школярів, для яких заборонене – найбажаніше. Книжку читати під час уроку заборонено, тому слоган цієї серії «Рекомендовано для читання під партою під час уроків». Усі книги серії – це пригодницькі історії для підлітків різних авторів сучасності, таких як Потаніна І. , Тучинська Н., Дмитрієви М.та М., Белянін А., Болото А., Есаулов О.  та ін. Про останнього у нас зараз і піде мова.  
Есаулов О. Game over!: повість/ Олександр Есаулов.- К.:Зелений пес, 2006.- 190 с.- (Серія "Під партою")
Фантастично-пригодницька повість сучасного     українського письменника Олександра Есаулова "Game    over" - про Петрика та його друзів, які одного дня так  захопилися комп'ютерними іграми, що по черзі потрапили  в Заекрання до лап злої програми-чарівниці Гіреї і стали її  солдатами. Проте друзі не здаються і стають на захист  доброго, але трохи кумедного й непрактичного Великого  Процесора, який намагається тримати Гірею під    контролем. 

Есаулов О. Антивірус [текст]/Олександр Есаулов.-К.:Зелений пес, 2007.-190 с.- (Серія "Під партою")
Фантастичні пригоди підлітка у світі Заекрання. Друга книгаДля дітей середнього та старшого шкільного віку.Час від часу бажання здійснюються. Сергійко(головний герой) справді став королем Глюкландії, і тепер він мусить  виграти – щоб залишитися живим, врятувати друзів і  повернутися додому.Не боїшся разом із Сергійком потрапити до комп’ютерного світу і зійтися у двобої із самим Макровіром? Тоді перегортай сторінку.

Есаулов О. Канікули для інформи:роман/Олександр Есаулов.-К.:Зелений пес, 2007.-376 с.- (Серія "Під партою")

Пригодницький фантастичний роман. Третя книга про пригоди у Заекранні.Для дітей середнього та старшого шкільного віку.Літо – час для канікул і пригод. Це відомо усім. Тому якщо принцеса Заекрання Інформа відпочиватиме влітку у свого приятеля, звичайного хлопчика Сергійка, це нікого не здивує: ані самого Сергійка, ані його друзів, ані злісного віруса Макровіра, який готує для принцеси та її батька, Великого Процесора, страшну пастку. Інформа зникла, її не можуть розшукати ні друзі, ні вороги. Хто перший розгадає заплутану таємницю? Можливо, саме ти?

Есаулов О. Вихідний формат:роман/ 
Олександр Есаулов .- К.:Зелений пес, 2007.-240 с.- (Серія "Під партою")
Четверта книга про фантастичні пригоди у Заекранні. Для дітей середнього та старшого шкільного віку.Комп’ютерний вірус – не грип. Ця штука, звісно, неприємна для комп’ютера, але нічим не загрожує людині. Принаймні не загрожувала досі… Від сьогодні наш світ у небезпеці: злісний вірус Макропойнт винайшов спосіб переформатовувати живі організми, перетворювати їх на віртуальних, підкорених його волі глюків. Для початку Макропойнт хоче повернути брата, знищеного Великим Процесором Червоний вірус впевнений, що секрет безсмертя у нього в кишені. Тепер йому вже ніхто не завадить!


Есаулов О. Таємниця великого сканера: 
повість/ Олександр Есаулов .- К.:Гамазин, 2009.-192 с.- (Серія "Під партою")
Пригодницька повість про комп’ютерний світ, баланс у якому порушив Великий Сканер. Відновити гармонію у світі комп’ютерних ігор можуть звичайні діти.Книжка є продовженням віртуальних пригод “Game over”, “Антивірус”, “Канікули для Інформи”, “Вихідний формат”.

ШУКАЙТЕ ЦІ ТА ІНШІ КНИГИ НА ПОЛИЦЯХ НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ!
Нові надходження сучасної літератури
   Серед нещодавніх книжкових надходжень до фонду бібліотеки привертає увагу серія сучасної літератури видавничого проекту Літературна агенція «Банкова, 2», започаткована київською міською організацією Національної спілки письменників України. Це книги маловідомих талановитих українських авторів та талановитих письменників, які рано пішли з життя. До серії увійшло п’ять антологій, багато поетичних та прозових збірок. Літературна агенція «Банкова, 2» доводить, що талановитих письменників сьогодні в Україні значно більше, аніж ті п’ять чи шість імен, що їх знають на Заході. Представляємо Вам, нашому читацькому загалу, декілька книг цієї серії.  
Надіємось, вони Вас зацікавлять!
"Нічні мелодії"- збірка кращих поезій А. Могильного, одного з найяскравіших поетів - вісімдесятників"Самотній вовк"- поетична збірка   
українського поета, есеїста, публіциста
Олександра Сопронюка

До книги Б.Чіпа   
увійшли твори, написані в різні 
періоди життя,
а також більше 100 нових поезій
           

              Олександр Довженко -           живий акумулятор ідей 
 Олександр Петрович Довженко - унікальна постать в історії України. Доля наділила його щедрим талантом: він умів любити - Україну, її народ, своїх батьків, природу, свою дружину, творчість, літературу, кіно, живопис, будь-яку цікаву творчу справу. Це наш і письменник, і кінорежисер, і художник, і державна людина. Усе йому було під силу, на все його вистачало. За що б не взявся - все виходило талановито. Він завжди мріяв, жив активним громадським життям, любив нове, зміни, любив майбутнє. Тож не дарма його називають «живим акумулятором ідей».
"Україна у огні" - Повість розповідає про жахливі роки Другої Світової війни в Україні. Головну увагу автор звертає на життя селян у окупації, їх скрутне становище та муки на які вони приречені, але разом із цим у головних героїв не пропадають почуття гідності, любові до батьківщини та сила духу. Це і допомагає їм перебороти усі ті страхіття що випали на долю всього українського народу.

"Зачарована Десна" Автобіографічна повість, спогади Олександра Довженка про дитинство в рідному селі на Чернігівщині. Твір сповнений тонкого гумору. Повість є гімном річки Десна, рідному чернігівському краю, селянам-трудівникам і сільському способу життя.

Запитуйте ці та інші книги Олександра Довженка у районній бібліотеці ім. П.Усенка для дітей
Книжковий калейдоскоп 
Павла Загребельного
25 серпня 2014 року виповнюється 90 років з дня народження генія української прози, романіста Павла Архиповича Загребельного. У фонді нашої бібліотеки в повному обсязі є твори Павла Архиповича, тому ми пропонуємо своїм читачам ознайомитися з наявними книгами видатного митця.
 
 
  Окрім того, в читальному залі старшого відділу на Вас чекають книги " 50 знаменитих людей України", до числа яких належить і Павло Загребельний та " 50 знаменитих українських книг", серед яких - роман "Диво" видатного письменника. 
  Завітайте до нашої бібліотеки! Пориньте у книжковий калейдоскоп української класики Павла Загребельного!
Сучасним дітям - сучасні книги.
Часто батьки звертаються до нас, бібліотекарів,  з проханням підібрати для своєї дитини ті книжки, які були популярними у їхньому дитинстві, на яких вони виросли. При цьому забуваючи, що сучасні діти – інші, і книжок вони потребують інших.

 Безперечно, твори Гайдара, Збанацького, Кассіля –корисні і повчальні. Але чи цікаві вони нашим дітям? Як показує практика, - не завжди.

  Читання сучасних дітей стало більш індивідуальним, інформаційним та прагматичним. І навіть вікові рамки в дитячому читанні значно розширилися.

  Тож, запитуйте в нашій бібліотеці для своєї дитини книжки сучасних авторів, та й самі почитайте (це, справді цікаво!).

  Радимо прочитати книжки таких сучасних українських  авторів:


Дітям молодшого віку:
Дітям старшого віку:
    
Андрусяк Іван.
Зайчикова книжечка

Аврамов Іван.
                                     Дорослі ігри
Вороніна Леся.    Таємне товариство боягузів, або засіб від переляку №9
Прибулець з країни Нямликів

Бачинський Андрій. Канікули Остапа і Даринки

        Дзвінка Матіяш
        Казки П’ятинки

Болото Аліна.
Краще сидіти вдома
Денисенко Лариса.
Ліза та Цюця П. зустрічаються
Вороніна Леся. 
Суперагент ООО. Таємниця золотого кенгуру
Мальчина Ольга. Чудеса повсякденного життя
Есаулов Олександр. Вихідний формат
Канікули для інформи
Таємниця великого сканера
Малик Галина.
 Злочинці з паралельного світу
Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії
 
Макуліна Ганна.
                    Сезон дощів або не з цього
                                          світу
Нестайко Всеволод.
В Країні сонячних зайчиків
Незвичайні пригоди  в лісовій школі
Павленко Марина.
Русалонька із 7-В або прокляття роду Кулаківських
Ярош Вікторія. Королівство в небезпеці
Потаніна Ірина. Дівчата на стежці війни
Ну чисто янгол!
 
Радимо прочитати.
Навігатор книжкового світу.
"Що б таке почитати?" - часто ставимо ми собі запитання. Справді, полиці бібліотек мерехтять палітурками, але як вибрати собі книгу до смаку? Ми б хотіли запропонувати вашій увазі книги, які пройшли випробування часом і мають багато шанувальників по всій земній кулі. Книги, які мають власну історію, за мотивами яких знімалися фільми. 
Отже знайомтеся - книги!!!
Джером Девід Селінджер "Над прірвою в житі"
"Над прірвою в житі" - центральний твір Селінджера. Автор вибирає форму романа - сповіді, найбільш експресивну з можливих романних форм. Сімнадцятирічний Холден Колфілд, головний герой твору, знаходячись на лікуванні у санаторії для нервовохворих, розповідає про те, що сталося майже рік назад, коли йому було 16 років...
Алехандро Рьоммерс " Повернення юного принца"
Повертаючи читачеві маленького героя одного з самих глибоких і людяних витворів літратури ХХ ст. автор розпочинає її таким словами: "Я часто замислювався над запитаннм: якою була бдоя цієї унікальної дитини, якби він залишився жити серед нас? Якимч ином зумів би він зберегти чистоту і простодушшя свого серця? Багато років я шукав відповіді на ці запитання. Можливо, знайдені відповіді мають цінність лише для мене. І все ж хочу надіятися, що вони хоча б на короткий час покажуть шлях дитині, що живе всередині кожного із нас." Ми гадаємо, що до казкового додати нічого. Просто читайте цю дивовижну книгу.
Крістофер Баклі " День бумеранга"
В "Дні бумеранга" Баклі в повній мірі використовує свій журналістський досвід і досконале знання американської політичної кухні. Його персонажі - директор провідного піар - агенства, комп'ютерний магнат, високоставлний католицький діяч і, навіть, президент США, "грішник і старий похабник", як він себе називає. Ну а в центрі подій - юна Кассандра, чий неординарний план рішення фінансових проблем країни стає стержнем запаморочливої передвиборчої інтриги. 
Малкольм Сейвіл " Загадка чорних вершників"
Нічого собі перспектива - провести канікули у гостях у нелюдимого дядька, якого усі навколо вважають чаклуном. Та ще й поблизу Чортового крісла і Чорної лощини, де по ночам з'являються страшні привиди - скачуть чорні вершники. А головне - далеко від друзів, на яких можна покластися, як на самого себе. Один вихід - відправити надійною людиною зашифрованого листа  - і клуб Одинокої сосни збереться у повному складі, щоб з'ясувати, що ж приховано за усією цією чортовщиню.
Оскар Вайльд " Портрет Доріана Грея"
Герой роману "Портрет Доріана Грея" - прекрасний юнак, що, побачивши власний портрет, побажав, аби цей портрет старів замість нього. Бажання Доріана справджується. Він звертає на крису стежину гультяйства та розпустиь - але при цьому залишається юним та вродливим. Із часом Доріан усе більше руйнує себе, але ніхто цього не помічає - лише з потрета, схованого від людських очей, дивиться бридкий розпещений старигань. Філософський роман Оскара Вайльда є однією з найчитаніших книг у світі, а також має більше 25 екранізацій. 
Періодичні видання бібліотеки
Передплата 
періодичних видань на ІІ півріччя 2014 року.
 • Журнали для дітей

Друже!
Якщо тобі від 1 до 12 років і ти любиш подорожувати, грати, веселитися та сміятись, а також вмієш читати – запрошуємо тебе в цікаву подорож по сторінках веселих, пізнавальних дитячих журналів.
“Барвінок” (від 6 до 10 років)
Літературно-художній і загальноосвітній журнал для дітей молодшого та середнього шкільного віку. На кожній сторінці журналу таємничий і безмежно цікавий світ. Оповідання, казки, вірші, головоломки, цікаві ігрові завдання, кросворди – все це можна знайти у “Барвінку”. 
" Граємося з Барбі" ( від 0 до 12 років)  Всім дівчаткам подобається грати і читати разом з Барбі. В кожному номері журналу – фото історії, комікси про Барбі та її друзів, розмальовки, головоломки, рецепти дуже смачних десертів, загадки і цікаві конкурси. Журнал “Барбі” цікавий і модницям, і їх матусям. Читайте, грайте і мрійте разом з Барбі!  " Яблунька" Розважально-пізнавальний журнал для дітей. Для всіх веселих, розумних, допитливих та кмітливих: захоплюючі розповіді про таємниці природи, історії походження тварин та рослин, казки та легенди, нескладні рецепти смачних страв, школа здоров’я та гарних манер, кросворди, математичні забави, візерунки для вишивання, смішинки-веселинки, розфарбовки, вікторини, ігрові завдання з призами
 •  Журнали для підлітків та дорослих 
                                                Друзі!
Пропонуємо Вам познайомитися з новинками журналів нашої бібліотеки. Читаючи періодику Ви завжди зможете тримати руку на пульсі часу, бути в курсі останніх подій  світу, слідкувати за новими тенденціями у медицині, дізнаватись про відкриття та цікаві факти з життя видатних людей і просто читати цікаві історії. 
         
«Навколо світу»  
Журнал подорожей, пригод і фантастики, науково - художній щомісячник.Особлива увага приділяється молодому сучасникові, його творчим шуканням, активній діяльності в різних областях комуністичного будівництва, в захисті соціалістичної Вітчизни. «Навколо світу» розповідає про подорожі, життя народів різних країн, сучасні і прадавні цивілізації, археологічні і етнографічні експедиції; публікує твори пригодницького і фантастичного жанрів. 
«Країна знань» 
Український науково-популярний журнал для юнацтва. Містить оригінальні статті провідних вчених України з різних галузей знань. «Країна знань» сприяє розвитку не лише пам'яті, але й мислення; формує мотивацію до інноваційної не шаблонної діяльності, творчості; сприяє вихованню освітченої, гідної людини, справжнього патріота, який знає історію науки своєї країни і прагне її розвивати.
"Дім, сад, город"
Місячний виробничо-практичний журнал “Дім, сад, город” – найпопулярніше в Україні народне видання для всіх, чиє життя та праця пов’язані із землею. Журнал має три постійних головних розділи “Щедра грядка”, “Ходімте в сад” і “Домашня ферма”, які друкуються на 32 повнокольорових сторінках, а також безкоштовну вкладку (журнал у журналі) “Господар” (чорно-білий друк) на 16 сторінках.
"Шкільна бібліотека"
 
 Цікаве і корисне для всіх учителів, школярів та шкільних бібліотекарів.
 "Твоє здоров'я"
У кожному номері журналу новини медицини і краси, розповіді про талановитих українських лікарів, репортажі про людей, які перемогли важкі хвороби, найновіші методики лікування і профілактики, традиційні та альтернативні методи лікування. Окрім цього, на сторінках видання - вправи для підтримання форми, рецепти смачних і корисних страв, ефективні дієти. 
Періодичні видання, що передплачені у ІІ півріччі 2014 року знаходяться у вільному доступі в читальних залах старшого та молодшого відділів.   
Книги - ювіляри 2014 року 
195 років ( 1819) Вальтер Скотт "Айвенго"
195 років (1819) Ернст Гофман " Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер" 
190 років (1824) Джордж Байрон " Дон Жуан"
180 років ( 1834) Петро Єршов "Горбоконик"
180 років (1834) Олександр Пушкін "Пікова дама"
175 років (1839) Микола Гоголь " Мертві душі"
170 років ( 1844) Олександр Дюма "Три мушкетера"
170 років ( 1844) Ганс Християн Андерсен "Снігова королева"
145 років (1869) Лев Толстой "Війна і мир"
135 років ( 1879) Іван Нечуй - Левицький "Кайдашева сім'я" 
120 років ( 1894) Ольга Кобилянська "Людина"
115 років ( 1899) Іван Нечуй - Левицький "Гетьман Іван Виговський" 
115 років ( 1899) Іван Карпенко - Карий " Сава Чалий"
110 років ( 1904) Михайло Коцюбинський " Fata Morgana"
85 років ( 1929) Корней Чуковський " Лікар Айболить" 80 років ( 1934) Памела Треверс " Мері Поппінс"
75 років ( 1939) Олександр Волков " Чарівник Смарагдового міста"
75 років ( 1939) Павло Бажов "Малахітова шкатулка"
70 років ( 1944) Іван Багряний " Тигролови"
60 років ( 1954) Микола Носов " Пригоди Незнайки і його друзів" 60 років ( 1954) Джон Толкін " Володар перснів"
55 років ( 1959) Всеволод Нестайко " В країні Сонячних зайчиків"
50 років ( 1964) Михайло Стельмах " Гуси - лебеді летять"
35 років ( 1979) Ліна Костенко " Маруся Чурай"
35 років ( 1979) Григір Тютюнник " Вогник далеко в степу"
Усі ці книги Ви можете знайти у 
Районній бібліотеці ім П.Усенка для дітей
 

Про все – ЧОМУЧКАМ

  Серія книг «Чомучки» призначена для школярiв 3–6 класiв. Простою та зрозумiлою мовою педагог iз багаторічним досвiдом роботи Іван Коперштенберг вiдповiдає на всi дитячi «чому», з якими вiн стикався пiд час своєї вчительскої практики. Кожна «томучка» доповнена лаконiчним прозовим або вiршованим висловом вiдомих людей, якi зустрічалися з «чомучками» у своїй творчостi й успiшно вiдповiдали на них.
 
Про мене та про всіх

Чому ми зростаємо? Чому люди гикають? Чому у людей різні голоси? Чому діти ставлять багато запитань? Скільки б відповідей не отримав Чомучка, у нього все - одно зявляються нові запитання. І це, насправді, чудово, тому, що допитливість - справжній двигун прогресу. Ця книга,  перш за все, для майбутніх першовідкривачів у будь - якій галузі знань. Якщо ти уже взяв її в руки, не вагайся, починай знаходити в ній відповіді, пам'ятай, що це написано спеціально для тебе.
Про все на світі
Краще за все пізнавати цей світ, вже знаючи щось про себе і про тих, хто навколо. Ми всі такі різні й такі схожі одночасно. І хто шукатиме відповіді на ці питання, окрім нас самих? Перечитавши цю книгу "від А до Я ", все ж, Чомучка в тобі не зникне, а тільки стане на декілька томучок доросліше. Звичайно, близькі не припинять зітхати : "І чому діти ставлять так багато запитань?", але відповідь знатиме лише він - допиливий і невгамовний Чомучка. 
Про таємниці, скарби, пригоди
Ця книга - приклад численних Томучок. Завдяки цій книзі ти дізнаєшся не тільки відповіді на ті питання, які хвилювали тебе давно, але й зрозумієш, що в своїх питаннях ти не самотній, вони виникають не лише в твоїй голові, а значить, у тебе є багато однодумців, із якими ти рано чи пізно зустрінешся й обов'язково потоваришуєш. 
Про котів, калюжі й павичів 
Що цокає в годиннику? Навіщо кішці вуса? Чому дме вітер? Чому небо вдень блакитне, а вночі - чорне? Ти, подібно до слоненяти з казки Кіплінга, хочеш знати про все на світі. Прочитавши "Чомучку", ти зможеш сказати: "Який я молодець! Не знав, але подумав, прочитав і сам знайшов відповідь!" Важливо, щоб ти збагнув свої можливості, зрозумів, що шляхом міркувань і читання дійсно можна багато в чому розібратися!
Ця серія книг буде цікавою всім, хто звик дивуватися, ставити запитання та знаходити на них зрозумілі та вичерпні відповіді.
   
Дівчата зі спорту 
   Визначні спортсмени - справжні герої нашого часу. А хто не хоче знати, як стати героєм? Ми - хочемо! Саме для цього видавництво "Гран - Т" заснувало нову серію - "Дівчата зі спорту", - в якій відомі письменники розповідають про шляхи героїв спорту до вершини п'єдесталу. А ці шляхи, як відомо, завжди починаються в дитинстві. Як виховувалися майбутні спортсмени, які фізичні та психологічні труднощі їм доводилося долати в боротьбі за перемогу, як кожному з нас розвинути в собі такі ж якості, - про все читайте у книжках цієї серії. І - ставайте героями!
Заради мрії
 Заради мрії: повість/ Іванцова М.-
К.:Грані -Т, 2011.-72 с.,іл.
Це книга про шлях до успіху української чемпіонки-легкоатлетки Олени Говорової, про її дитинство, формування характеру, прагнення до високих результатів, вимогливість до себе та подолання перешкод. Про те, як проста дівчинка з південного міста, обравши свій шлях, залишилася вірною дитячій мрії, хоч і довелося заради неї потрудитися. А ще про роль мудрого тренера в житті спортсмена, про дружбу та взаємопідтримку, про ще ті радянські часи, коли формувався бійцівський характер сьогоднішньої телеведучої, відомої жінки - Олени Говорової, яка зробила себе сама.
Смак олімпійського золота
Смак олімпійського золота: повість/
 Воронінв Л.- К.:Грані -Т, 2011.-80 с.,іл.
  У кожного видатного спортсмена – своя історія успіху. Адже для того, щоб досягти великих перемог, недостатньо мати талант – його треба повсякчас розвивати, долаючи найрізноманітніші перешкоди й гартуючи характер. Так, як це зробила славетна олімпійська чемпіонка і чемпіонка світу з веслування на байдарці Інна Осипенко-Радомська.    Про її дитинство, сповнене гарячої жаги до спорту, захоплююче розповідає в цій книжці відома українська дитяча письменниця Леся Воронина.
Абсолютний чемпіон
Абсолютний чемпіон: повість/
 Ільченко О.- К.:Грані -Т, 2011.-80 с.,іл.
   Дитиною Аня прийняла перше самостійне рішення – стати гімнасткою, як і мама. Тоді навіть батьки до нього особливо не прислухалися – сказано, мала ще, не розуміє, як важко доводиться професійним спортсменам. Але зовсім скоро саме мама стала першим тренером Ані Безсонової, а потім віддала доньку під опіку славетної Ірини Дерюгіної, з якою юна гімнастка вчилася долати всі перешкоди і прийшла до перших серйозих спортивних перемог.    Згодом, у Пекіні, дівчина здобула свою першу олімпійську нагороду, відтак був титул абсолютного чемпіона світу з художньої гімнастики, а за ним – нові тренування, нові вправи й нові чемпіонати. Бо чемпіонам відпочивати не можна – якщо хочеш іти далі…
ЗАПИТУЙТЕ КНИГИ СЕРІЇ "ДІВЧАТА ЗІ СПОРТУ"
НА АБОНЕМЕНТІ НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ!
Знамениті українці 
 « Хто не знає своєї історії, той не вартий свого майбутнього» - актуальний вислів у всі століття і віки. Серія книжок "Знамениті українці" познайомить Вас з короткими життєписами найбільш відомих українців, що добилися видатних успіхів у різних сферах діяльності людини. Читач дізнається не тільки про основні етапи їхньої творчої біографії, але й про особливості характеру, звичаї, захоплення і особисте життя.
 Іван Самойлович

Лунін С.І
Л 84   Іван Самойлович
 Харків: ТОВ "ПЕТ", 2013.-
128 с.


Гетьман Іван Самойлович - визначна постать в історії України. Людина, яка протягом 15 років була володарем Лівобережжя і зупинилася за крок од відновлення держави Богдана Хмельницького. Його доля добре ілюструє характерні тенденції української історії тієї доби, а особистість, що сполучає в собі позитивні і негативні риси, дозволяє побачити в ньому типовий портрет українського політика XVII століття.
Микола Гоголь


Тома Л.В.

Т56   Микола Гоголь - 

 Харків: ТОВ 
фірма "Антологія", 
2013.- 128 с.
Великий російський письменник М. В. Гоголь є, на думку багатьох дослідників і літературознавців, найбільш виразним представником української школи в російській літературі. Отже, можемо говорити про нього і як про українського письменника, бо українська тематика творів Гоголя — це невід`ємна частина його творчої особистості. Він — один з кращих виразників української ментальності. У його творах найбільш повно і яскраво відтворилися риси українського національного характеру.
 Павло Скоропадський


Савченко В.А.

С13   Павло Скоропадський - 

 Харків: ТОВ  "ПЕТ",
2013.- 128 с.
Павло Скоропадський (1873—1945) – останній гетьман України, діяльність якого повязана з бурхливими подіями епохи громадянської війни. Лев Троцький називав його українським Бонапартом, генерал Денікін – другим Мазепою. Ким же він був насправді? Відповідь на це запитання допоможе знайти книжка, при написанні якої автор використав архівні матеріали, документальні джерела, спогади учасників подій.

Рощина Н.

Р81   Роксолана - 
Харків: ТОВ 
фірма "Антологія", 
2013.- 128 с.
Роксолана
Ім'я її – Роксолана. Історія цієї дивовижної жінки вражає: варто лише уявити, який шлях подолала юна українська дівчина від невільниці в гаремі турецького султана до його улюбленої дружини. Ще більш неймовірним здається її сходження на султанський трон. Чи тільки розум і врода були її зброєю? Звісно ж, ні. Воля і сила духу піднесли Роксолану на вершину, й вона залишилася там у всій своїй величі – надзвичайна жінка, частинка нашої історії.
 Нестор Махно
Савченко В.А.

С13   Нестор Махно - 

 Харків: ТОВ  "ПЕТ",
2013.- 128 с.
  Махно — видатна особистість, лідер анархістського руху на Україні, якого радянська пропаганда називала бандитом, а справу його замовчувала. Зараз Нестора Махна порівнюють з Робін Гудом, Спартаком, «товаришем Че».
  Ким же був Махно у реальному житті? На це питання і дає відповідь книга В. Савченка, що присвячена одному з найвідоміших українців XX сторіччя.
Шукайте книги серії "Знамениті українці" на полицях нашої бібліотеки!

Енциклопедія "Про все на світі".

У Вас є запитання? А в цій книзі - 
відповіді!Про що? Та про все на світі! Про Всесвіт і про нашу планету, про науку і культуру, про тварини, рослини, людину и багато чого іншого - тисяча запитань і тисяча відповідей під однією обкладинкою. Цю енциклопедію можна використовувати як своєрідну "велику шпаргалку" з багатьох шкільних дисциплін. А можна просто задовольнити свій інтерес, дізнатися про речі, які давно викликали запитання. Ширина обхвату інформації приємно здивує навіть дорослих, тому кращої книги для сімейного прочитання Вам не знайти!!!
Гадаємо, після перегляду буктрейлеру на дану енциклопедію у Вас обов'язково виникне бажання її прочитати. 
А для цього потрібно зовсім мало - просто відвідати нашу бібліотеку!

Сторінками фентезі Ерика Льома.

     Ерик Льом  - французький фантаст і мандрівник, автор трилогії «Книга зірок», в основі якої бретонська легенда про те, як потоп поглинув місто Іс, щоб покарати за гординю його жителів. Пригоди в цих книжках надзвичайно карколомні, детективні лінії, переплітаючись, утворюють нові й нові захопливі загадки. Навіть досвідченому читачеві фентезі важко передбачити розвиток подій, тому читання "Книги Зірок" перетворюється, подекуди, на вишукану інтелектуальну гру.
Книга зірок. Кадегар - чарівник. 1 кн.
     
Льом, Ерик
Л 90   Книга зірок/
 Пер. з фр. В.Шовкуна.- К.:Махаон – 
           Україна,2005.-
Кн. 1:Кадегар – чарівник.- 320 с.

    Мало хто знає про існування країни Іс, що розташована на півдорозі між реальним світом і територіями Незбагненного Світу, населеного всілякими страховищами та дивними людськими племенами. Ґіймо де Тройль — це хлопець-підліток з цієї країни, сором`язливий і замріяний. Його вчитель і наставник добрий чарівник Кадегар розповідає йому про зниклу чарівну «Книгу зірок». Її вкрай потрібно знайти, щоб подолати чорного чаклуна і мага Тьму. Ґіймо з друзями вирушає на пошуки книги, переміщуючись у паралельний світ, де на друзів очікують карколомні пригоди…
                   
                                                                                                                                                                            
Книга зірок. Володар Ша. 2кн.
Льом, Ерик
Л 90   Книга зірок/
Пер. з фр. В.Шовкуна.- К.:Махаон –
Україна,2005.-
Кн. 2: Володар Ша.- 320 с. 

         Після своєї дивовижної подорожі в Незбагненний Світ Ґіймо оселився в монастирі Жифдю, щоб продовжити там вивчення магії. Тим часом Гільдія Чарівників вирішила послати експедицію на чолі з Кадегаром, щоб покласти край погрозам Тьми, демонічної і страшної істоти. Але атака зазнає невдачі: учитель Кадегар  утікає з монастиря, а Ґіймо разом зі своїми друзями, а також молодим чарівником Бертрамом, потрапляє в полон до лютих кориґанів. Чи зачаївся в Гільдії зрадник? Чи знайдеться одного дня «Книга Зірок», яка принесе мир у країну Іс? Хто ховається за Володарем Ша? У цих нових випробуваннях Ґіймо знадобляться всі його таланти учня чарівника...
Книга зірок. Обличчя Тьми. 3кн.
Льом, Ерик
Л 90   Книга зірок/
Пер. з фр. В.Шовкуна.- К.:Махаон –
           Україна,2005.-
Кн. 3: Обличчя Тьми.- 320 с. 
        Наче удар грому, поширилася у країні Іс новина: Ґіймо викрала Тьма, найгрізніший ворог, із яким цій країні будь-коли доводилося воювати! Ув`язнивши хлопця, Тьма хоче розшифрувати останні закляття, про які розповідає «Книга Зірок». Розпочинається нещадний двобій. А тим часом військо лицарів під проводом Кадегара об`єднується з вільними людьми Незбагненного Світу. Разом вони вирушають на пошуки учня чарівника. За цим військом потаємно йдуть друзі Ґіймо, які теж намагаються його врятувати. Але чи встигнуть вони вчасно?
Читайте про неймовірні пригоди Ґіймо, увійдіть у зачарований і фантастичний світ трилогії «Книга Зірок».
"Червоне і Чорне " Ф. Стендаль    «Червоне та чорне» (фр. Le Rouge et le Noir, 1830) — роман, написаний Стендалем у 1830 р. Іноді його ще називають хронікою XIX ст. У романі розкривається трагічна історія Жульєна Сореля, «в душі котрого йде боротьба між природною шляхетністю й небезпечними міражами честолюбства».     Пропонуємо Вашій увазі буктрейлер по даному роману. Надіємося, що після його перегляду у Вас виникне велике бажання поринути в сторінки визначного художнього твору "Червоне і чорне".

 « Артур і мініпути»      Майстер фантазії, карколомних сюжетів, Люк Бессон, режисер «П’ятого елементу», « Нікіти», « Голубої безодні» та інших захоплюючих кінофільмів, створює нову казку. Це його дебют у літературі. У ціх казкових книжках  є все – таємниці, загадки, погоні, чаклунство…
   Юний Артур заради порятунку своєї  бабусі має проникнути у паралельний світ крихітних істот – мініпутів. Але як це зробити, де знайти вхід до загадкової країни? Відповідь він знаходить у старовинній книзі, написаній його дідусем, великим мандрівником, який кілька років тому зник за загадкових обставин. Артур розшифровує секрет переходу із одного світу в інший, і … тут починаються дивовижні пригоди, під час яких він знайомиться з принцом Барахлюшем і закохується у його сестру принцесу Селенію… Вони вирушають у небезпечну подорож, мета якої – звільнити мініпутів від влади Жахливого У…
« Артур і помста жахливого У».
   Продовження пригод Артура і паралельному світі мініпутів.
        Павук – листоноша доставив особисто Артурові тривожний заклик на крихітному рисовому зерняткові.  Хлопчик занепокоївся : « Мініпутам загрожує небезпека – неможна гаяти ні хвилини!» З допомогою вірного пса Альфреда Артуру вдається вислизнути з-під пильного батьківського нагляду і повернутися до дідусевого будинку. Незабаром настане  північ, місячний промінь торкнеться чарівної далекоглядної Арчибальдової труби і відкриється прохід до країни мініпутів. Але, нажаль, небо вкрилося хмарами, місяць потопає в них, і ні про жоден промінь не може й бути й мови…
         Прочитайте ці книжки , подорожуйте разом з Артуром !!!
     Запрошуємо згадати творчість відомого французського казкаря Шарля Перро і перевірити свої знання, переглянувши презентацію про нього та його чарівні казки!
            Книжка Марини і Сергія ДЯЧЕНКО «Габріель і сталевий Лісоруб» занурить тебе у фантастичний світ.
      Ця книжка розповідає про молодого кентавра, який залишився один на землі, тоді як все його плем'я пішло в інший світ. У міру дорослішання він вчився і знайомився з навколишнім світом, поки в один день не зіткнувся з незрозумілими йому людьми...
 
       Габріель мешкає в гущавині лісу. Він грає на арфі, флейті і сопілці, читає кам’яні книжки і п’є чай з духмяних трав. Білки стрибають Габріелеві на плечі, і той катає на собі десять білок нараз. Він товаришує з лисицею і грає з ведмедиком у горішки. А ще — чекає на своїх батьків. Цей маленький кентавр, який може врятувати ціле місто людей.       Ця книжка вчить вірності, умінню дружити і любові до навколишнього світу.
      Усі ми знаємо імена Северина Наливайка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи. А ким були найперші козаки? Звідкіля вони взялися? На ці запитання ти знайдеш відповідь у новому гостросюжетному історичному романі Володимира Рутківського «Джури козака Швайки»
     Його дивовижні герої — Грицик та малий волхв Санько, юний богатир Демко Дурна Сила, його мама-велетка, невломий козак Швайка зі своїм вірним вовком Барвінком та їхні численні друзі — з честю виходять із найскладніших ситуацій. А небезпека чигає на кожному кроці, а надто, коли ти зважився підняти шаблю на могутню татарську орду, а за твоєю спиною — майже нікого…