УЧІТЕСЬ, ЧИТАЙТЕ, І ЧУЖОМУ НАУЧАЙТЕСЬ Й СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ. Т.Г.ШЕВЧЕНКО

четвер, 27 січня 2022 р.

Година творчості в бібліотеці


Сьогодні вся бібліотека прикрасилася різнобарвними ліхтариками – а все завдяки нашим працьовитим маленьким майстрам. Подивіться, яку красу ми зробили разом! До зустрічі китайського нового року готові

Вивчай англійську – йди в ногу з часом!


Оновлений speaking club "Мовознайка" вітає всіх,
хто хоче вдосконалювати свою англійську! Сьогодні відбулось перше в 2022 році засідання. Темою заняття були... страхи. Та ми не боїмося опановувати нову лексику
 Don't be afraid! let's start together!



Історична толока до Дня Соборності

 


22 січня Україна відзначала День соборності. У цей день у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Ідея соборності завжди була наріжною й актуальною для українців. Від другої половини ХІХ століття українська політична єдність стала одним із провідних мотивів декларацій та діяльності національного руху по обидва боки від Збруча. Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе. Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі та основоположна подія для українського державотворення. Подіїям сторічної давності та їх значенню для нашого сьогодення була присвячена зустріч співробітників Українського Інституту національної пам'яті – завідувачки сектору методичної роботи Ганни Байкєніч та начальниці управління забезпечення реалізації національної пам'яті в регіонах Олени Охрімчук з учнями 9-а класу НВК "Еконад" №30. Спочатку школярі подивились відеофільм "Українська революція 1917 – 1921. Як творилася держава", а потім на всіх чекала участь в історичній вікторині. Виявляється, що вчити історію дуже цікаво, вишукуючи відповіді на складні запитання цілою командою! Найспритніші і найрорзумніші отримали призи, і сподіваємося, поповнили свій багаж знань. Щиро дякуємо співробітницям Інституту за цікавий захід та класні подарунки – книжки та методичні посібники, а школярам – за активність і кмітливість! Вивчаємо нашу історію разом!





ЛЯЛЬКОВИЙ ВСЕСВІТ



Вважаєте, що ляльки – це не серйозно, просто дитячі забавки? Та якщо ви ближнім часом завітаєте до бібліотеки та оглянете виставку авторської ляльки, то можете змінити свою думку! Вони всі різні та однаково неповторні – ляльки, виготовлені художницею-майстринею Іриною Капітаненко, – нібі живі істоти, так і здається, що кожна з них зараз розповість свою власну історію – ось весела руда Пеппі-Довга-Панчоха, а ось – незвично сумний і трошки замріяний Арлекін, а далі, біля ялинки – милі сніговички та різдвяні прикраси, та ще, ще, ще – приходьте, таку красу краще побачити на власні очі, вони на вас чекають!

четвер, 13 січня 2022 р.

Щасливий той, хто щасливий вдома


Січень нам дарує багато чудових свят, а серед них є дуже тепле і задушевне – Всесвітній день сім'ї. А для наших читаючих родин – членів клубу родинного дозвілля "Країна мрій" – слушний привід зібратися в бібліотеці разом – і дорослим, і дітлахам! В святковій атмосфері креативні батьки і їх талановиті дітки створюють чудові новорічні прикраси і символи нового 2022 року, знайомляться з чарівними різдвяними історіями, згадують святкові традиції. Добре разом!







середа, 12 січня 2022 р.

Зимова колекція читання


Зима знову балує нас сніжком і запрошує до веселих розваг на свіжому повітрі! . А як приємно після катання на санчатах з гірки, або після ліплення сніговика повернутися до теплої оселі, зігрітися гарячим чаєм, загорнутися в пухнастий плед і почитати цікаву книжку . Сьогодні в нашій літературній вітальні ми познайомимо вас з книжкою Наталії Лещенко "Мій перший сніг". Запрошуємо до читання!

ПРИЙШОВ СІЧЕНЬ-НОВОРІЧЕНЬ!

 


А з ним і веселі зимові свята – ми вже відсвяткували Різдво та Новий рік, а попереду ще веселий маскарад на свято Василя та Маланки! Учні перших класів Середньої загальноосвітньої школи I-III ступенів 195 ім В І Кудряшова разом з акторами театру-студії "Дивограй" весело відзначили свята – співали колядки, щедрівки і посівалки, "водили козу", грали і танцювали!. Актори не тільки розказали про старовинні народні українські традіції, але діти й самі стали учасниками народних обрядів! Щиро дякуємо акторам за веселий народознавчий урок і вітаємо всіх зі святами!
Ой, господар, господарочку,
Пусти в хату Меланочку,
Меланочка чисто ходить,
Нічого в хаті не пошкодить.
Як пошкодить, то помиє,
Їсти зварить та й накриє.
Добрий вечір!

Фантастичні світи Дж.Р.Р.Толкіна


3 січня виповнилось 130 років від дня народження Джона Р.Р. Толкіна – британського письменника, видатного мовознавця і засновника літературного жанру фентезі. Свій письменницький шлях Толкін почав зі звичайної казки, яку склав для своїх маленьких дітей. Їм дуже сподобалася історія про гобітів, і Рональд вирішив переписати її на папір і намалювати до неї малюнки. Цей рукопис випадково потрапив до студентки Толкіна і їй вона дуже сподобалася. Згодом, «Хоббіт» потрапив до одного видавця, який зважився і надрукував книгу. Книга настільки сподобалася читачам, що Толкін написав продовження —книгу «Володар кілець». Пропонуємо підбірку книг письменника – якщо ви ще не знайомі з його творами – запрошуємо до бібліотеки!

ЧАРІВНІ ПОСЛАНЦІ ЗИМИ


Летять, летять сніжинки
На поле, ліс і сад,
Веселий свій таночок
Танцює снігопад.
Сніг на вулиці розтанув, а у бібліотеці кружляють прекрасні сніжинки! Іх на засіданні гуртка "Місто майстрів" створили наші маленькі умільці зі звичайного паперу. Подивіться, що у нас вийшло!



Зимова казка в бібліотеці


Справжня зимова казка завітала в бібліотеку! А все завдяки митцям – професійним та аматорам, що прийняли участь в конкурсі художників, поетів та прозаїків, що так і називався – «Зимова казка». Конкурс був організований Молодіжним інформаційно-аналітичним журналом «Стіна» і проходив у рамках культурно-просвітницького проекту «Передвижники 21 століття». Переможці конкурсу отримали грамоти від журналу та цінні подарунки – книги. Під час нагородження літератори читали уривки зі своїх творів, а художники організували виставку робіт-переможців. Тут представлені не тільки живописні твори, виконані в різних техніках, а й ціла колекція цікавих авторських ляльок. Якщо хочете зануритися в атмосферу «Зимової казки», завітайте до бібліотеки – художня експозиція розгорнута в залі нашої бібліотеки