УЧІТЕСЬ, ЧИТАЙТЕ, І ЧУЖОМУ НАУЧАЙТЕСЬ Й СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ. Т.Г.ШЕВЧЕНКО

ЗНАЮ ВСЕ

6 грудня: це цікаво!
День в календарі 6 грудня - відмічений як пам'ятна дата в історії України. Давайте спробуємо розібратися, які свята та події припадають на цей день.

  • 6 грудня відзначають:
 День Збройних сил України
    Кожна цивілізована держава має армію, яка захищає його межі від зовнішніх ворогів. Верховна Рада України в 1991 році прийняла закон «Про Збройні сили України». З тих пір 6 грудня вважається національним святом наших славних воїнів.

  • У народі:
  Ввечері 6 грудня ( напередодні Дня Катерини) дівчата починали гадати. І робили це у такий спосіб: у чужому садку виламували гілочку вишні і ставили її у воду. Якщо до Різдва вона зацвітала, то вже у цьому році дівчина мала вийти заміж. Інколи ще клали під подушку гребінець і замовляли, щоб у сні суджений розчесав волосся, або ж ставили під ліжко миску з водою, чекаючи, що суджений уві сні переведе через міст. Хочу запевнити, що різноманітних способів гадання є багато і, до речі, якраз вже і надходять дні, коли всі їх можна буде випробувати.

  • За церковним календарем 
6 грудня вшановують святителів Амфілохія і Григорія та благовірного князя Олександра Невського.
  • Іменинники 6 грудня:
Григорії, Олександри, Митрофани, Макари.

  • 6 грудня народились:
1899 — Олександр Оглоблин, український історик, архівіст та політичний діяч, автор близько 1000 наукових праць.
1913 — Микола Амосов, видатний український лікар, хірург, вчений, директор Інституту серцево-судинної хірургії.
1948 — Анатолій Костецький, український письменник, перекладач, видавець, педагог. Автор поетичних та прозових книжок для дітей, зокрема «А метеликам — весело», «Все про мене», «Лист до птахів», «Пісня для всіх», «Нас батьки не розуміють», «Постукай у моє вікно», «Пригодам — ура» та ін.

  • За місячним календарем:

6 грудня 2014 року - повний місяць у 16:28. Не бажано сьогодні починати нові справи, і якщо це можливо, перенесіть їх на дні зростаючого нового місяця.





В рамках міської цільової програми "Здоров'я киян" на 2012 -2016 рр. продовжуємо цикл інформ- релізів по здоровому способу життя. Цього разу ми торкнемося теми тютюнопаління.
Якщо дитина курить.
Інструкція для батьків.
    Зазвичай новина про те, що дитина курить, завжди приводить батьків в шок. Навіть якщо хтось із них сам має чималий стаж куріння або обзавівся цією звичкою ще в дитинстві. Але ж це рідне дитя! Його ж потрібно відгородити від згубних схильностей! Так от - наберіться терпіння. Бо обгороджувати доведеться шляхом розмов і переконань.
     Перше, про що потрібно пам'ятати - відсутність брехні з вашого боку. Звичайно, набагато легше сказати дитині, що у тих, хто палить не буде мізків або біцепсів, що вони мало чого зможуть досягти в житті. Може, син або дочка спочатку цьому повірять. Однак у суспільстві стільки успішних, фізично сильних і розумних людей з сигаретою в руках, що ваші слова не знайдуть жодного підтвердження.
    Говоріть зі своїм чадом спокійно. У всякому разі, постарайтеся. Якщо бесіда відбуватиметься на підвищених тонах, дитина просто перестане вас чути, це його захисна реакція на ваш емоційний тиск.
   Необхідно з'ясувати, що ж привело дитя до цієї поганої звички. Розпитайте у дитини, чому він чи вона курить, що йому це дає. Якщо, припустимо, син або дочка каже, що це модно і в класі майже всі курять, поясніть, що зараз актуальний здоровий спосіб життя, а час моди на тютюн далеко в минулому.
   Ви можете почути й інший аргумент - в школі великі навантаження, а сигарета допомагає заспокоїтися і зосередитися. Скажіть, що розслаблення в цьому випадку досягається шляхом впливу тютюнових отрут на нервову систему. І дуже скоро людина вже не може відчути розслаблення без сигарети, тому що потрапляє в залежність від тютюну.
   Якщо дитина переконана, що куріння здатне захистити від зайвої ваги, поясніть їй, яку ціну за це можна заплатити. Це факт, що сигарета на деякий час відчуття голоду притупляється. Але розплатою за худорбу може бути виразка або гастрит.
  Дитина може сказати, що довго був на морозі і закурив, бо йому стало холодно. Поясніть, що тютюновий отрута, впливаючи на організм, підвищує частоту пульсу і артеріальний тиск. Людині на деякий час дійсно стає тепліше. Однак такі зміни в організмі поступово приводять до різних захворювань, особливо якщо куріння на морозі відбувається досить часто.
   Після ваших пояснень і аргументів дитина може запитати: "Чому тоді дорослі курять, якщо це так погано?" Не губіться. Скажіть, що куріння - це серйозна залежність, від якої дорослій людині не так-то просто позбутися. Тому потрібно намагатися знищити дану проблему на самому початку її появи.

15 цікавих фактів про життя тварин для дітей
   Сучасні засоби масової інформації несуть масу цікавих фактів про життя тварин. Існує велика кількість друкованої літератури про флору нашої планети. Неодноразово і ми на своєму блозі виставляли різні цікавинки зі світу океанів, про найкрасивіших птахів планети та ін. Зараз же пропонуємо Вам відеоваріант з 15 - ти цікавих фактів про життя тварин для дітей. Можливо, цього Ви ще не знали...


Невідоме і цікаве КОЗАЦТВО 

    14 жовтня православні християни святкують свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови. Цього ж дня відзначається День захисника України або День Українського козацтва. Не випадково це героїчне для нашої країни свято за датою співпадає з великим Святом Покрови, так як саме вона являється покровительницею  козаків. Так що сьогодні у нас з вами мова піде про славнозвісне козацтво.
       Версії походження слова «козак»:
-          Легендарний ватажок, що в давні часи успішно боровся з татарами. Звали його буцімто Козак.
-          Походить від слова «коза»
-          турецькою мовою слово "козак" означає волоцюга, забіяка, розбійник. Очевидно, саме звідти воно й прийшло в Україну. Певно, не самі придумали собі наймення захисники нашого краю, а одержали його від ворога і воно тут прижилося, зовсім утративши негативний відтінок. Бо козак в Україні став синонімом лицарської доблесті й благородства.

     Духовний батько Січі –  гетьман Дмитро Вишневецький, що ввійшов в народні думи під іменем Байди і був жорстоко страчений турецьким султаном.



   Запорожці брили голову, залишаючи чуприну над лобом, – оселедець. Коли ця чуприна виростала довгою, то козак закладав її за вухо.

    Вусів не підстригали, а намазували чим-небудь і закручували вгору. Це ставили козаки собі за особливу козацьку славу і честь.

    Віталися козаки також на свій спосіб. Коли вибиралися в гості до чийогось куреня, то, ще сидячи на конях, гукали "Пугу! пугу! пугу!" Господар вигляне у віконце і відповість: "Пугу! пугу!" Тоді гість відзивається; "Козак з лугу!", а господар: "Повішайте там, де й наші коні", – тобто прив’яжіть коней до ясел і просимо до хати.


    Запорожці славилися веселістю й охотою до жартів. Особливо любили вони вигадувати прізвища товаришам. Того, що спалив з необережності курінь, звали Палієм; того, що розкладав вогонь над водою, називали Паливодою. Так само пішли прізвища Горбач, Малюта, Черепаха, Корж...

    Козацькі славнозвісні чайки не боялися ні бурі, ні оснащених важкими гарматами турецьких галер. Слово "чайка" походить від тюркського "чаік-чаік", що значить човен, дубок. Бували випадки, що козаки перевертали чайки догори дном і в такий спосіб наближалися до ворога. Потім серед  турків ходили легенди про шайтанів у шароварах, які з’являлися з самісінького дна моря.

    На овіяному козацькою славою острові Хортиця росте унікальний дуб. За переказами, цьому оспіваному в піснях та легендах дереву вже понад 700 років. Товщина його стовбура по колу – 6,32 м, діаметр крони – 45, а висота – 33 м. На довгому своєму віці бачив він і чумаків, які, йдучи в Крим по сіль, зупинялися перепочити в його затінку, і орди татар, що вихором налітали на українські землі.
 

Цікаві факти про книги
Спеціально до Всеукраїнського Дня бібліотек ми підготували для Вас підбірку матеріалів - Цікаві факти про книги.
  • У минулі часи книги розташовувалися на полиці по-іншому: корінцем до стіни.
  • Найсприятливіший вік для навчання читання — 4-6 років. Дітей 6-7 років важче навчити читати.
  • Якщо дитина не навчилася до третього класу читати, її чекає важка доля. Так свідчать результати дослідження, проведені в США.
  • За читанням люди проводять приблизно 6,5 годин на тиждень, телевізор — кращий друг людини — забирає до 14 годин пильної уваги в тиждень.
  • Щоб створити роман, письменник витратить у середньому 475 годин свого часу. А читач скільки?
  • У минулі часи книги в бібліотеках приковували ланцюгами для їх кращого збереження.
  •  Найактивніші покупці книг в наш час люди старше 45 років.
  •   Покупець у книжковому магазині в середньому 8 секунд розглядає передню обкладинку і п’ятнадцять секунд задню.
  • Більше половини, це 68%, покупців книжок - жінки.
  • Вісімнадцята сторінка книги — межа інтересу більшості читачів.
  • Книги видавничого дому «Penguin» в м’якій обкладинці були дешевше своїх аналогів у твердій палітурці, що і зробило їх більш доступними.
  • Читання книг розвиває в людях добрі почуття, такі як волонтерство, благодійність.
  • Людина, яка краде книги називається бібліоклептоманом. Найвідомішим був Стівен Блумберг, який викрав 23 000 (!) Рідкісних книг з 268 бібліотек. Цікавий факт — його колекція оцінювалася в 20 мільйонів доларів!
  • «Книжковий хробак» — це крихітні комахи, що харчуються книжковими корінцями.
 
Символ нації - національний прапор

 Держа́вний пра́пор Украї́ни — стяг із  двох рівновеликих горизонтальних смуг  синього і жовтого кольорів.  Співвідношення ширини прапора до його  довжини 2:3
 
Жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися на гербі Руського королівства 14 століття. Вони також вживалися на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя і раннього нового часу.
 
1991року, після розвалу СРСР, цей прапор де - факто використовувався як державний стяг незалежної України. 



18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України юридично закріпила за синьо-жовтим білокором статус офіційного прапора країни

 
23 серпня в Україні щорічно відзначають День державного прапора.


Найбільшим прапором України 30 на 45 метрів (1350 м²), занесений в Книгу рекордів України, є «Донецький прапор», пошитий вдовою донецького шахтаря, пенсіонеркою Марією Бєлятковою з ініціативи Союзу творчої молоді Донбасу. Вперше його розгорнули в Донецьку, 23 серпня 2007 року. 

 12 жовтня 2012 року Запорізькі швачки  фабрики «Селена» пошили 100-метровий  прапор України. Ширина прапора  становить 16 м, довжина — 100 м.


22 серпня 2010 року з нагоди відзначення Дня незалежності України, в Тернополі була проведена акція «Ровесник Незалежності». На  цій акції було розгорнуто найдовший прапор України завдовжки 9,5 км та завширшки 0,75 м. 

 2 липня 2011 року на Херсонщині  виготовили Державний Прапор України  розмірами 150×50 м спеціально для 9-го  фестивалю "Купальські зорі".



Хрещення Русі - України у фактах.


* Землі Київської Русі - це сучасні території Білорусії та України.



* Хрестив Київську Русь і проголосив християнство державною релігією у 988 році князь Володимир Великий.



* Про хрещення Русі написано в "Повісті временних літ", " Житіє Феодосія Печерського" Нестора, "Києво - Печерський патерик".



* Відповідно до "Повісті временних літ", князь Володимир Святославович прийняв християнство від Константинопольської церкви. 


* Багато істориків говорять про те, що сам Володимир був хрещений в 978 році. 



* У Візантійській літературі подія Хрещення Русі залишилася практично непоміченою.


* Греки стверджують, що хрещення Київської Русі було на ціле століття раніше. 



* Подія хрещення Русі у різні роки зображалася на монетах Національного банку України.



* 28 липня 2008 року в Україні почали відзначати День Хрещення Київської Русі - України.




    Мислителі світу - про РОДИНУ.

  У рамках українського Дня РОДИНИ, відносно молодого свята, яке відзначається 8 липня з 2012 року, ми підготували для своїх читачів золоті зливки афоризмів та думок великих мислителів світу про родину. 
Читайте та духовно збагачуйтесь!
  • Любов до батьківщини починається з родини. (Ф. Бекон) 
  • Якщо б усі батьки були гарно виховані, народжувались би тільки гарно виховані діти.  (І. Гете) 
  • У родині буває всяке, трапляється і щастя. (Борис Трушкін) 
  •  Всі щасливі родини схожі один на одного, кожна нещаслива сім'я нещасна по-своєму. (Л.М.Толстой)
  • Домашнє вогнище не має бути місцем перебування, а місцем, куди ми завжди повертаємося. (Анрі де Монтерлан)
  • Головний зміст і мета сімейного життя - виховання дітей. Головна шкала виховання дітей - це взаємини чоловіка і дружини, батька і матері.        (В. Сухомлинський) 
  • Пізнай свій край...себе, свій Рід, свій народ, свою землю - і ти побачиш шлях у життя. Шлях, на якому найповніше розкриваються твої здібності. Ти даси йому продовження, вторувавши стежину. Із тієї стежини вже рушили у життя твої нащадки. І то також будеш ти. ( Г. Сковорода)
  •  Жити в родині - значить поділяти один з одним всі недосконалості, всі біди і всі почуття і все ж продовжувати любити один одного. ( Берні Зігель)
  • У будинків, як у людей, є своя душа і своє обличчя, на якому відображається їх внутрішня сутність.                            (Дюма А. батько)
  • Постійно народжуються в родині діти, вмирають дідусі, бабусі, батьки, матері; безупинно змінюються авторитети і лідери серед батьків і дітей; ніхто не знає і не може передбачити, якою родина буде завтра; але достеменно скаже кожен, хто не позбавлений здорового глузду: сім'я необхідна. (Невідомий автор)
  • Від притоку спорідненої свіжої крові родина зміцнюється животворним талантом; випадкової і дурної - родина слабшає і руйнується.       (Невідомий автор)
  • Не вимагайте від рідних неможливого. ( В.Сухомлинський) 
  • Мабуть, у всіх родинах буває оце переродження в побут. Будні роблять людей буденними. ( Л.Костенко)

День Конституції: цікаві факти
Напередодні Дня Конституції України ми підготували для вас цікаві факти, пов'язаниі з основними законами України та інших держав. Дізнайтесь більше!
  Конституція, прийнята 5 квітня 1710 року гетьманом Пилипом Орликом складалася із 16 - ти статей і, фактично, її можна вважати першою Конституцією світу.
 

  
Конституція України 2014 року парламентсько – президентської форми правління.
 
За Конституцією України 2014 року Національний банк України не наділений правом законодавчої ініціативи.

 3 – й Всеукраїнський зїзд Рад прийняв першу Конституцію Української ССР 10 березня 1919 року. 
  



7 жовтня 2014 року виповниться 37 років останній Конституції СРСР.

 

Найстарішою і нині діючою Конституцією світу являється основний закон Сан – Марино, який був прийнятий ще в 1600 році. 

 
Першою все ще діючою номінальною Конституцією (тобто документом, який прямо оголошує себе Конституцією) вважається Конституція США. В ній
жодного разу не використано слово «демократія».

У Великобританії немає Конституції!
 
 Конституція Індії — найбільша за обсягом у світі: вона включає 465 статей, 12 великих додатків, більше 70 поправок і складається з 117 369 слів у версії англійською мовою, крім якої існує також офіційний переклад на хінді.




Чарівний світ океанів

Дивлячись на деяких представників світу, неможливо не дивуватися уяві і винахідливості Матінки-природи. Знайомтеся - найчарівніші, найдивніші і найбільш рідкісні риби, яких вдалося виявити людству у океанах нашої планети. 

Скорпена Амбон відкрита в 1856 році. Її легко упізнати за величезним «бровами» – специфічним наростам над очима. Вміє змінювати колір і линяти. Веде «партизанське» полювання – маскуючись на дні і чекаючи жертву.
 
На відміну від більшості риб, ця рожева риба-лопата використовує свої плавці, щоб в буквальному сенсі, ходити по дну моря. Дивний вид був відкритий в Тасманії, Австралії, але вчені виявили тільки чотирьох представників.  

Психоделічна риба-жаба  Відкрита в 2009 році.
Цей вид рухається немов стрибаючи, відштовхуючись від дна грудними плавцями і виштовхуючи воду з зябрових щілин, створюючи реактивну тягу. Хвіст риби зігнутий у бік і не може прямо направляти рух тіла, тому воно коливається з боку в бік. Також риба може повзати по дну за допомогою грудних плавців, перебираючи ними як ногами.

  Морський дракон  відкритий в 1865 році. Представники цього виду риб примітні тим, що всі їх тіло і голова покриті відростками, що імітують водорості. Живе у водах Індійського океану. Живиться планктоном, дрібними креветками, водоростями. Не маючи зубів, морський дракон ковтає їжу цілком.
 Місяць-риба відкрита в 1758 році. За формою вона нагадує диск.Доросла місяць-риба – дуже поганий плавець, нездатний подолати сильну течію. Живиться планктоном, а також кальмарами, личинками вугрів, сальп, реброплавів і медузами. Може досягати гігантських розмірів у кілька десятків метрів і важити 1,5 тонни.  
 
  Широконоса химера відкрита в 1909 році. Абсолютно неприємна на вигляд желеподібна риба. Мешкає на глибокому дні Атлантичного океану і харчується молюсками. Вивчена вкрай слабо.  
  Плащоносець  відкритий в 1884 році. Ці акули зовні значно більше нагадують дивну морську змію або вугра, ніж своїх найближчих родичів.  Поряд з акулою-домовиком є однією з найрідкісніших акул на планеті. Відомо не більше сотні екземплярів цих риб. Вивчено вони вкрай погано.  
 Латимерія індонезійська відкрита в 1999 році. Жива викопна риба і, ймовірно, найстаріша на Землі. До відкриття першого представника загону целікантов, до яких відноситься латимерія, він вважався повністю вимерлим. Час дивергенції двох сучасних видів латимерій становить 30-40 млн років. У живому вигляді виловлено не більше десятка.  
Волосатий морський чорт відкритий у 1930 році. Дуже дивні і страшні риби, котрі живуть на глибокому дні, де немає сонячного світла – від 1 км і глибше. Для приманки мешканців морських глибин використовує спеціальний наріст, що світиться на лобі. Завдяки особливому метаболізму і вкрай гострим зубам він може їсти все, що попадеться, навіть якщо жертва в рази більше і теж є хижаком.

Риба-крапля відкрита в 1926 році. Це абсолютно реальний вигляд глибоководних донних морських риб сімейства психролютових, які на поверхні набувають «желейний» вид з «сумним виразом». Вивчена погано, але й цього достатньо, щоб визнати її однією з найбільш химерних. На фото – екземпляр Австралійського музею.
   Малорота макропінна відкрита в 1939 році. Мешкає на вельми великій глибині, тому вивчена слабо. Найбільш примітною особливістю даного виду є прозора куполоподібна оболонка, яка вкриває її голову зверху і з боків, і великі, зазвичай спрямовані вгору, очі циліндричної форми, які знаходяться під цією оболонкою. 
 
Цікаві факти про Київ
   

Найдревніша споруда Києва – Собор святої Софії (близько 997 років)







 Найстаріший скульптурний пам’ятник – монумент  Володимиру Великому







      
     Найглибша станція метро у світі – Арсенальна (від поверхні землі 105 метрів)





     Найбільше місто Європи в ХІ ст.- Київ





 Перший і єдиний у світі пам'ятник сміттєвозу розташований в нашій столиці, недалеко від кладовища Берківці, по вулиці Газопровідна, 2.


    

          Найширша київська вулиця - Хрещатик - 75 метрів від будинку до будинку.



         Найвища точка в Києві, по відношенню до Дніпра: площа Слави, висота понад 200 м.


    Найкоротший транспортний маршрут Києва: фунікулер, протяжність - 222 м.


   
           Сама вітряна частина Києва – Русанівка, Березняки та Ленінградська площа. 






   Найстаріше дерево Києва – дуб Грюнвальда (більше 900 років)






 Самий популярний сувенір з Києва: Київський торт, його виробляють з 1956 року.




 Самий відвідуваний музей у Києві: Національний історико-культурний заповідник «Києво-Печерська Лавра»; тут буває близько мільйона туристів на рік.

Вічна пам'ять у граніті
Пам'ятники ВВВ в Києві


            Пам’ятник військовим льотчикам встановлений в парку Слави м. Києва 6 листопада 2001 року з нагоди 58 – ї річниці звільнення Києва від німецьких військ. Скульптори – Володимир Щур і Віталій Сівко. Постать пам’ятника взята з Леоніда Бикова: він зображений в своєму найвідомішому сценічному образі – командира ескадрильї капітана Олексія «Маестро» Титаренко із кінофільму « В бій ідуть самі «старі». 
 
     Памятник Вічної Слави на могилі 
     Невідомого солдата знаходиться в центрі парку Вічної Слави м. Києва. 
     Відкритий 6 листопада 1957 року. Скульптор Першудчев 
     Іван Гаврилович. Цей  пам’ятник збудовано в честь воїнів, які загинули під час Великої Вітчизняної війни.


    
    У підніжжя обеліска знаходиться могила Невідомого солдата, де горить вічний вогонь. Це символ полеглих у війні героїв, імена яких залишилися невідомими.

 

   
     Памятник убитим в Бабиному Яру дітям – це невеликий монумент в пам'ять про тих, чиє життя обірвалося під час Другої Світової Війни, так і не подорослішавши. Памятник було встановлено 30 вересня 2001 року. Скульптор Валерій Мєдвєдєв, архітектор Юрій Мельничук.
     Монумент – скульптура «Батьківщина – мати» знаходиться в Києві на високому правому березі Дніпра. Відкрита в 1981 році.Відноситься до «Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр.» Автор монументу — народний художник СРСР скульптор В.З. Бородай.


Меморіал Визволителям Києва. Пам'ятник на могилі 25 воїнів, визволителів Києва, що загинули під час бомбардування позицій фашистською авіацією знаходиться в Святошинському р-ні  на вулиці Командарма Уборевича. Поруч дошка з іменами загиблих.
 

     Памятник Воїнам-автомобілістам Радянської Армії, що загинули в бою (1943 рік) знаходиться в Святошинському р- ні на вулиці Симиренка. Зображує червоноармійця, що обперся на бойовий автомобіль, поруч — обеліск на місці братської могили 74 воїнів. Відкритий у 1985 році на заміну бетонній скульптурі 1958 року. Автори — архітектор Микола Кислий, скульптор Володимир Чепелик

     Курган «Безсмертя» у парку 
     «Перемога»  відкрито у 1967 році 
     в пам'ять про героїв, які віддали життя 
    за свободу та незалежність Батьківщини
    1941-1945 рр. Землю для кургану привезено з солдатських та партизанських могил, які розташовані на територіях держав-учасниць Другої світової війни


Помилки, яких припускаються дорослі у вихованні дітей
     - Побутові погрози.
  
« Якщо не прибереш у кімнаті, залишишся без телевізора (комп’ютера)», «Роби так, як я сказав, тому що не підеш гуляти». Цим висловам батьки часто не надають ніякого значення. Такі погрози викликають у дитини почуття ворожості, прихований негативізм щодо батьків.
 - Авторитарні накази.
  «Якщо тобі говорить батько, ти маєш слухатися», « Я мати, я краще знаю,  що для тебе добре, а що – ні.» Такі репліки є виявленням прагнення підкорити собі іншу людину. Це призводить до порушення в родині рівноправності. Дитина затамовує образу: «Ось виросту, побачимо, хто сильніший!»
   -   Критика «глухого кута».
     « Ти абсолютно не навчений працювати», «Ти такий ледачий, як і твій батько». Такі зауваження заганяють дитину в глухий кут, не залишаючи їй жодної надії на виправлення, тим більше, коли її обвинувачують у тому, що не залежить від неї.
      Дитина, не відчуваючи батьківської любові і підтримки, відчужується, стає замкненою, неговіркою.
    - Образливі прізвиська.
     «Ти поводишся, як упертий віслюк», «Таке може сказати лише повний дурень» або «І в кого ти такий уродився?» Образливі прізвиська знижують самооцінку дитини, а до того ж закріплюють у її свідомості модель спілкування з іншими людьми у формі приниження.
    - Невмотивований допит.
     «Ну то скільки часу у тебе на це пішло?», «І чим ти тут так довго займаєшся?». Іноді батьки приділяють надто багато уваги з’ясуванню неістотних деталей у поведінці дитини. Дитина розцінює  це як прояв недовіри до себе. У результаті може з’явитися стійкий страх перед дорослими, що змусить дитину в майбутньому приховувати від батьків своє особисте життя.
        -  Безапеляційні твердження.
   «Ти так робиш мені на зло, я знаю!», «Можеш не виправдовуватися, я знаю наперед, що ти скажеш». Такі твердження надзвичайно болючі для дітей і руйнівні для їхнього психологічного здоров’я.  Вони зводять між дорослим і дитиною стіну, яка дедалі зростає.
       - Несвоєчасні звинувачення.
       «Якби ти тоді зробила так, як я тобі радила, нічого б не трапилося. А тепер маєш собі проблему». Такі зауваження абсолютно недоречні, коли дитині потрібно, щоб її просто вислухали, поспівчували, допомогли. Іншого разу вона не захоче ділитися нічим: ні горем, ні радістю.
 Секрети великодніх яєць

Великоднє яйце — невід'ємний атрибут святкування Великодня.  За давньою традицією до цієї нагоди фарбували або розписували курячі яйця. Згодом їм на заміну прийшли декоровані гусячі, страусині, дерев'яні, скляні, пластмасові або навіть шоколадні яйця. Давайте розглянемо різноманітні техніки декорування великодніх яєць у різних країнах світу.
Крашанки або галунки 
Пофарбовані в однин колір яйця, здебільшого, за допомогою лушпиння цибулі. Найчастіше крашанки фарбують у червоний колір. 

Писанки

Яйце декороване традиційними символами, які написані за допомогою воску й барвників. Кожний регіон України має певну особливість у розписуванні великодніх яєць.





Крапанки

Техніка схожа із розписом писанки, тільки замість нанесення писачком візерунків закрапуються воском місця на шкаралупі, що повинні залишитися незафарбованими.
Драпанки або скробанки
Яйця з видряпаними візерунками. Подібна техніка популярна в країнах Центральної і Східної Європи, зокрема у Польщі, Угорщині, Україні, Чехії.

Витравлені яйця або травленки
Візерунки зроблені за допомогою техніки травлення. Травлення — обробка поверхні металу, скла тощо розчинам кислот або солей для розчинення частини поверхні.   
Сламенки
Великодні яйця, візерунки яких роблять із соломи. Цю традицію започатковано в Чехії та Словаччині, останнім часом опановують в Україні та інших країнах Східної Європи.
 
Наклеянки
Яйця з наклеєними візерунками. Ця традиція поширена в Україні, Польщі та інших країнах Східної Європи.

Яйця, обплетені дротом
Яйця, вкриті сіточкою-візерунком, сплетеним з дроту. Техніка поширена в Чехії, Словаччині та Угорщині, які зараз змагаються за звання батьківщини цього методу.
Яйця, розмальовані кольоровим воском
З'явились у деяких європейських країнах на початку ХХ ст. Малюнок виходить рельєфний й різнокольоровий. Техніка розпису кольоровим воском вже почала застосовуватися й в Україні. 
Яйця-вишивки
Вишиті хрестиком великодні яйця. Техніка з'явилась у Німеччині. На рубежі ХХ-XXI ст. її засвоїли писанкарі з України, зокрема Інна Форостюк.    

Бісерні яйця або бісерки
Яйця оздоблені бісером, який клеїться до шкаралупи воском чи клеєм або закріплюється методом сплетіння.

Скляні яйця
Виготовлені зі скла великодні яйця. Поширені у США, Західній Європі. У Венеції виготовляються з муранського скла.

Каскарони
Видуті і наповнені конфетті яйця, з яких роблять веселі фігурки у вигляді тварин, птахів або комах. У Мексиці на свято діти ними кидаються один в одного.

Ажурні яйця
Візерунки висвердлені за допомогою бормашини. Техніка з'явилась у Німеччині. Поширена в Чехії, а останнім часом також в Україні.

Ювелірні яйця
Яйця виготовлені з золота, срібла, коштовного каміння. До їх числа відносяться ювелірні яйця Карла Фаберже.     Яйце Фаберже Петро Великий.


Найкрасивіші птахи світу

   1 квітня у всьму світі відзначають Міжнародний день птахів. У цей день 1906 року біла підписана Міжнародна  конвенція з охорони птахів. Влаштовувати конкурс краси серед пернатих  - завдання не просте, однак можна виділити десятку особливих красенів.
                                                        
 1 місце – Павич.
 Цей птах одомашнений людиною. Відмінною особливістю самця є занадто розвинуте верхнє покриваюче пір’я, яке часто приймають за хвіст.
   





 2 місце – Райська Танагра.
Місце проживання – США,Болівія, Бразилія, Французька Гвіана і Гайана. Забарвлення птиці досить своєрідне: салатова мордочка, блакитна грудка, фіолетове підборіддя.
    




 3 місце – Мандаринка.  
Птах родини качиних любить сидіти на гілках дерев і прибережних скелях. Має швидкий і маневрений політ, легко злітає, часом відразу вгору.
  








4 місце – Червоний Ара.
 Цар папуг не може похвалитися щасливою долею. З давніх часів на нього полювали індіанці. М'ясо Ара використовували в їжу, а піря – для прикрас і оперення стріл.





                5 місце – Зимородок.
Досить поширений вид птахів. Лапки зимородка настільки короткі, що не дозволяють рухатися по землі, тому представники цього виду пересуваються за допомогою крил на недалекі відстані.
    



6 місце – Червоний кардинал.
Цю птицю можна зустріти в східних штатах США, в Канаді та Мексиці. Самець має яскраво – малинове забарвлення з чорною «маскою» на обличчі. Самка ж – сірувато – коричневого кольору з червонуватим пірям на крилах та шиї.


 7 місце – Вінценосний журавель.
Ця романтична пташка мешкає в Західній і Східній Африці. Під час залицяння самці виконують своєрідний танець, що включає підстрибування, перебігання, свист крилами, кивки головою.
    

8 місце – Атлантичний тупик.
 Мешкає на берегах північної Атлантики. Птах харчується дрібною рибою і морськими безхребетними. Назву тваринам дали за їхню надмірну довірливість. Велика кількість атлантичних тупиків була знищена людиною.
   





9 місце – Американський боривітер.
Цей вид птахів поширений на всій Західній півкулі: від Канади до Фолклендських островів. Це одна з найвитонченіших і найменших хижих птахів у світі.
   





 10 місце – Лорієві папуги.
Забарвлення папуг цього виду різноманітне. Майже всі кольори веселки присутні в ньому. Місце поселення лорієвих папуг – Австралія, Нова Гвінея, Індонезія, Філіппіни.






ТОП10 цікавинок про книги 


Перша друкована книга - «Алмазна сутра».



Зявилася 11 травня 868 року у Китаї. Це – найдавніший точно датований друкований документ, який дійшов до наших  днів.


 

 Найбільший роман
Японський письменник ХІХ століття створив роман, який складається із 100 томів по тисячі сторінок у кожному. Працював над ним автор  40 років. Вага одного примірника 60 кілограмів. 


 
Книга – велетень
Надрукована в США «Історія Південної півкулі»  важить 225 кілограмів. Ця книга-велетень в розгорнутому виді має ширину 2 метри 70 сантиметрів, а висоту – 2 метри.



 
Найменша книжка
Видана у 1896 році в італійському місті Падуя. Її розмір 16 мм 11 мм., що дорівнює приблизно розміру нігтя на великому пальці руки. У цій книзі надруковано лист Галілео Галілея. 




           Найбільша бібліотека світу
Це Національна бібліотека конгресу США. Її книжковий фонд налічує 40 мільйонів примірників.



 

Найбільша бібліотека України
Це Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського, що заснована у 1714 році.



 
Найбільша книга - літопис
На стінах храму у Фівах є висічений древній літопис. Тож ці стіни є своєрідною книгою, найбільшою у світі за розмірами, адже її «сторінки» сягають 40 метрів завширшки.



«Металева книга»
Виготовив її коваль Костов з Болгарського міста Враца. Книга, 22 сторінки якої зроблені із заліза, важить близько 4 кілограмів, хоча розміри її звичні – 18 на 22 сантиметри.


 
Перший у світі «Буквар»
З’явився в Англії у 1491 році. Він був написаний латинською мовою.

 



Найоригінальніша бібліотека

   Будівля бібліотеки в Канзас – сіті побудована у вигляді      книжкової полиці.
 


МЕМОРАНДУМ ДИТИНИ
Для того, щоб допомогти вам, шановні батьки, легше знаходити спільну мову з дітьми в різних ситуаціях,  діти підготували для вас "Меморандум". "Меморандум" - "те, про що слід пам'ятати", дипломатичний документ.
1.     Не псуйте мене. Я чудово знаю, що не повинен одержувати все, про що прошу. Я просто перевіряю вас. Не застосовуйте силу в стосунках зі мною, інакше це навчить мене думати, що сила - це єдине, що має значення. З більшою готовністю я сприйму, якщо ви керуватимете мною.
2.     Не давайте обіцянок: може виявитись, що вам на вдасться їх дотримати. Це підірве мою довіру до вас.
3.     Не піддавайтесь на мої провокації, коли я навмисне говорю і роблю речі, що засмучують вас. Інакше я знову намагатимусь здобути таку "перемогу".
4.     Не примушуйте мене відчувати меншим, ніж насправді є. Я компенсую це тим, що поводитиму себе, як "пуп землі".
5.     Не робіть за мене того, що я можу зробити сам. Інакше я почуватимусь немовлям, вимагатиму, щоб мене обслуговували.
6.     Не робіть мені зауважень у присутності інших людей. Я сприйму ці зауваження, якщо ви поговорите зі мною віч-на-віч.
7.     Не звертайте занадто уваги на мої шкідливі звички. Зайва увага лише сприяє їх закріпленню.
8.     Не намагайтесь обговорювати мою поведінку під час конфлікту. Я не маю нічого, щоб обговорювати її, але давайте зробимо це пізніше.
9.     Не намагайтесь навчати мене. Ви б дуже здивувались, дізнавшись, як добре я знаю, що таке "добре" і що таке "погано".
10.   Не примушуйте мене вважати, що мої помилки - злочин. Я повинен навчитися аналізувати вчинки, щоб їх не повторювати і не вважати при цьому, що ні на що не здатний.
11.  Не прискіпуйтесь і не бурчіть. Бо інакше мені доведеться прикинутись глухим, щоб якось захиститись.
12.  Не вимагайте від мене пояснень з приводу моєї поганої поведінки. Я справді не знаю, чому вчинив так.
13. Не випробуйте занадто мою чесність. Мене легко злякати, при цьому я починаю брехати.
14.   Не оберігайте мене від наслідків моєї діяльності. Мені необхідно вчитися на власному досвіді.
15. Не уникайте чесних і прямих запитань.
16.  Ніколи не стверджуйте, що ви довершені й негрішні. Інакше мені прийдеться бути гідним недосяжного.

Космічні цікавинки
Як утворилася Земля?
Близько 4,5 мільярдів років тому не існувало ні Землі, ні інших планет. Довкола щойно народженого Сонця вирувала темна хмара розпеченого газу і пилу. Поступово хмара охолола, і газ згустився (сконденсувався) в мільйони крапель. Ці краплі притягувалися одна до одної під впливом гравітації - так сформувалася Земля та інші планети Сонячної системи.


Що таке моря на місяці?
Великі темні плями на поверхні Місяця називаються морями. Насправді ж це зовсім не моря, а велетенські рівнини, утворені лавою, яка вилилася під час виверження вулканів при зародженні місяця.




 Чому Сонце світиться?

Сонячне тепло виділяється внаслідок ядерних реакцій. Всередині Сонця великий тиск змушує ядра атомів водню об'єднуватися, утворюючи атоми гелію. При цьому вивільняється величезна кількість ядерної енергії.


  
 З чого складаються внутрішні планети? 

Внутрішні планети - це чотири найближчі до Сонця планети Сонячної системи: Меркурій, Венера, Земля і Марс. За будовою вони нагадують яйце - з твердою "шкаралупою" кори, "білком" - мантією з м'якої, напіврозплавленої породи, і "жовтком" - ядром, що складається з розпеченого рідкого заліза та нікелю.

 
Що незвичайного в Урані?




На відміну від інших планет, вісь Урана нахилена майже під прямим кутом, і планета рухається навколо Сонця боком.


Скільки зір у Всесвіті?
Точно підрахувати кількість зір не вдалося. Проте астрономи вважають, що зір приблизно 200 мільярдів мільярдів.


 Хто рекордсмен по перебуванню у космосі?

Довше за всіх у космосі пробув російський космонавт Валерій Поляков. Він залишався на борту космічної станції "Мир" 438 днів  (це 14 місяців). Його місія завершилася в 1995 році. 
  


Цікаві факти зі світу тварин

1. Чому навчали бабуїнів прадавні єгиптяни?

 Прадавні єгиптяни вчили бабуїнів прислужувати їм за столом.

    



  
          2. У якому стані лінивці проводять більшість часу свого життя?     
 
 


Лінивці проводять 75 % життя в сні.

        



3. Яка особливість колібрі?
 


Колібрі не можуть ходити.
  
        



4. У якої комахи немає шлунка?


  У метелика немає шлунка.

        



5. Звідки з’явилася назва кенгуру?
 

Європейці, приїхавши в Австралію, запитували в аборигенів: «А що це отут у вас за дивні стрибучі звірі?» Аборигени відповідали: «Кенгуру», — що значило: «Не розуміємо!».

        



                       6. Як відрізнити звіра-вегетаріанця від хижака?
 

Найпростіший спосіб відрізнити звіра-вегетаріанця від хижака: у хижаків ока розташовані на передній частині морди, щоб бачити жертву. У вегетаріанців — по обидві сторони голови, щоб бачити ворога.

        
   
                                                7. Хто з ссавеців може літати?
 


Кажан — єдиний ссавець, який може літати.

        

  

                      
                        8. Якого кольору кров морського коника і лобстера?
 


Кров морського коника білого кольору, лобстера — блакитного.

        

                          
                                    9. Хто з тварин може впізнати себе в дзеркалі?
 



Шимпанзе — єдині тварини, які можуть впізнавати себе в дзеркалі.

          



 
                         10. Як високо можуть підстрибувати пінгвіни?

Пінгвіни можуть підстрибувати у висоту більше, ніж на півтора метра.

3 коментарі:

  1. цікава інформація! сподіваюсь, що і надалі будуть висвітлюватися неординарні питання

    ВідповістиВидалити