УЧІТЕСЬ, ЧИТАЙТЕ, І ЧУЖОМУ НАУЧАЙТЕСЬ Й СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ. Т.Г.ШЕВЧЕНКО

ЗНАЮ ВСЕ


ON LINE КІНОЗАЛ
«Шукай краси, добра шукай! Вони є все, вони є всюди»  (до 160 – річчя від дня народження І.Я. Франка)
Письменник і вчений Іван Якович Франко володів надзвичайними екстрасенсорними здібностями, був першим українським професійним політиком, а також тримав удома справжній зоопарк. Про те, хто такий Іван Франко, нагадувати не варто. Постать українського генія, який володів 14-ма мовами і займався десятком різних видів творчої діяльності, повинна бути прикладом щоденного наслідування для кожного. Творча спадщина Франка вражає, а його працездатності дивуються найбільші трудоголіки сучасності.
НЕВІДОМИЙ ФРАНКО

 • Маленький мольфар
    Малий Мирон (домашнє імя Івана Франка) володів надзвичайними, як тепер би сказали, екстрасенсорними здібностями. У селі його називали «лісова душа», а все через те, що дуже часто блукав у лісі, розмовляв із деревами, пташками. Був такою собі химерною, навіть трохи дивною дитиною.
 •  Франко у цифрах
      Іван Франко прожив неповних 60 років земного життя, з них понад 40 років віддав активній творчій діяльності.
У практичному підсумку ці 40 років – це 6000 творів. Це означає, що кожних два дні з-під пера письменника виходив новий твір, який міг бути віршем чи новелою, або й повістю, романом чи монографією.
     За час активної творчої діяльності Франка в нього вийшло 220 окремих видань, це означає, що кожного року Франко видавав 5-6 книжок.
Серед сучасних письменників таких титанів немає, а колосальна працездатність Франка просто вражає. 
 • Перший фаховий літератор
    Іван Франко став першим українським письменником, який почав заробляти на життя пером. До нього наші літератори здебільшого у літературу бавилися. А якщо й працювали серйозно, то вижити з цього не могли. І незважаючи на те, що всі звикли вважати, що Франко – бідний-бідний письменник, що мало місце в його біографії, він заробляв доволі непогано.
 • Забув про весілля через вірш
     Шлюб Ольги Хоружинської та Івана Франка став, як казали гості на весіллі, символом єднання Галичини і Наддніпрянщини. Проте щастю закоханих мало не завадив… вірш. Коли вся весільна процесія вже була готова до церемонії, нареченого все не було. Кинулися шукати молодого. Франка знайшли в кабінеті батька нареченої. Іван забув про власне весілля, бо знайшов якусь стару книжку і переписував із неї рідкісного вірша. Бібліоманія, якою страждав Франко, мало не поставила під загрозу шлюб письменника. 
 • Діти і тварини
     Діти Франка, троє синів – Андрій, Петро і Тарас, а також дочка Ганна, були дуже збитошні. Вони завжди голосно бавилися, постійно вигадували якісь нові каверзи. До цього всього гармидеру додайте справжній зоопарк, який панував в оселі Франків. Іван Якович працював, а в оселі товклися діти. Десь з-під дивана вилазила черепаха, хатою ходив бузько зі зламаним крилом, а долівкою плигали жаби, яких хлопчаки спіймали для того, щоб нагодувати бузька. А в кутках іще й морські свинки хрумали капусту. І в цьому всьому Франко, тримаючи дітей на руках, навіть якось умудрявся писати свої геніальні твори. Сам письменник дуже любив тварин. Часто, як згадує донька поета, їхня оселя нагадувала «звірячу клініку» з покаліченими тваринами, яких Франки підбирали на вулиці і лікували вдома. 
 •  Рибалка-ас
     Він умів працювати, він умів відпочивати. Так можна сказати і про Франка. Більше того, Франко і тут став першопрохідцем, адже саме його вважають засновником туристичного руху в Галичині. Іван Франко був першим професійним туристом, який не лише сам багато мандрував, а й організовував піші мандрівки Галичиною і Карпатами. Але найсправжнісінькою пристрастю Івана Франка була риболовля. Франко не любив вудок, а рибу ловив сітями чи ятерами, при чому власного виробництва. У риболовлі Франко був справжнім віртуозом, адже вмів ловити форель голими руками. Також письменник був прихильником «тихого полювання» на гриби, на яких прекрасно розумівся. 
ON LINE КІНОЗАЛ
1. «Великий Каменяр. Хто він?»
У столиці відкрили виставку "Іван Франко і Київ"
2. Екранізація творів Івана Франка


ПОРАДИ БАТЬКАМ. 
ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ В ПЕРІОД АДАПТАЦІЇ ДО ШКОЛИ? 
ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ 
ДО 1 ВЕРЕСНЯ?

За два тижні пролунає Перший дзвоник для тисяч маленьких першокласників. І все частіше перед їх батьками постає питання, як підготуватися до цього дня.  Після літа, відпочинку, ненормованого графіку — початок навчального року справжній стрес для дітей. Особливо, це стосується першокласників. У даній статті ми розкажемо вам,батьки, як допомогти дитині в період адаптації до школи та допоможемо психологічно підготуватися до Дня знань.

ПСИХОЛОГИ РАДЯТЬ:
1.     За декілька днів до початку нового навчального року почніть вводити дитину в ритм «підйому і відбою».
2.     При можливості, гуляйте з малюком на подвір'ї школи, познайомте з вчителем і однокласниками. 
3.     Не потрібно проходити програму 1- го класу наперед.
4.     Розкажіть дитині про те, що чекає на неї 1 – го вересня.
5.     Візьміть з собою на свято улюблену іграшку (у портфель). Адже вона теж вперше піде вчитися.
6.     Можна дати дитині з собою камінчик – амулет (забезпечує зв'язок з батьками).
7.     Основний одяг повинен бути новим і особливим (шкільна форма), але певна деталь одягу має бути знайомою і улюбленою (шкарпетки, майка, значок на сорочці).
8.     Мобільний телефон 1 вересня (і взагалі в період адаптації) краще з собою не давати. Дитина гірше звикає до нової життєвої ситуації і нових дорослих, якщо у нього є можливість постійного контакту з батьками.
9.     Підготуйте для дитини святковий подарунок. Бажано, щоб він був пов'язаний з навчанням: книжка чи глобус — чудовий варіант. 
10.  Квіти вчителеві повинні бути такими, щоб дитина відчувала їх особливу красу. Краще, якщо першокласник вибиратиме букет разом з Вами. Це важливо, щоб у нього не виникало відчуття, що інші діти принесли красиві квіти, а він – ні. 


ТАЄМНИЦІ КНИЖКОВОЇ ПОЛИЦІ 
    1.     «Аліса в країні чудес» була заборонена в Китаї через наявність у книзі звірів,
що розмовляють.

    2.     Дж. Р.Р. Толкін друкував усю трилогію «Володаря перснів» двома пальцями.
    3.     У «Казках 1000 і 1 ніч» Аладін спочатку був китайцем.
    4.     У книзі «Подорожі Гулівера» описано розмір і швидкість обертання місяців – супутників Марса за 100 років до того, як це зробили астрономи.
    5.     «Пригоди Тома Сойєра» - перша книга, текст якої був набраний на друкарській машині.
    6.     Найпопулярнішим письменником усіх часів і народів  є Агата Крісті. Її детективи друкуються на 44 мовах світу.
    7.     Шерлок Холмс частіше за інших літературних персонажів ставав героєм кіно і телесеріалів.
    8.     Барбара Картленд – найбільш плідний автор за версією «Книги рекордів Гіннеса». Вона писала по роману кожні два тижні.
    9.     Творчість одного з популярних сучасних авторів – Паоло Коельо – повністю заборонена в Ірані. А чому, місцева влада так і не спромоглася пояснити.
    10.  В давні часи аби попередити крадіжки книг, на їх початку або у кінці писали закляття чи лайку, по типу:
«Хто би мав сю книгу вкрасти, тому сім літ свині пасти».
     11. Більшість читачів втрачають інтерес до книги на 18 сторінці.
     12.  Літературознавці підрахували, що в книгах Шекспіра слово «любов» згадується 2259 разів, в той час як «ненависть» - всього 229 разів.
     13.  Бібліотека Гарвардського університету зберігає чотири юридичні книги, написані на людській шкірі.
     14.   У минулому книги ставили на полицю навпаки: корінцем до стіни і переднім обрізом назовні.
      15. Твір «Робінзон Крузо» вважають першим англійським романом.


Бібліопоради: ЯК ПРОВЕСТИ ЛІТНІ КАНІКУЛИ?
КАНІКУЛИ!
Усі люблять канікули, тому що під час канікул можна відпочити і добре провести час. Можна робити, що хочеш, не потрібно рано вставати, і не потрібно робити домашні завдання. Але чим зайнятися влітку школяреві? Дане питання напередодні канікул хвилює багатьох батьків, студентів і старшокласників. Для того, щоб переживання і тривоги зниклими, ми вирішили запропонувати вам кілька ідей літнього відпочинку:
1.     Поїздка на море, дачу, турбазу, в оздоровчий чи шкільний табір відпочинку і т.д.
2.     Пікнік, риболовля, похід на природу з друзями або всією сім’єю.
3.     Спекотні дні — це відповідний привід для відвідування пляжу або басейну (але лише за відома батьків).
4.  Похмурі літні деньки — це гарний час для читання цікавих книг. Адже
начитаність цінувалася у всі часи, вона допомагає в спілкуванні на будь-які теми, а також перетворює звичайну людину в цікаву особистість.
5.   Регулярні заняття будь-яким видом спорту і здоров’я збережуть, і фігуру витонченою зроблять. Кожен може вибрати те, що йому до душі: футбол, баскетбол, плавання, аеробіку, легку атлетику, фітнес, гімнастику, паркур і багато іншого.
6.   Відвідування танцювального гуртка чи імпровізація під музику в домашніх умовах також хороший варіант активного проведення часу.
7.     Катання на велосипеді — це і розвага і, звичайно ж, чимала користь.
8.     Хоббі до душі, наприклад, можна захопитися фотографією або малюванням як звичайним, так і графіті. Це і кругозір допоможе розширити, творчі здібності розвине, та і в майбутньому дохід принесе.
9. Любителі проводити час за комп’ютером можуть спробувати себе у створенні власного сайту або блогу, також можна зайнятися вивченням графічних програм.
10.   Навчитися чомусь новому, наприклад, грі на гітарі, співу на іноземній мові (! хоча б китайській), фокусів, в’язання або вишивці, катання на роликах і бісероплетіння. Також можна зайнятися орігамі або навчитись робити сюрікен.
11.  Створення будь-якого «шедевру» своїми руками: написання збірки віршів власного твору, виготовлення колекції дерев’яних, глиняних фігурок або оригінальних подарункових фоторамок, монтаж фільму про себе і свою сім’ю, фотоколаж і т.п.
12.  Вивчення повадок, дресирування і догляд за домашнім вихованцем.
13. Цікаві спортивні ігри з друзями: гольф, городки, крокет, вуличний баскетбол.
14.  Для дівчат  з’являється величезна кількість вільного часу для догляду за собою (практика в нанесенні макіяжу, манікюру, масок, створенні зачісок).
15.    Культурна програма: відвідування музеїв, виставок, похід у кінотеатр або на концерт.
Якщо Ви ще не знаєте, чим будете займатися в майбутньому, то канікули - це чудовий період для освоєння нових знань і умінь. 


ВЕЛИКОДНІЙ ПАРАД КРАЇН

Пасха – одне з найулюбленіших, найбарвистіших, найенергійніших, найквітучіших свят у всьому світі. Відзначають його з великою урочистістю і релігійним запалом. У кожній країні існують свої варіації святкування Пасхи, що зв’язані з історичними традиціями. Різні також і символи, які втілюють дане свято. Про те, як відзначають Воскресіння Христове у різних кінцях світу вам розповість Великодній парад країн.


УКРАЇНА
   Святкування Пасхи в Україні триває 40 днів. Саме стільки днів Спаситель являвся Своїм учням після свого Воскресіння. Упродовж усіх 40 днів кожен православний вітається словами «Христос Воскрес!»  і  у відповідь звучить «Воістину воскрес!» На Пасхальному тижні люди ходять у гості один до одного, дарують паски, фарбовані яйця. Існує велика кількість пасхальних ігор. Найбільш відома гра у битки, коли дорослі і діти беруть пасхальні яйця і стукають ними одне об інше. Чиє яйце розбивається, той і програє.
    Цікаво, що протягом першого тижня Пасхи в усіх храмах дозволяють дзвонити в дзвони.
БОЛГАРІЯ
    У цій країні багато писанок викладаються навколо святкової хлібини. Як і в Україні, болгарці «цокаються» яйцями аж поки на одному з них не з’явиться тріщина. У кого яйце «витримає» довше, той буде найщасливішим цілий рік.
АВСТРАЛІЯ
     В Австралії багато родини в цей свято
виїжджають на природу. Крашанки роблять з шоколаду, також популярні фігурки у вигляді кроликів і австралійських тварин (билби). У меню на Великдень у цій країні прийнято включати смажену баранину, яловичину або курча з овочами, а на десерт подають великодній торт з безе та фруктами. Закохані набирають у цей день воду і зберігають її до весілля, вважається, що якщо обприскати нею один одного перед весіллям, то шлюб буде міцним і щасливим.
НІМЕЧЧИНА

  Центральною подією Великодня в Німеччині є розведення великого багаття, який означає прихід весни. На це свято глава сімейства готує для всіх членів сім'ї подарунки і не просто дарує їх, а ховає в будинку, і все приймаються дружно шукати їх. А, знайшовши, сідають за святковий сніданок. Букет нарцисів - обов'язковий атрибут святкового столу, оскільки ці квіти є символом Великодня в Німеччині. Також в цей день всі ходять один до одного в гості.
США
    У США люди на свято відвідують церкву. Найпопулярніша розвага на Великдень - це катання яєць по похилому газону, перемагає в цій грі той, чиє яйце без зупинки покотиться далі за всіх. Діти отримують подарунки: кошики із крашанками і солодощами.
ВЕЛИКОБРИТАНІЯ
   
У Великобританії Великдень - одне з найголовніших свят у році. На світанку люди збираються в церкві на великодні служби. У святковий обід входить запечена баранина з овочами і святковий торт. Також подають хрестові булочки. Яйця в це свято використовують не тільки курячі, але й гусячі та страусині. Ввечері на Великдень у Великобританії проводять яскравий карнавал.
ФІЛІПІНИ
 За традицією, коли вранці б’ють великодні дзвони, батьки підіймають малюків високо над головою. Вважається, що так Бог їм дасть щастя у житті.
ФРАНЦІЯ
    У Франції Великдень — родинне свято. Влаштовується сімейне застілля з
традиційними молитвами та подарунками. Головною святковою стравою є смажене курча. До Великодня всі французи обов’язково ходять до церкви. У Франції в понеділок дружини можуть «побити» чоловіків, а ті відповісти їм у вівторок. Будинки французів прикрашаються червоними стрічками і різнокольоровими гірляндами. Головним символом Великодня є дзвіночок. У цей день його дзвін можна почути всюди, він нагадує про продовження життя і веселощів.
Символом Великодня на БЕРМУДСЬКИХ ОСТРОВАХ вважається біла лілія. ШВЕДИ вважають, що на Великдень виходить вся нечиста сила, тому вони відлякують її вогнищами. В ІСПАНІЇ на великодньому тижні проходить хода в масках. А в ЧЕХІЇ і ПОЛЬЩІ дівчат у цей день злегка б'ють гілочками верби: вважається, що після цього вони стануть більш вдалим і красивіше.


КОЄФІЦІЄНТ ЩАСТЯ

До Міжнародного дня щастя – 20 березня
"ВПІЙМАЙ СВОГО ПТАХА ЩАСТЯ!!!"

Друзі, чи замислювались ви над тим, що для вас означає щастя? Хороші оцінки, любов та здоров’я рідних чи, може, відпочинок на екзотичних островах? Якби там не було, а істина одна: здобути щастя прагне кожна людина на Землі.
За опублікованою інформацією Організації Об’єднаних Націй найщасливішою країною року - 2016 визнана ДАНІЯ!!! У першу трійку держав, громадяни яких найбільше задоволенні своїм життям, ввійшли Швейцарія та Ісландія. Окрім них, до 10 – ки найщасливіших країн відносяться також Норвегія, Фінляндія, Канада, Нідерланди, Нова Зеландія, Австралія і Швеція. 
Україна ж розмістилась на 123 – му місці – між Кенією і Ганою.
Найнещасливіші люди у світі за даними ООН проживають в Республіці Бурунді (останнє 157 – ме місце).

Портрет щасливої людини

Зі словом «щастя» найчастіше асоціюється:
«кохання» - 42%
«сімя» - 29%
«мама» - 11%
Найщасливіший вік:
15 – 20 років – 59%
25 років – 58%
35 років – 56%
45 – 50 років – 35%
Найщасливіший день тижня:
Четвер
Найщасливіший час доби:
18.00
Вважають себе щасливими:
79 % чоловіків;
83% жінок.
Найщасливіші імена чоловіків:
Олексій – 60%
Андрій – 63%
Микита – 64%

Найщасливіші імена жінок:
Дарина – 62%
Євгенія – 64%
Христина – 66%
Найщасливіші знаки зодіаку чоловіків:
Стрілець – 70%
Лев – 62%
Терези – 46%
Найщасливіші знаки зодіаку жінок:
Близнюки – 72%
Стрільці – 60%
Лев – 51%
Соціальні мережі, в яких діляться щастям:
 Instagram – 89%
Vkontakte – 74%
Twitter – 57%

Дорогі друзі - читачі!
Вітємо вас з наступаючим Міжнародним днем щастя! Будьте щасливими, діліться своїм щастям з близькими, частіше посміхайтеся та радійте життю. Нехай усі ваші мрії та сподівання неодмінно збуваються!


З КНИГОЮ ПО ДОРОЗІ ЖИТТЯ
Як книга впливає на людей різного віку? Чи корисно читати ще ненародженому малюкові? Що є універсальним способом зберегти живий розум навіть у старості? Відповіді на усі ці інші запитання Ви знайдете у нашій цікавій та корисній презентації 
"З книгою по дорозі життя". 
Пронесіть книгу крізь усе своє життя і вона допоможе Вам на довше залишитися молодим.
Гарного Вам перегляду!!!


ЯК ТВАРИНИ БАЧАТЬ СВІТ

Більшість ссавців не відрізняють червоний колір від зеленого. Вони давно втратили цю здатність, властиву птахам, рибам і рептиліям. Адже їх далекі предки, що населяли планету водночас з динозаврами, зайняли особливу екологічну нішу - стали вести нічний спосіб життя.
   Холодними ночами температура тіла динозаврів різко падала, як і їх активність. Зате теплокровні ссавці ближче до півночі вибиралися зі своїх нір і укриттів і, осмілівши, бродили у пошуках їжі. За цю вільність вони заплатили дефектами зору. Їм було все - одно, як забарвлена здобич. Їх світ був сірим, чорним, білястим, але ніяк не різнокольоровим.

КОМАХИ
  v Приз «за найкращий зір» отримують комахи, які мають складні (багатофасетні) очі.
  Очі комах складаються із сотень і тисяч крихітних лінз – кристаликів, які з’єднані разом за типом бджолиних сот. Кожна «лінза» вловлює частинку поля видимості, кожна з яких потім стискаються для створення цілісної картинки.
У бабок і богомолів найбільша кількість лінз – до 30 000.
Сприйняття кольору у всіх комах різне. Деякі із них, наприклад, метелики і бджоли, можуть бачити в ультрафіолетовому спектрі. Це дозволяє їм сприймати яскраві ультрафіолетові пелюстки на контрасті з ультрафіолетовим квітковим пилком, що світиться, і, таким чином, легше знаходити їжу.  
АКУЛИ
З першого погляду здається, що очі акули дуже схожі на очі людини. Насправді це не так, адже працюють вони зовсім по – різному.
Акули не розрізняють кольорів.
  v У чистій воді акула бачить у 10 разів краще за людину. У акули є допоміжний відзеркалюючий шар за сітчаткою ока, завдяки якому вона має надзвичайно гострий зір.
Розмір очей акул суттєво варіює в залежності від виду. Власники великих
очей гарно бачать у верхніх шарах океану – там, де багато світла.
Ті види акул, які проживають у нижніх шарах (від 1000 до 4000 м. над рівнем моря), мають менші за розміром очі. Це покращує гостроту їх зору.
РАКОПОДІБНІ

  v Креветки і краби, у яких також складні очі, мають не до кінця досліджену особливість – вони бачать надзвичайно дрібні деталі, а от роздивитися щось на відстані більше 20 см. їм уже складно. Однак вони гарно розпізнають рухи, що полегшує пошук здобичі.
Не відомо, навіщо раку – богомолу потрібний кращий за інших ракоподібних зір, однак так він розвинувся в процесі еволюції. Вважається, що у раків – богомолів найбільш складне сприйняття кольору – у них налічується 12 типів зорових рецепторів, коли у людини -  лише 3.
ПТАХИ
Безумовно, зір являється найважливішим органом чуття у птахів. Він дозволяє їм уникати можливих атак і допомагає гарно бачити здобич. Птахи, які ведуть денний спосіб життя, зазвичай, наділені здатністю бачити ультрафіолетове світло, як і комахи.
  v Вчені вважають, що птахи діють відповідно до свого магнітного компасу, який локалізується у них в органах зору. Таким чином птахам приписують біонічний зір. У птахів – хижаків таких, як орли і сови, біонічний зір. Птахи за допомогою мязів очей змінюють кривизну кристалика, що допомагає їм чітко бачити предмети на різній відстані.
Дистанційний зір канюка, наприклад, перевершує зір людини у 6-8 разів.
СОБАКИ І КОТИ

  v Собаки і коти бачать світ зовсім не так, як ми, люди. Кольори, які вони бачать, неяскраві і тьмяні в порівнянні з тим, як їх сприймаємо ми. Серед них є навіть дальтоніки. Зате їх периферичний зір - набагато гостріший за наш. А вночі очі собак та котів стають надзвичайно чутливими до рухів, що дозволяє полювати в темряві.
ЗМІЇ
  v Дві пари очей краще, ніж одна? Схоже, що змії саме так і думають. У них є як денна, так і нічна пара очей. Денні очі в основному реагують на рухи, іноді не помічаючи нерухому жертву.
Люди – трихромати, тобто ми можемо бачити короткі, середні і довгі світлові хвилі в діапазоні між 420 і 525 нанометрами. Нічні очі змії, що знаходяться на лицьових ямках біля носа, можуть сприймати більш широку частину спектра, включаючи інфрачервоне теплове випромінювання. Це дозволяє змії бачити теплову сигнатуру жертви.
КОНІ І ЗЕБРИ
Коні та зебри – великі тварини, тому їм потрібні більші можливості органів зору. Саме тому очі цих тварин направлені в сторони, а не прямо, як у людей.
 У них прекрасний периферичний зір, який дозволяє їм бачити майже все, що знаходиться навколо. Але це також означає, що прямо перед носом у них сліпа пляма. І вони завжди бачать усе з двох частин.
Як і більшість тварин, коні та зебри вночі бачать краще, ніж люди. Але бачать вони здебільшого в сірих тонах з різними відтінками чорного і білого. 


ДОБРІ ЧАРІВНИКИ – 
СВЯТИЙ МИКОЛАЙ ТА ДІД МОРОЗ.
Цікаві факти про новорічних дідусів.
З початком зими усі діти світу з нетерпінням чекають новорічних свят, чудес та подарунків, які приносять Святий Миколай, Дід Мороз, Санта - Клаус…Ким же на справді являються ці добрі чарівники? Звідки вони прийшли, з ким та де проживають, хто їхні помічники? Сьогодні ми спробуємо знайти відповіді на усі ці запитання.
Святий Миколай – праобраз Санта - Клауса.
    Святий Миколай — чудотворець, доброчинець, чарівник.
У ніч на 19 грудня, у день його пам'яті, він розносить дарунки дітям, вітає з зимою, благословляє на добрі вчинки. Миколай Чудотворець приходить лише до чемних діток, неслухняним – чортик приносить різки.
    До того ж, з Миколаєм подорожують янголи, адже святий теж живе на небі.
    Саме Миколай є праобразом Санта-Клауса. Адже, одна легенда про Святого Миколая оповідає, що він, бажаючи допомогти дівчині і захистити її від лихого батька, кинув їй гроші через димохід. В результаті, подарунок опинився в шкарпетці, що сушилася над вогнем. Звідси й виникла традиція ставити подарунки у шкарпетки.
Добрий Дідусь Мороз
    Дідусь Мороз набагато старший, ніж ми гадаємо. Йому виповнилося вже більше двох тисяч років! Причому він не завжди усміхався в бороду, носив в руках посох, а за плечима – мішок з подарунками. Перший Дід Мороз, який називався Зимником, був крижано-сніговою потворою і при бажанні міг нанести шкоду людям, їх худобі та всьому господарству. У руках він тримав важку залізну булаву і, якщо йому щось не подобалося, застосовував її за призначенням.
    Народився Дід Мороз 18 листопада. А ось про те, в якому році,- достовірно нікому не відомо.
   Живе Дід Мороз в різних місцях: традиційно у Дідуся Мороза, так само як і у його рідного брата Санта - Клауса є декілька резиденцій. Взимку Дід Мороз живе на Північному Полюсі в околицях міста Феірбенкс на Алясці, а влітку - в  Лапландії, село Рованієме. 
    Щорічно Дід Мороз отримує багато тисяч листів, від своїх маленьких і великих друзів. Цьогоріч українські хлопчики та дівчатка, а також дорослі, які вірять у чудеса доброго чарівника, можуть написати листи головному персонажу зимових свят – Українському Діду Морозу – з найпотаємнішими новорічними бажаннями. Наклеївши поштову марку на конверт та написавши адресу:
01001 — Київ-1, Україна, вул. Хрещатик, 22, пошта Діда Мороза,

 необхідно покласти листа в поштову скриньку або відправити його в одному з відділень Укрпошти по всій країні. На всі листи, на яких вказано зворотну адресу, діти отримають відповіді особисто від Діда Мороза або його лісових помічників.
Сім’я Діда Мороза
   Дружину Діда Мороза зовуть Матінка Зима і живе вона з ним в казковому маєтку. Тут вона допомагає своєму чоловіку водити сніжні хороводи. Але в подорожі з ним їздити не хоче – все внучку відправляє.
   У них три дочки - Холоднеча, Завірюха і Метелиця. Холоднеча і Завірюха дівчата круті, примхливі, легковажні – тому і немає поки у них своїх сімей. А Метелиця зустрілась одного разу з Бураном – сином Сніжної Королеви - полюбили один одного і з'явилася у них донька – Снігуронька.
    Снігуронька - красива, тиха, слухняна дівчинка, яка дуже дружить зі своїм дідусем. Дід Мороз щиро любить свою онуку, тому й бере її з собою, аби та допомагала старенькому розносити подарунки.

Ось ви й дізналися, хто такі ці добрі чарівники Святий Миколай та Дід Мороз. Бажаємо вам веселих свят та гарних подарунків!!!


ВРАЖАЮЧІ РЕКОРДИ КНИГИ 
ГІННЕСА - 2015 р.
А чи знаєте ви, що 9 листопада відзначається День «Книги рекордів Гіннеса»?
    Цей добре відомий усім своєю назвою довідник, який виходить щорічно з 1955 року,  містить всесвітньовизнану колекцію світових рекордів, як людських досягнень, так і екстремальних фактів природи. Тепер «Книга рекордів Гіннеса»  є книгою з найбільшим тиражем із усіх книг, захищених авторським правом. Вона видається більш ніж в 100 країнах світу, на більш ніж 23 мовах.
    60-а, ювілейна книга з цієї серії — «Книга рекордів Гіннеса 2015 року», зявилася у вересні цього року. Про деякі її рекорди ми вам зараз розповімо.

***Найдовші вії. Житель Києва Валерій Смаглій зареєстрував у відділенні Книг рекордів Гіннеса новий рекорд. Його вії стали найдовшими в світі, досягнувши по довжині 3- х сантиметрів!

***Найвищий підліток. Брок Браун народився 15 квітня 1997. У квітні 2014 його зріст становив понад 2 м 17 див. Його розмір взуття більший, ніж мав коли-небудь Шакіл О'ніл.

   ***Найбільша в світі гітара. Її довжина — 13м 30см, ширина — 5м 2см, вага — 907 кг.     *** Сама швидкісна собака на двох лапах. Згідно з "Книгою рекордів Гіннеса 2015", вона проходить 10м на задніх лапах за 656 секунд і 5м на передніх лапах за 7.76 секунд.


   *** Найдовший у світі язик, згідно з "Книгою рекордів Гіннеса 2015",  у каліфорнійця Ніка — 10см!
    
    

        
       *** Сама низькоросла кішка. Її висота — 13 см.
      *** Знайомтеся, володарка самих найдовших у світі нігтів Лі Редмонд. Вона ростила свої нігті з 1979 року. Загальна довжина нігтів на руках на момент реєстрації становила 7 метрів і 51.3 сантиметри.

    
     **** Найвищий чоловік у світі — турецький фермер Султан Кесен. Його зріст становить 251 см. Був другим по зростанню після Леоніда Стадника з України (257 см.), який відмовився повторно проводити вимірювання свого зросту.
     *** Найбільша ключка для гольфу в світі 
    має довжину 4 метри 39 см. З її допомогою 
    винахідник послав м'яч на 165 метрів.


    ***Найдовший у світі багет був спечений у Мілані. Його довжина – 122 метри.
НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ 
м. КИЄВА

    В рамках профорієнтаційної роботи, а саме інтернет - навігатора "Інтернет допоможе самовизначитися", що діє в нашій бібліотеці раз на місяць, ми вирішили надати нашим юним користувачам та гостям блогу, які перебувають у пошуках свого покликання, інформацію про основні навчальні заклади м. Києва. Надіємося, наше інформ - бюро стане вам у пригоді!


Назва
Рівень акредитації
Адреса та контактний телефон
Київський національний університет ім. Т.Шевченка
IV рівень
01033, м. Київ,
вул.Володимирська,64
тел. (044) 234-12-88

Київський національний університет будівництва і архітектури
IV рівень
03680, м. Київ,
Повітрофлотський проспект, 31
тел. (044) 248-49-05

Національний авіаційний університет
IV рівень
03058, м. Київ,
просп. Космонавта Комарова, 1 (корп. 8, поверх 1)
тел. (044) 497-41-05

Київський національний торговельно-економічний університет
IV рівень
02156, м. Київ,
вул. Кіото, 19
тел. (044) 513-33-48

Київський національний університет технологій та дизайну
IV рівень
01011, м. Київ,
вул. Немировича-Донченка, 2
тел. (044) 256-29-75

Національний університет фізичного виховання і спорту України
IV рівень
03680, м. Київ,
вул. Фізкультури, 1
тел. (044) 287-04-91
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут"
IV рівень
03056, м. Київ,
просп. Перемоги, 37
тел. (044) 454-96-48

Міжнародний університет фінансів
IV рівень
03056, м. Київ,
просп. Перемоги, 37
тел. (044) 241-73-28

Київський національний університет внутрішніх справ
IV рівень
03035, м. Київ,
площа Солом'янська,1
тел. (044) 245-96-95

Національний університет "Києво-Могилянська академія"
IV рівень
04070, м. Київ,
вул. Сковороди, 2
тел. (044) 425-45-15
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
IV рівень
03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 7
тел. (044) 248-85-93

Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова
IV рівень
01030, м. Київ,
вул. Пирогова, 9
тел. (044) 234-11-08

Український державний університет економіки і фінансів
IV рівень
03680, м. Київ,
просп. Академіка Глушкова, 42, корп.В

Київський університет ринкових відносин
IV рівень
02125, м. Київ,
вул. Березняківська, 26 б
тел. (044) 553-66-09

Київський національний університет культури і мистецтв
IV рівень
01042, м. Київ,
вул. Чигоріна, 20
тел. (044) 285-85-27
Київський славістичний університет
IV рівень
03150, м. Київ,
вул. Анрі Барбюса, 9
тел. (044) 528-63-83

Національна академія управління
IV рівень
03151, м. Київ,
вул. Вінницька, 10
тел. (044) 246-24-46

Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського
IV рівень
01001, м. Київ,
вул. Архітектора Городецького, 1-3/11
тел. (044) 279-07-92

Українська академія зовнішньої торгівлі
IV рівень
01601, м. Київ,
вул. Чигоріна, 57
тел. (044) 529-25-55 

Європейський університет
IV рівень
03115, м. Київ,
бул. Академіка Вернадського, 16 в

Київський гуманітарна академія
IV рівень
03040, м. Київ,
вул. Стельмаха, 5
тел. (044) 257-71-26

Академія адвокатури України
IV рівень
01032, м. Київ,
бул. Т. Шевченка, 27
тел. (044) 246-57-40

Міжрегіональна академія управління персоналом
IV рівень
03039, м. Київ,
вул. Фрометівська, 2
тел. (044) 490-95-05

Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна"
III-IV рівень
04071, м. Київ,
вул. Хорива, 1 г
тел. (044) 417-34-68

Київський університет туризму, економіки і права
III-IV рівень
02192, м. Київ,
вул. Генерала Жмаченка, 26
тел. (044) 543-86-19

Університет сучасних знань
III-IV рівень
03150, м. Київ,
вул. Велика Васильківська, 57/3
тел. (044) 287-52-90
Державний економіко-технологічний університет транспорту

03049, м.Київ вул. Лукашевича, 19
тел.: (044) 465-42-80, 248-94-91,
факс: (044) 245-46-88

Інститут туризму Федерації профспілок україни
III рівень
04074, м. Київ,
вул. Вишгородська, 12
тел. (044) 430-16-61

Київський міський медичний коледж
II рівень
02166, м. Київ,
вул. Братиславська, 5
тел. (044) 518-76-68
Київський міський педагогічний коледж
II рівень
02094, м. Київ,
просп. Гагаріна, 16
тел. (044) 559-51-31
Київський індустріальний технікум
I рівень
04112, м. Київ,
вул.Новоукраїнська,24а
тел. (044) 455-57-52

ЗНАЮ ВСЕ ПРО СВОЮ УЛЮБЛЕНУ БІБЛІОТЕКУ
    Напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек для своїх користувачів працівники районної бібліотеки ім. П.Усенка для дітей підготували віртуальну екскурсію книгозбірнею у формі "БібліоАбетки". Завдяки "БібліоАбетці" ви освоїте основні бібліотечні терміни, розташовані в алфавітному порядку, дізнаєтеся, як вони втілюються саме в нашій бібліотеці. 
Преємного перегляду!!!
РЕКОРДИ НА ГРЯДЦІ
 • Помідор. 488 плодів томату зібрав з однієї рослини Грехем Трентер із Бриджнорту (Велика Бринанія). Диво – велетень вагою 3 кілограми 510 грамів! Ось який помідор виростив Дж. Грехем з Оклахоми (США). 

 • Картопля. Кхалил Семхат, фермер з Лівану викопав у своєму городі картоплину вагою 11 кілограмів 200 грамів. • Кабачок. Найбільший у світі кабачок виростив австралієць з островів Норфолк. Велетень заважив 65 кілограмів.
 • Морква. Найважчу у світі морквину, вагою 8,5кг.,виростив Джон Еванс з Аляски (США).
 • Огірок. Велетень – огірок, завдовжки 0,9 метри (майже метр!) виростив на своєму городі англієць Альф Соббі. Найважчий огірок виростив теж англієць Альфред Кобб. Вага цього огірка 12 кілограмів 400 грамів!

 • Капуста. Білоголову капустину, вагою 57,61 кілограми, виростив Стівен Хубандек (Аляска,США) • Цвітна капуста. Алан Хаттерслі з Великої Британії виростив цвітну капусту, вага якої сягала 24 кілограми 600 грамів.


 • Цибуля. Ріпчасту цибулю, вагою 7,495 кілограмів, виростив Джон Сиффорд (Велика Британія)


 • Часник. Велетенську головку часнику, вагою 1,19 кілограми, виростив фермер Роберт Кіркпатрик (Каліфорнія США).
 • Гарбуз. Супер- чемпіон серед усіх плодів Землі. Американець Кріс Стівенс у 2010 році виростив гарбуз вагою 821, 23 кілограми!А ви б хотіли виростити у себе на грядці таких рекордсменів?

Матеріал взятий:
Рекорди на грядці // Яблунька . – 2014. – №4. – С. 15.


ТАЄМНИЦІ ПАРАЛЕНЬНОГО СВІТУ

   Гора, де блукають примари, галявина, куди весь час влучають блискавки, бездонне озеро... Де є такі дива? У нас - в Україні! Про ці та інші аномальні місця ми вам зараз розповімо. 
«Гніздо блискавок»
Громовище - невелика галявина неподалік села Купище (Житомирська обл.)
 Відома тим, що під час гроз, немов магніт, притягує до себе блискавки. Через це галявина й одержала свою назву, по простонародному місцеві жителі називають її «гніздо блискавок». Також можна побачити, як на галявині іноді виникає дивне світіння, а в небо піднімається промінь «прожектора». 
Ще це місце прикметне тим, що археологи розкопали тут руїни прадавньої споруди з монолітних кам'яних блоків, величезну бронзову статую, кам'яні плити з написами невідомою мовою. Навіть припускалося, що колись на цій території задовго Київської Русі існувала інша високорозвинена цивілізація.
Маяк для НЛО
Жевахова гора (Одеська обл.) - місце загадкове й легендарне. Оккультисти тут проводять свої ритуали, уфологи шукають сліди інопланетян. 
Чим тільки не славиться ця гора поблизу міста Одеса. І примарами, що блукають на схилі, і чупакабрами, які нападають на селища. Але головна «визначна пам'ятка» гори - НЛО. 
Уже багато разів місцеві жителі спостерігали, як над горою кружляють невідомі літаючі апарати. Екстрасенси, які тут часті гості, повторюють, що Жевахова гора - маяк для НЛО. Є відомості про якесь потужне випромінення, джерело якого глибоко в надрах гори.
«Зачароване» бездонне озеро
Озеро Берестувате розташоване на території урочища Чорний ліс

Кіровоградської обл. Походження озера пов'язане з накопиченням талої води в льодовиковий і післяльодовиковий періоди. Загальна площа озера і болота, яке примикає до нього  - близько 16 гектарів.
У народі Берестувате носить титул «зачароване», а друга його назва  - «Чорне озеро». Уся поверхня озера всіяна лататтям, а в лісі можна знайти навіть реліктові рослини, що дивом дійшли до нас із давніх геологічних часів. Глибину Чорного озера дотепер нікому не вдалося виміряти. Що не пробували робити дослідники - ніяк не виходить. Місцеві жителі говорять, що воно бездонне.
Лиса гора
Лиса гора - наймістичніше місце Києва. Є в цьому місці щось заворожливе, притягливе. Назва "Лиса" походить від прадавнього язичницького ритуалу проводити жертвопринесення на горі, попередньо очищеній від дерев - лисій.
Колись тут дислокувалася військова частина, але військових забрали звідти, оскільки з солдатами коїлися дивні речі. Солдатам, що стояли на пості, навіть видавали спеціальний папірець, у якому йшлося про те, що бояться тут нічого, це тільки гра уяви.
Коли гуляєш по Лисій горі, постійно присутнє почуття, що за вами хтось іде. Кажуть, що опівночі на Лису гору прилітають відьми, чорти, уся "нечиста" братія. 
Кровопролитний Холодний Яр

В обіймах чотирьох сіл: Грущевка, Жаботино, Мельники і Лубенці (Черкаська обл.) причаїлось надзвичайно аномальне урвище Холодний Яр. Згідно з місцевою легендою, 30 мільйонів років назад в це місце впав велитенський метеорит, від якого зона наповнилася незвичайною енергетикою. Можливо, з цієї причини ця місцевість стала відомою багатьма кровопролитними битвами, які проходять тут раз в декілька десятиліть. Упродовж двох тисячоліть історія Холодного Яру багатіє і насичується новими загадковими подіями, які не обходять стороною і місцевих жителів. 

ЗЕЛЕНИЙ ПАТРУЛЬ
  Відвідуючи зоопарк, ви, напевно, не один раз бачили написи на деяких клітках: «Не підходити!», а дорослі завжди застерігають: «Там у клітках небезпечні тварини!» Саме так, адже дикі тварини дуже небезпечні. І будь – хто знає, що вони можуть заподіяти шкоду нам, людям. Та, як не дивно, бувають випадки, коли хижі тварини не шкодять людям, а навпаки, рятують їх. Саме про таких «небезпечно – безпечних» тварин ми сьогодні вам розповімо. 
ЛЕВИ - РЯТУВАЛЬНИКИ
   Ця історія трапилася в Кенії в 2005 році. Кенійська поліція протягом цілого тижня розшукувала дванадцятирічну дівчинку, яку викрали для того, щоб насильно видати заміж. Через тиждень дитину знайшли …в компанії трьох левів, які, як виявилося, звільнили заручницю, до смерті налякавши викрадачів.
Леви охороняли дівчинку приблизно півдня. Вони не те що не заподіяли їй ніякої шкоди, але й пильно стежили за тим, щоб ніхто інший до неї не наближався. Звірі покинули кенійку лише тоді, коли побачили неподалік служителів закону. Фахівці припускають, що таку реакцію хижаків могли викликати сльози дівчинки, якимось чином нагадавши звуки левенят.
ГОРИЛА І ХЛОПЧИК
 
 Інша історія розповідає про те, як горила врятувала трирічного хлопчика, що впав у вольєр – територію, яку тварини ревно охороняють, вважаючи своєю. Стався цей випадок, який спокійно міг би перетворитися в трагедію, 18 серпня 1996 в зоопарку міста Брукфілда, Іллінойс, США. Хлопчик впав з висоти п'яти метрів, сильно вдарився головою і втратив свідомість.
Побачивши, що трапилося, до справи взялася горила на ім'я Бінт-Джуан. Вона обережно підняла хлопчика на руки і, похитуючись, донесла до входу у вольєр. Там його підхопили рятувальники, які щойно прибули на місце події. І поліція, і працівники зоопарку зазначили, що без допомоги мавпи ситуація могла суттєво ускладнитися.
Схожа історія трапилася і в іншому американському зоопарку. Тоді від злих одноплемінників малюка захищав найбільший самець зграї.
КИТ - РЯТІВНИК ДАЙВЕРА
   Це сталося в акваріумі Polarland, який знаходиться в китайському місті Харбін, під час змагання дайверів. Учасникам потрібно було зануритися на дно басейну з крижаною водою, де плавали кити — на глибину близько шести метрів. І зробити це слід було без акваланга.
   Одним із учасників була 26-річна Янг Юн. Як тільки вона досягла дна, її ногу звело судомою. Дівчину охопив панічний жах, вона почала задихатися. Здавалося, що смерті не минути. На щастя, повз пропливав на рідкість кмітлива білуха на ім’я Міла. Вона вхопила ногу Янг Юн ротом і виштовхала на поверхню. Дівчина вижила, і це цілком і повністю заслуга Міли.
Як бачите, і у правилах бувають винятки. Але найчастіше хижі тварини дуже небезпечні. Тож не варто сподіватися, що вам поталанить. Варто бути обачним.

КОЖНІЙ ПТАШЦІ І ТВАРИНІ – НАЙМИЛІШЕ У РОДИНІ.
Щороку 15 травня відзначається Всесвітній день родини (Міжнародний день сімї). З цієї нагоди ми хочемо привітати усі родини з їх святом і звернути увагу та сімейні традиції  «братів наших менших». 
Адже вони також  надзвичайно  потребують батьківського тепла і ласки!!!
ПЕРЕПЕЛИЦЯ – МУДРА ПТИЦЯ
Маленькі дітки перепелиці з самого народження кочують разом з матір’ю. Вона навчає їх добувати їжу . Помітивши небезпеку, прикидається кривенькою, квилить, перепурхує з місця на місце, відвертаючи увагу ворога від діток, які мерщій ховаються у траві.
СОНЯЧНІ ВАННИ ДЛЯ БОРСУЧЕНЯТ
Новонарождені бурсученята страх які вередливі! Борсуки піклуються про здоровя своїх нащадків – провітрюють гніздо, а малечу виносять надвір приймати сонячні ванни. Але такі прогулянки малятам швидко набридають, про що вони сповіщають вимогливим писком. Тоді мати відносить писклят у нору.
КОМУ ПУСТЕЛЯ РІДНИЙ ДІМ?
Новонароджене верблюденя уже за дві години починає дибати. Дорослі верблюди можуть кілька тижнів не їсти і не пити. А от малята – ні. Малеча з цікавістю тянеться до кущиків верблюжої колючки, а проте ще довгенько смокче молоко. У віці 3-4 років «хлопчики» залишають родинне стадо й утворюють окремі групи. А «дівчатка» залишаються з мамою – чекати на «принца».
МАМО – МУРАХОЇДЕ, ХТО НА ТОБІ ЇДЕ?
Мама – мурахоїд раз на рік народжує одне 1,5 – кілограмове дитинча. Маля одразу залазить їй на спину і обсихає. Ще й у 6 місяців мурахоїд подорожує у такий спосіб. Лише поява наступного малюка змушує матусю натякнути йому, що час дбати про себе самому.З НАРОДЖЕННЯМ РАДО ВІТАЄ ВСЕ СТАДО
Новонароджене маля жирафи довірливо тулиться до мами.  Йому радіє все стадо, кожен підходить і ніжно торкається носом: привіт, малий! Згодом кілька мам із малятами влаштовують для них «дитячий садок». Тож кожна матуся може по черзі й попастися, і відпочити.
МАТУСЮ СВОЮ ПО ГОЛОСУ ВПІЗНАЮ
Коли зявляється на світ дельфіненя, інші дельфіни, що оточують його матір, гуртом носами виштовхують новонародженого на поверхню, щоб він вдихнув повітря. Граючись та спілкуючись з родичами, дельфіненя вчиться мистецтву полювання і незабаром починає разом з усіма ловити рибу. Маму воно впізнає по голосу. Дельфіни належать до тих небагатьох видів тварин, які всиновлюють чужих осиротілих малят.
САМ НАРОДЖУЄ, САМ ВИХОДЖУЄ
У морських коників потомство народжує…татусь. Мама вкидає у спеціальну «кишеньку» на його тілі ікру, й увесь тягар батьківства лягає на нього, а матуся навідується лише вранці, щоб пересвідчитися, що усе гаразд. ДО ЗДОРОВ'Я - КРОКОМ РУШ
  Привіт, дорогий читачу! Запрошуємо тебе на «смачні посиденьки» до продуктової крамнички. Здорове харчування – це не лише корисна і різноманітна їжа. Треба знати, як поєднувати продукти: чи «дружить», наприклад, горох зі сметаною. Адже все, що ти з’їдаєш, має добре засвоюватися і приносити якнайбільше користі твоєму організмові.
Молоко – не напій
Молоко погано поєднується з більшістю продуктів. Якщо в шлунку є інша їжа , воно утруднює її перетравлення. Тож слід пам’ятати: молоко – їжа, а не напій. А запивати їжу їжею не варто.
І сир(мякий) краще зїсти окремо.
Товариські овочі
Овочі можна їсти в будь – який час. Вони добре поєднуються між собою, а також з іншими продуктами. Однак краще їх не вживати з молоком і фруктами.
Зелень також поєднується з усіма продуктами і швидко перетравлюється та засвоюється організмом.
Огірок + помідор = коротка любов
Салат з огірків та помідорів слід з’їдати одразу після приготування. Якщо він трохи постоїть, то ферменти огірка руйнують вітамін С, який містять томати. Боби, квасоля, горох корисні й смакують з крохмалистими овочами (картоплею, кукурудзою) та зеленню. Однак і в компанії зі сметаною та олією теж корисні для тебе.
Яйце притруси кропом
Яйця добре засвоюються з не крохмалистими овочами та зеленню. Запамятай: на тарілці має бути більше овочів і зелені, на другому місці – м'ясо, риба, на третьому – макарони, хліб, каша, картопля.

Овочево – фруктові 
смаколики

Учені вважають, що овочі в чотири рази корисніші від фруктів. Щодня слід зїдати 5 порцій овочів та фруктів. 5 порцій для дорослої людини – це приблизно 400 гр. Порція ж дитини -  стільки овочів і фруктів, скільки поміститься у її жмені. Щодня бажано з’їдати: 1 помідор, кілька ягід полуниць (чи інших), 2-3 суцвіття броколі, піалу овочевого салату, середню морквину, 3 столові ложки з гіркою горошку або кукурудзи, випивати склянку соку.

А коли смакуватимеш овочами та фруктами, згадуй про них такі цікавинки.
«Недостиглий» - так із грецької мови перекладається назва огірка. Навіть у XVIII столітті деякі лікарі вважали його отруйною рослиною, що може охолоджувати людину і навіть спричинити застуду.
Пє, як кінь – білокачанна капуста. Вона дуже любить воду. За день одна рослина може «випити» стільки ж, як дорослий кінь.
Фіолетова морква – її зображення знайдено на стінах єгипетських гробниць. Однак у ті часи овоч не вживали в їжу, а виготовляли з нього ефірну олію. З 1991 року моркву в Європі вважають фруктом. У Португалії з неї варять варення.
Ананас – овоч чи фрукт? Фахівці й досі не можуть дійти згоди. Бо ананас можна вживати як фрукт, а також додавати як овоч до салатів і навіть квасити, як капусту, і варити з ним…борщ. Пан Інтернет та Пані Екологія
Любий читачику, зручно вмощуйся біля комп’ютера, адже ми починаємо дослідження, як Інтернет впливає на екологію нашої планети.
ЗРУЧНОСТІ, ПОДАРОВАНІ ПАВУТИНОЮ
   Авжеж, Всесвітня павутина (Інтернет) подарувала нам багато зручностей: економію тисяч тонн паперу, зменшення використання енергії та кількості шкідливих викидів у атмосферу. Інтернет – незамінний спосіб спілкування, отримання інформації, дає змогу працювати дистанційно. Одним словом, Інтернет робить чималий внесок у покращення екології.
БУЛОЧКА В РЕЖИМІ ON-LINE
   Уже більше як 100 мільйонів людей користуються Інтернетом. Більшість із них роблять покупки в режимі on- line. Тож значно зменшується забруднення довкілля: не треба їхати автомобілем, автобусом до найближчого супермаркету, щоб придбати товар. Підраховано, що в такому разі економиться 90% пального.
Однак Інтернет є одним із чинників глобального потепління на нашій планеті.  За один пошуковий запит в GOOGLE в повітря потрапляє 0,2 грама вуглекислого газу. А щомісяця такими послугами користується більше як 1 мільярд осіб! Енергії, що витрачається на дві спроби пошуку в GOOGLE, вистачить, щоб закип’ятити воду в чайнику.
SOS!- СПАМИ!
   Протягом року від пересилання спамів (реклами, повідомлень) в атмосферу потрапляє 17 мільйонів тонн вуглекислого газу. Таку ж шкоду заподіюють нашій планеті 3 мільярди автомобілів. При цьому витрачається така кількість енергії, що її вистачило б для електропостачання 2,4 мільйона будинків.
БЕРЕЖИ НОУТБУК!
   У процесі виробництва ноутбука шкідливих парникових газів виділяється на 56% більше, ніж за увесь час його використання. Тож подбай, щоб ноутбук слугував тобі якнайдовше, а за необхідності його краще відремонтувати, а не просити батьків купити новий.
WI – FI ТА ЛИСТОПАД
   Лікарі б’ють на сполох: wi-fi мережі шкодять твоєму здоров’ю, зокрема можуть спричинити депресію і навіть небезпечні захворювання.
Стурбовані й екологи. З’ясувалося, що випромінювання мобільних телефонів, мікрохвильовок, wi-fi пристроїв пришвидшують… листопад у містах, старіння дерев, спричиняють їх захворювання. А про те, що дерева очищають повітря, ти вже знаєш.

Гадаю, читачку, ти зрозумів, що слід дотримуватися золотої середини: користувати Інтернетом розумно, так, щоб не завдавати прикрощів екології.


Я раніше не знав, що...
         В іспанській мові знак оклику і знак запитання ставиться не лише у  кінці речення, а й на початку.

         У Китаї павук, який спускається вниз павутиною, означає щастя, що сходить із неба.

        
Той, хто читає за обідом, «зїдає» пам’ять і забуває те, що читав.
        


У блакитному місячному сяйві всі коти здаються сірими.


  

 Зображені теплими кольорами предмети 
здаються розташованими ближче за тих, 
що намальовані холодними кольорами.        
Ящірка може втратити частину свого хвоста, коли її хтось за нього схопить.

        Бузок – лікарська рослина. З його листя готують настій для лікування ревматизму. Бузковим цвітом лікують рани, забиття та інші хвороби.

        

 Перепілка будує своє гніздо на землі.

         Ромашку також називають ромен, невістулька, невістка, роман, румянок…

        Заєць – не боягуз. Коли йому не вдається втекти від нападника, він лягає на спину і відбивається від ворога задніми лапами.


         Немає двох соловейків, які б співали однакові пісні.


Що приховує зима?

Чи часто ми, дорослі, замислюємося над тим, що таке зима, сніг та сніжинки? Напевно, ні. А от дітей, безумовно, цікавлять ці питання. Доступною мовою пояснимо своїм малюкам, що зима - це пора року, сніг - це гори замерзлої води, а сніжинки – це те, що падає з неба в снігопад. Але навіть такі прості явища природи можуть розповісти багато цікавого.

   Багатовікові досліди доводять, що у світі немає абсолютно однакових сніжинок. Навіть двох ідентичних сніжинок в природі існувати не може.


              У 1951 році була офіційно узаконена класифікація сніжинок. Згідно з нею існує сім видів сніжинок: зірчасті кристали, голки, стовпці (колони), пластинки, просторові дендрити, стовпці з наконечниками та сніжинки неправильної форми.

     

        У ескімосів існує 24 слова, які описують сніг в різних його станах. А саами для цього володіють 41 словом.
            Наші пращури ліпили снігову бабу не для дитячих забав, а для того,  щоб умилостивити холодну зиму .
       


       Найбільша сніжинка, розміри якої вдалося зафіксувати, мала діаметр більше 12 см.
             Коли сніжинки падають на поверхню води, вони «співають», тобто  видають дуже високі звуки, почути які людське вухо не в силах. А от рибам, як переконують вчені, цей звук ой як не подобається!
        Більша половина населення Землі ніколи в житті не бачила справжнього снігу.
          На Крайній Півночі сніг буває таким твердим, що дзвенить, як  залізо, коли по ньому вдарити.
           Як не дивно, сніжинки на 95% складаються з повітря. Це пояснює       крихкість сніжинки і малу швидкість падіння.
         Шар злежалого снігу товщиною 1 см. Дає 25-35 кубометрів води на гектар при розтаванні.
        Сніжинки утворюються безпосередньо із пари, минаючи стадію дощу.


         30 квітня 1944 року у Москві випав найнезвичайніший із зафіксованих випадків сніг. Розмір сніжинок був завбільшки з людську долоню, а за формою вони нагадували піря страуса. 
    Найнезвичайніші ялинки світу
        Зовсім скоро усі ми будемо святкувати Новий рік і у кожному домі заблищать вогниками ялинки, зазвичай традиційні. Проте у світі  існують приклади таких оригінальних штучних ялинок, про які ти навіть не здогадувався. 

    Так, приміром, було створено ялинку з 40-ка тисяч використаних пластикових пляшок, яку встановлено у латинському місті Каунас на площі перед торговим центром. Автор концепції екологічних ялинок — дизайнер Іоланта Сідтін.    Наступна не менш дивна ялинка — з магазинних кошиків! Її висота — 10 метрів. Щоб створити таку ялинку знадобилось 86 металевих кошиків. 
    Художниця Ентоні Шмітт прикрасила такою ялинкою торговий центр Edgemar в Санта-Моніці.

    А от ялинка з венеціанського скла на о. Мурано вважається однією і найдорожчих та найкоштовніших у світі.
    Ялинка з кристалів Swarovski представлена в сінгапурському магазині Swarovski Boutique.


    Доволі незвичною є новорічна красуня з використаних 140-ка бочок з-під віскі. Невеличке містечко Лінчбург (штат Тенесі) відоме світу, як батьківщина цього напою.


    Ялинку з 1000 пивних пляшок Heineken спорудили у Шанхаї.     А от дуже незвичайна ялинка з 600 тисяч деталей Lego. Це 172 частини, що з'єднані між собою сталевими стержнями. Висота цієї ялинки — 11,5 метрів, а вага — майже 3 тонни. Знаходиться вона на залізниці в Сент-Панерас (Лондон).    Художник Томас Дейнінгер створив ялинку із компакт дисків та аудіокасет.
    Найдорожча ялинка у світі знаходиться в готелі Emirates Palace Hotel в Абу-Дабі, її вартість — 11 млн американських доларів! Прикрашена новорічна красуня дорогоцінностями від відомих світових брендів.

    А от іще одна незвична ялинка від Pac Man. Нагадує буквену піраміду.

    6 грудня: це цікаво!
    День в календарі 6 грудня - відмічений як пам'ятна дата в історії України. Давайте спробуємо розібратися, які свята та події припадають на цей день.

    • 6 грудня відзначають:
     День Збройних сил України
        Кожна цивілізована держава має армію, яка захищає його межі від зовнішніх ворогів. Верховна Рада України в 1991 році прийняла закон «Про Збройні сили України». З тих пір 6 грудня вважається національним святом наших славних воїнів.

    • У народі:
      Ввечері 6 грудня ( напередодні Дня Катерини) дівчата починали гадати. І робили це у такий спосіб: у чужому садку виламували гілочку вишні і ставили її у воду. Якщо до Різдва вона зацвітала, то вже у цьому році дівчина мала вийти заміж. Інколи ще клали під подушку гребінець і замовляли, щоб у сні суджений розчесав волосся, або ж ставили під ліжко миску з водою, чекаючи, що суджений уві сні переведе через міст. Хочу запевнити, що різноманітних способів гадання є багато і, до речі, якраз вже і надходять дні, коли всі їх можна буде випробувати.

    • За церковним календарем 
    6 грудня вшановують святителів Амфілохія і Григорія та благовірного князя Олександра Невського.
    • Іменинники 6 грудня:
    Григорії, Олександри, Митрофани, Макари.

    • 6 грудня народились:
    1899 — Олександр Оглоблин, український історик, архівіст та політичний діяч, автор близько 1000 наукових праць.
    1913 — Микола Амосов, видатний український лікар, хірург, вчений, директор Інституту серцево-судинної хірургії.
    1948 — Анатолій Костецький, український письменник, перекладач, видавець, педагог. Автор поетичних та прозових книжок для дітей, зокрема «А метеликам — весело», «Все про мене», «Лист до птахів», «Пісня для всіх», «Нас батьки не розуміють», «Постукай у моє вікно», «Пригодам — ура» та ін.

    • За місячним календарем:

    6 грудня 2014 року - повний місяць у 16:28. Не бажано сьогодні починати нові справи, і якщо це можливо, перенесіть їх на дні зростаючого нового місяця.

    В рамках міської цільової програми "Здоров'я киян" на 2012 -2016 рр. продовжуємо цикл інформ- релізів по здоровому способу життя. Цього разу ми торкнемося теми тютюнопаління.
    Якщо дитина курить.
    Інструкція для батьків.
        Зазвичай новина про те, що дитина курить, завжди приводить батьків в шок. Навіть якщо хтось із них сам має чималий стаж куріння або обзавівся цією звичкою ще в дитинстві. Але ж це рідне дитя! Його ж потрібно відгородити від згубних схильностей! Так от - наберіться терпіння. Бо обгороджувати доведеться шляхом розмов і переконань.
         Перше, про що потрібно пам'ятати - відсутність брехні з вашого боку. Звичайно, набагато легше сказати дитині, що у тих, хто палить не буде мізків або біцепсів, що вони мало чого зможуть досягти в житті. Може, син або дочка спочатку цьому повірять. Однак у суспільстві стільки успішних, фізично сильних і розумних людей з сигаретою в руках, що ваші слова не знайдуть жодного підтвердження.
        Говоріть зі своїм чадом спокійно. У всякому разі, постарайтеся. Якщо бесіда відбуватиметься на підвищених тонах, дитина просто перестане вас чути, це його захисна реакція на ваш емоційний тиск.
       Необхідно з'ясувати, що ж привело дитя до цієї поганої звички. Розпитайте у дитини, чому він чи вона курить, що йому це дає. Якщо, припустимо, син або дочка каже, що це модно і в класі майже всі курять, поясніть, що зараз актуальний здоровий спосіб життя, а час моди на тютюн далеко в минулому.
       Ви можете почути й інший аргумент - в школі великі навантаження, а сигарета допомагає заспокоїтися і зосередитися. Скажіть, що розслаблення в цьому випадку досягається шляхом впливу тютюнових отрут на нервову систему. І дуже скоро людина вже не може відчути розслаблення без сигарети, тому що потрапляє в залежність від тютюну.
       Якщо дитина переконана, що куріння здатне захистити від зайвої ваги, поясніть їй, яку ціну за це можна заплатити. Це факт, що сигарета на деякий час відчуття голоду притупляється. Але розплатою за худорбу може бути виразка або гастрит.
      Дитина може сказати, що довго був на морозі і закурив, бо йому стало холодно. Поясніть, що тютюновий отрута, впливаючи на організм, підвищує частоту пульсу і артеріальний тиск. Людині на деякий час дійсно стає тепліше. Однак такі зміни в організмі поступово приводять до різних захворювань, особливо якщо куріння на морозі відбувається досить часто.
       Після ваших пояснень і аргументів дитина може запитати: "Чому тоді дорослі курять, якщо це так погано?" Не губіться. Скажіть, що куріння - це серйозна залежність, від якої дорослій людині не так-то просто позбутися. Тому потрібно намагатися знищити дану проблему на самому початку її появи.

    15 цікавих фактів про життя тварин для дітей
       Сучасні засоби масової інформації несуть масу цікавих фактів про життя тварин. Існує велика кількість друкованої літератури про флору нашої планети. Неодноразово і ми на своєму блозі виставляли різні цікавинки зі світу океанів, про найкрасивіших птахів планети та ін. Зараз же пропонуємо Вам відеоваріант з 15 - ти цікавих фактів про життя тварин для дітей. Можливо, цього Ви ще не знали...


    Невідоме і цікаве КОЗАЦТВО 

        14 жовтня православні християни святкують свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови. Цього ж дня відзначається День захисника України або День Українського козацтва. Не випадково це героїчне для нашої країни свято за датою співпадає з великим Святом Покрови, так як саме вона являється покровительницею  козаків. Так що сьогодні у нас з вами мова піде про славнозвісне козацтво.
           Версії походження слова «козак»:
    -          Легендарний ватажок, що в давні часи успішно боровся з татарами. Звали його буцімто Козак.
    -          Походить від слова «коза»
    -          турецькою мовою слово "козак" означає волоцюга, забіяка, розбійник. Очевидно, саме звідти воно й прийшло в Україну. Певно, не самі придумали собі наймення захисники нашого краю, а одержали його від ворога і воно тут прижилося, зовсім утративши негативний відтінок. Бо козак в Україні став синонімом лицарської доблесті й благородства.

         Духовний батько Січі –  гетьман Дмитро Вишневецький, що ввійшов в народні думи під іменем Байди і був жорстоко страчений турецьким султаном.       Запорожці брили голову, залишаючи чуприну над лобом, – оселедець. Коли ця чуприна виростала довгою, то козак закладав її за вухо.

        Вусів не підстригали, а намазували чим-небудь і закручували вгору. Це ставили козаки собі за особливу козацьку славу і честь.

        Віталися козаки також на свій спосіб. Коли вибиралися в гості до чийогось куреня, то, ще сидячи на конях, гукали "Пугу! пугу! пугу!" Господар вигляне у віконце і відповість: "Пугу! пугу!" Тоді гість відзивається; "Козак з лугу!", а господар: "Повішайте там, де й наші коні", – тобто прив’яжіть коней до ясел і просимо до хати.


        Запорожці славилися веселістю й охотою до жартів. Особливо любили вони вигадувати прізвища товаришам. Того, що спалив з необережності курінь, звали Палієм; того, що розкладав вогонь над водою, називали Паливодою. Так само пішли прізвища Горбач, Малюта, Черепаха, Корж...

        Козацькі славнозвісні чайки не боялися ні бурі, ні оснащених важкими гарматами турецьких галер. Слово "чайка" походить від тюркського "чаік-чаік", що значить човен, дубок. Бували випадки, що козаки перевертали чайки догори дном і в такий спосіб наближалися до ворога. Потім серед  турків ходили легенди про шайтанів у шароварах, які з’являлися з самісінького дна моря.

        На овіяному козацькою славою острові Хортиця росте унікальний дуб. За переказами, цьому оспіваному в піснях та легендах дереву вже понад 700 років. Товщина його стовбура по колу – 6,32 м, діаметр крони – 45, а висота – 33 м. На довгому своєму віці бачив він і чумаків, які, йдучи в Крим по сіль, зупинялися перепочити в його затінку, і орди татар, що вихором налітали на українські землі.

    Цікаві факти про книги
    Спеціально до Всеукраїнського Дня бібліотек ми підготували для Вас підбірку матеріалів - Цікаві факти про книги.
    • У минулі часи книги розташовувалися на полиці по-іншому: корінцем до стіни.
    • Найсприятливіший вік для навчання читання — 4-6 років. Дітей 6-7 років важче навчити читати.
    • Якщо дитина не навчилася до третього класу читати, її чекає важка доля. Так свідчать результати дослідження, проведені в США.
    • За читанням люди проводять приблизно 6,5 годин на тиждень, телевізор — кращий друг людини — забирає до 14 годин пильної уваги в тиждень.
    • Щоб створити роман, письменник витратить у середньому 475 годин свого часу. А читач скільки?
    • У минулі часи книги в бібліотеках приковували ланцюгами для їх кращого збереження.
    •  Найактивніші покупці книг в наш час люди старше 45 років.
    •   Покупець у книжковому магазині в середньому 8 секунд розглядає передню обкладинку і п’ятнадцять секунд задню.
    • Більше половини, це 68%, покупців книжок - жінки.
    • Вісімнадцята сторінка книги — межа інтересу більшості читачів.
    • Книги видавничого дому «Penguin» в м’якій обкладинці були дешевше своїх аналогів у твердій палітурці, що і зробило їх більш доступними.
    • Читання книг розвиває в людях добрі почуття, такі як волонтерство, благодійність.
    • Людина, яка краде книги називається бібліоклептоманом. Найвідомішим був Стівен Блумберг, який викрав 23 000 (!) Рідкісних книг з 268 бібліотек. Цікавий факт — його колекція оцінювалася в 20 мільйонів доларів!
    • «Книжковий хробак» — це крихітні комахи, що харчуються книжковими корінцями.
    Символ нації - національний прапор

     Держа́вний пра́пор Украї́ни — стяг із  двох рівновеликих горизонтальних смуг  синього і жовтого кольорів.  Співвідношення ширини прапора до його  довжини 2:3
     
    Жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися на гербі Руського королівства 14 століття. Вони також вживалися на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя і раннього нового часу.
     
    1991року, після розвалу СРСР, цей прапор де - факто використовувався як державний стяг незалежної України.     18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України юридично закріпила за синьо-жовтим білокором статус офіційного прапора країни

     
    23 серпня в Україні щорічно відзначають День державного прапора.


    Найбільшим прапором України 30 на 45 метрів (1350 м²), занесений в Книгу рекордів України, є «Донецький прапор», пошитий вдовою донецького шахтаря, пенсіонеркою Марією Бєлятковою з ініціативи Союзу творчої молоді Донбасу. Вперше його розгорнули в Донецьку, 23 серпня 2007 року. 

     12 жовтня 2012 року Запорізькі швачки  фабрики «Селена» пошили 100-метровий  прапор України. Ширина прапора  становить 16 м, довжина — 100 м.


    22 серпня 2010 року з нагоди відзначення Дня незалежності України, в Тернополі була проведена акція «Ровесник Незалежності». На  цій акції було розгорнуто найдовший прапор України завдовжки 9,5 км та завширшки 0,75 м. 

     2 липня 2011 року на Херсонщині  виготовили Державний Прапор України  розмірами 150×50 м спеціально для 9-го  фестивалю "Купальські зорі".    Хрещення Русі - України у фактах.


    * Землі Київської Русі - це сучасні території Білорусії та України.    * Хрестив Київську Русь і проголосив християнство державною релігією у 988 році князь Володимир Великий.    * Про хрещення Русі написано в "Повісті временних літ", " Житіє Феодосія Печерського" Нестора, "Києво - Печерський патерик".    Відповідно до "Повісті временних літ", князь Володимир Святославович прийняв християнство від Константинопольської церкви. 

    * Багато істориків говорять про те, що сам Володимир був хрещений в 978 році.     * У Візантійській літературі подія Хрещення Русі залишилася практично непоміченою.


    * Греки стверджують, що хрещення Київської Русі було на ціле століття раніше. 


    * Подія хрещення Русі у різні роки зображалася на монетах Національного банку України.    * 28 липня 2008 року в Україні почали відзначати День Хрещення Київської Русі - України.        Мислителі світу - про РОДИНУ.

      У рамках українського Дня РОДИНИ, відносно молодого свята, яке відзначається 8 липня з 2012 року, ми підготували для своїх читачів золоті зливки афоризмів та думок великих мислителів світу про родину. 
    Читайте та духовно збагачуйтесь!
    • Любов до батьківщини починається з родини. (Ф. Бекон) 
    • Якщо б усі батьки були гарно виховані, народжувались би тільки гарно виховані діти.  (І. Гете) 
    • У родині буває всяке, трапляється і щастя. (Борис Трушкін) 
    •  Всі щасливі родини схожі один на одного, кожна нещаслива сім'я нещасна по-своєму. (Л.М.Толстой)
    • Домашнє вогнище не має бути місцем перебування, а місцем, куди ми завжди повертаємося. (Анрі де Монтерлан)
    • Головний зміст і мета сімейного життя - виховання дітей. Головна шкала виховання дітей - це взаємини чоловіка і дружини, батька і матері.        (В. Сухомлинський) 
    • Пізнай свій край...себе, свій Рід, свій народ, свою землю - і ти побачиш шлях у життя. Шлях, на якому найповніше розкриваються твої здібності. Ти даси йому продовження, вторувавши стежину. Із тієї стежини вже рушили у життя твої нащадки. І то також будеш ти. ( Г. Сковорода)
    •  Жити в родині - значить поділяти один з одним всі недосконалості, всі біди і всі почуття і все ж продовжувати любити один одного. ( Берні Зігель)
    •  У будинків, як у людей, є своя душа і своє обличчя, на якому відображається їх внутрішня сутність.                            (Дюма А. батько)
    • Постійно народжуються в родині діти, вмирають дідусі, бабусі, батьки, матері; безупинно змінюються авторитети і лідери серед батьків і дітей; ніхто не знає і не може передбачити, якою родина буде завтра; але достеменно скаже кожен, хто не позбавлений здорового глузду: сім'я необхідна. (Невідомий автор)
    • Від притоку спорідненої свіжої крові родина зміцнюється животворним талантом; випадкової і дурної - родина слабшає і руйнується.       (Невідомий автор)
    • Не вимагайте від рідних неможливого. ( В.Сухомлинський) 
    • Мабуть, у всіх родинах буває оце переродження в побут. Будні роблять людей буденними. ( Л.Костенко)

    День Конституції: цікаві факти
    Напередодні Дня Конституції України ми підготували для вас цікаві факти, пов'язаниі з основними законами України та інших держав. Дізнайтесь більше!
      Конституція, прийнята 5 квітня 1710 року гетьманом Пилипом Орликом складалася із 16 - ти статей і, фактично, її можна вважати першою Конституцією світу.
     

      
    Конституція України 2014 року парламентсько – президентської форми правління.
     
    За Конституцією України 2014 року Національний банк України не наділений правом законодавчої ініціативи.

     3 – й Всеукраїнський зїзд Рад прийняв першу Конституцію Української ССР 10 березня 1919 року. 
          7 жовтня 2014 року виповниться 37 років останній Конституції СРСР.

     

    Найстарішою і нині діючою Конституцією світу являється основний закон Сан – Марино, який був прийнятий ще в 1600 році. 

     
    Першою все ще діючою номінальною Конституцією (тобто документом, який прямо оголошує себе Конституцією) вважається Конституція США. В ній
    жодного разу не використано слово «демократія».

    У Великобританії немає Конституції!
     
     Конституція Індії — найбільша за обсягом у світі: вона включає 465 статей, 12 великих додатків, більше 70 поправок і складається з 117 369 слів у версії англійською мовою, крім якої існує також офіційний переклад на хінді.
    Чарівний світ океанів

    Дивлячись на деяких представників світу, неможливо не дивуватися уяві і винахідливості Матінки-природи. Знайомтеся - найчарівніші, найдивніші і найбільш рідкісні риби, яких вдалося виявити людству у океанах нашої планети. 

    Скорпена Амбон відкрита в 1856 році. Її легко упізнати за величезним «бровами» – специфічним наростам над очима. Вміє змінювати колір і линяти. Веде «партизанське» полювання – маскуючись на дні і чекаючи жертву.
     
    На відміну від більшості риб, ця рожева риба-лопата використовує свої плавці, щоб в буквальному сенсі, ходити по дну моря. Дивний вид був відкритий в Тасманії, Австралії, але вчені виявили тільки чотирьох представників.  

    Психоделічна риба-жаба  Відкрита в 2009 році.
    Цей вид рухається немов стрибаючи, відштовхуючись від дна грудними плавцями і виштовхуючи воду з зябрових щілин, створюючи реактивну тягу. Хвіст риби зігнутий у бік і не може прямо направляти рух тіла, тому воно коливається з боку в бік. Також риба може повзати по дну за допомогою грудних плавців, перебираючи ними як ногами.

      Морський дракон  відкритий в 1865 році. Представники цього виду риб примітні тим, що всі їх тіло і голова покриті відростками, що імітують водорості. Живе у водах Індійського океану. Живиться планктоном, дрібними креветками, водоростями. Не маючи зубів, морський дракон ковтає їжу цілком.
     Місяць-риба відкрита в 1758 році. За формою вона нагадує диск.Доросла місяць-риба – дуже поганий плавець, нездатний подолати сильну течію. Живиться планктоном, а також кальмарами, личинками вугрів, сальп, реброплавів і медузами. Може досягати гігантських розмірів у кілька десятків метрів і важити 1,5 тонни.  
     
      Широконоса химера відкрита в 1909 році. Абсолютно неприємна на вигляд желеподібна риба. Мешкає на глибокому дні Атлантичного океану і харчується молюсками. Вивчена вкрай слабо.  
      Плащоносець  відкритий в 1884 році. Ці акули зовні значно більше нагадують дивну морську змію або вугра, ніж своїх найближчих родичів.  Поряд з акулою-домовиком є однією з найрідкісніших акул на планеті. Відомо не більше сотні екземплярів цих риб. Вивчено вони вкрай погано.  
     Латимерія індонезійська відкрита в 1999 році. Жива викопна риба і, ймовірно, найстаріша на Землі. До відкриття першого представника загону целікантов, до яких відноситься латимерія, він вважався повністю вимерлим. Час дивергенції двох сучасних видів латимерій становить 30-40 млн років. У живому вигляді виловлено не більше десятка.  
    Волосатий морський чорт відкритий у 1930 році. Дуже дивні і страшні риби, котрі живуть на глибокому дні, де немає сонячного світла – від 1 км і глибше. Для приманки мешканців морських глибин використовує спеціальний наріст, що світиться на лобі. Завдяки особливому метаболізму і вкрай гострим зубам він може їсти все, що попадеться, навіть якщо жертва в рази більше і теж є хижаком.

    Риба-крапля відкрита в 1926 році. Це абсолютно реальний вигляд глибоководних донних морських риб сімейства психролютових, які на поверхні набувають «желейний» вид з «сумним виразом». Вивчена погано, але й цього достатньо, щоб визнати її однією з найбільш химерних. На фото – екземпляр Австралійського музею.
       Малорота макропінна відкрита в 1939 році. Мешкає на вельми великій глибині, тому вивчена слабо. Найбільш примітною особливістю даного виду є прозора куполоподібна оболонка, яка вкриває її голову зверху і з боків, і великі, зазвичай спрямовані вгору, очі циліндричної форми, які знаходяться під цією оболонкою. 

    Цікаві факти про Київ
       

    Найдревніша споруда Києва – Собор святої Софії (близько 997 років)     Найстаріший скульптурний пам’ятник – монумент  Володимиру Великому          
         Найглибша станція метро у світі – Арсенальна (від поверхні землі 105 метрів)

         Найбільше місто Європи в ХІ ст.- Київ

     Перший і єдиний у світі пам'ятник сміттєвозу розташований в нашій столиці, недалеко від кладовища Берківці, по вулиці Газопровідна, 2.


        

              Найширша київська вулиця - Хрещатик - 75 метрів від будинку до будинку.             Найвища точка в Києві, по відношенню до Дніпра: площа Слави, висота понад 200 м.


        Найкоротший транспортний маршрут Києва: фунікулер, протяжність - 222 м.


       
               Сама вітряна частина Києва – Русанівка, Березняки та Ленінградська площа. 


       Найстаріше дерево Києва – дуб Грюнвальда (більше 900 років)


     Самий популярний сувенір з Києва: Київський торт, його виробляють з 1956 року.
     Самий відвідуваний музей у Києві: Національний історико-культурний заповідник «Києво-Печерська Лавра»; тут буває близько мільйона туристів на рік.

    Вічна пам'ять у граніті
    Пам'ятники ВВВ в Києві


                Пам’ятник військовим льотчикам встановлений в парку Слави м. Києва 6 листопада 2001 року з нагоди 58 – ї річниці звільнення Києва від німецьких військ. Скульптори – Володимир Щур і Віталій Сівко. Постать пам’ятника взята з Леоніда Бикова: він зображений в своєму найвідомішому сценічному образі – командира ескадрильї капітана Олексія «Маестро» Титаренко із кінофільму « В бій ідуть самі «старі». 
     
         Памятник Вічної Слави на могилі 
         Невідомого солдата знаходиться в центрі парку Вічної Слави м. Києва. 
         Відкритий 6 листопада 1957 року. Скульптор Першудчев 
         Іван Гаврилович. Цей  пам’ятник збудовано в честь воїнів, які загинули під час Великої Вітчизняної війни.


        
        У підніжжя обеліска знаходиться могила Невідомого солдата, де горить вічний вогонь. Це символ полеглих у війні героїв, імена яких залишилися невідомими.

     

       
         Памятник убитим в Бабиному Яру дітям – це невеликий монумент в пам'ять про тих, чиє життя обірвалося під час Другої Світової Війни, так і не подорослішавши. Памятник було встановлено 30 вересня 2001 року. Скульптор Валерій Мєдвєдєв, архітектор Юрій Мельничук.
         Монумент – скульптура «Батьківщина – мати» знаходиться в Києві на високому правому березі Дніпра. Відкрита в 1981 році.Відноситься до «Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр.» Автор монументу — народний художник СРСР скульптор В.З. Бородай.


    Меморіал Визволителям Києва. Пам'ятник на могилі 25 воїнів, визволителів Києва, що загинули під час бомбардування позицій фашистською авіацією знаходиться в Святошинському р-ні  на вулиці Командарма Уборевича. Поруч дошка з іменами загиблих.

         Памятник Воїнам-автомобілістам Радянської Армії, що загинули в бою (1943 рік) знаходиться в Святошинському р- ні на вулиці Симиренка. Зображує червоноармійця, що обперся на бойовий автомобіль, поруч — обеліск на місці братської могили 74 воїнів. Відкритий у 1985 році на заміну бетонній скульптурі 1958 року. Автори — архітектор Микола Кислий, скульптор Володимир Чепелик

         Курган «Безсмертя» у парку 
         «Перемога»  відкрито у 1967 році 
         в пам'ять про героїв, які віддали життя 
        за свободу та незалежність Батьківщини
        1941-1945 рр. Землю для кургану привезено з солдатських та партизанських могил, які розташовані на територіях держав-учасниць Другої світової війни


    Помилки, яких припускаються дорослі у вихованні дітей
         - Побутові погрози.
      
    « Якщо не прибереш у кімнаті, залишишся без телевізора (комп’ютера)», «Роби так, як я сказав, тому що не підеш гуляти». Цим висловам батьки часто не надають ніякого значення. Такі погрози викликають у дитини почуття ворожості, прихований негативізм щодо батьків.
     - Авторитарні накази.
      «Якщо тобі говорить батько, ти маєш слухатися», « Я мати, я краще знаю,  що для тебе добре, а що – ні.» Такі репліки є виявленням прагнення підкорити собі іншу людину. Це призводить до порушення в родині рівноправності. Дитина затамовує образу: «Ось виросту, побачимо, хто сильніший!»
       -   Критика «глухого кута».
         « Ти абсолютно не навчений працювати», «Ти такий ледачий, як і твій батько». Такі зауваження заганяють дитину в глухий кут, не залишаючи їй жодної надії на виправлення, тим більше, коли її обвинувачують у тому, що не залежить від неї.
          Дитина, не відчуваючи батьківської любові і підтримки, відчужується, стає замкненою, неговіркою.
        - Образливі прізвиська.
         «Ти поводишся, як упертий віслюк», «Таке може сказати лише повний дурень» або «І в кого ти такий уродився?» Образливі прізвиська знижують самооцінку дитини, а до того ж закріплюють у її свідомості модель спілкування з іншими людьми у формі приниження.
        - Невмотивований допит.
         «Ну то скільки часу у тебе на це пішло?», «І чим ти тут так довго займаєшся?». Іноді батьки приділяють надто багато уваги з’ясуванню неістотних деталей у поведінці дитини. Дитина розцінює  це як прояв недовіри до себе. У результаті може з’явитися стійкий страх перед дорослими, що змусить дитину в майбутньому приховувати від батьків своє особисте життя.
            -  Безапеляційні твердження.
       «Ти так робиш мені на зло, я знаю!», «Можеш не виправдовуватися, я знаю наперед, що ти скажеш». Такі твердження надзвичайно болючі для дітей і руйнівні для їхнього психологічного здоров’я.  Вони зводять між дорослим і дитиною стіну, яка дедалі зростає.
           - Несвоєчасні звинувачення.
           «Якби ти тоді зробила так, як я тобі радила, нічого б не трапилося. А тепер маєш собі проблему». Такі зауваження абсолютно недоречні, коли дитині потрібно, щоб її просто вислухали, поспівчували, допомогли. Іншого разу вона не захоче ділитися нічим: ні горем, ні радістю.
     Секрети великодніх яєць

    Великоднє яйце — невід'ємний атрибут святкування Великодня.  За давньою традицією до цієї нагоди фарбували або розписували курячі яйця. Згодом їм на заміну прийшли декоровані гусячі, страусині, дерев'яні, скляні, пластмасові або навіть шоколадні яйця. Давайте розглянемо різноманітні техніки декорування великодніх яєць у різних країнах світу.
    Крашанки або галунки 
    Пофарбовані в однин колір яйця, здебільшого, за допомогою лушпиння цибулі. Найчастіше крашанки фарбують у червоний колір. 

    Писанки

    Яйце декороване традиційними символами, які написані за допомогою воску й барвників. Кожний регіон України має певну особливість у розписуванні великодніх яєць.

    Крапанки

    Техніка схожа із розписом писанки, тільки замість нанесення писачком візерунків закрапуються воском місця на шкаралупі, що повинні залишитися незафарбованими.
    Драпанки або скробанки
    Яйця з видряпаними візерунками. Подібна техніка популярна в країнах Центральної і Східної Європи, зокрема у Польщі, Угорщині, Україні, Чехії.

    Витравлені яйця або травленки
    Візерунки зроблені за допомогою техніки травлення. Травлення — обробка поверхні металу, скла тощо розчинам кислот або солей для розчинення частини поверхні.   
    Сламенки
    Великодні яйця, візерунки яких роблять із соломи. Цю традицію започатковано в Чехії та Словаччині, останнім часом опановують в Україні та інших країнах Східної Європи.
    Наклеянки
    Яйця з наклеєними візерунками. Ця традиція поширена в Україні, Польщі та інших країнах Східної Європи.

    Яйця, обплетені дротом
    Яйця, вкриті сіточкою-візерунком, сплетеним з дроту. Техніка поширена в Чехії, Словаччині та Угорщині, які зараз змагаються за звання батьківщини цього методу.
    Яйця, розмальовані кольоровим воском
    З'явились у деяких європейських країнах на початку ХХ ст. Малюнок виходить рельєфний й різнокольоровий. Техніка розпису кольоровим воском вже почала застосовуватися й в Україні. 
    Яйця-вишивки
    Вишиті хрестиком великодні яйця. Техніка з'явилась у Німеччині. На рубежі ХХ-XXI ст. її засвоїли писанкарі з України, зокрема Інна Форостюк.    

    Бісерні яйця або бісерки
    Яйця оздоблені бісером, який клеїться до шкаралупи воском чи клеєм або закріплюється методом сплетіння.

    Скляні яйця
    Виготовлені зі скла великодні яйця. Поширені у США, Західній Європі. У Венеції виготовляються з муранського скла.

    Каскарони
    Видуті і наповнені конфетті яйця, з яких роблять веселі фігурки у вигляді тварин, птахів або комах. У Мексиці на свято діти ними кидаються один в одного.

    Ажурні яйця
    Візерунки висвердлені за допомогою бормашини. Техніка з'явилась у Німеччині. Поширена в Чехії, а останнім часом також в Україні.

    Ювелірні яйця
    Яйця виготовлені з золота, срібла, коштовного каміння. До їх числа відносяться ювелірні яйця Карла Фаберже.     Яйце Фаберже Петро Великий.
    Найкрасивіші птахи світу

       1 квітня у всьму світі відзначають Міжнародний день птахів. У цей день 1906 року біла підписана Міжнародна  конвенція з охорони птахів. Влаштовувати конкурс краси серед пернатих  - завдання не просте, однак можна виділити десятку особливих красенів.
                                                            
     1 місце – Павич.
     Цей птах одомашнений людиною. Відмінною особливістю самця є занадто розвинуте верхнє покриваюче пір’я, яке часто приймають за хвіст.
       

     2 місце – Райська Танагра.
    Місце проживання – США,Болівія, Бразилія, Французька Гвіана і Гайана. Забарвлення птиці досить своєрідне: салатова мордочка, блакитна грудка, фіолетове підборіддя.
        
     3 місце – Мандаринка.  
    Птах родини качиних любить сидіти на гілках дерев і прибережних скелях. Має швидкий і маневрений політ, легко злітає, часом відразу вгору.
      
    4 місце – Червоний Ара.
     Цар папуг не може похвалитися щасливою долею. З давніх часів на нього полювали індіанці. М'ясо Ара використовували в їжу, а піря – для прикрас і оперення стріл.

                    5 місце – Зимородок.
    Досить поширений вид птахів. Лапки зимородка настільки короткі, що не дозволяють рухатися по землі, тому представники цього виду пересуваються за допомогою крил на недалекі відстані.
            6 місце – Червоний кардинал.
    Цю птицю можна зустріти в східних штатах США, в Канаді та Мексиці. Самець має яскраво – малинове забарвлення з чорною «маскою» на обличчі. Самка ж – сірувато – коричневого кольору з червонуватим пірям на крилах та шиї.


     7 місце – Вінценосний журавель.
    Ця романтична пташка мешкає в Західній і Східній Африці. Під час залицяння самці виконують своєрідний танець, що включає підстрибування, перебігання, свист крилами, кивки головою.
        

    8 місце – Атлантичний тупик.
     Мешкає на берегах північної Атлантики. Птах харчується дрібною рибою і морськими безхребетними. Назву тваринам дали за їхню надмірну довірливість. Велика кількість атлантичних тупиків була знищена людиною.
       

    9 місце – Американський боривітер.
    Цей вид птахів поширений на всій Західній півкулі: від Канади до Фолклендських островів. Це одна з найвитонченіших і найменших хижих птахів у світі.
       

     10 місце – Лорієві папуги.
    Забарвлення папуг цього виду різноманітне. Майже всі кольори веселки присутні в ньому. Місце поселення лорієвих папуг – Австралія, Нова Гвінея, Індонезія, Філіппіни.

    ТОП10 цікавинок про книги 


    Перша друкована книга «Алмазна сутра».    Зявилася 11 травня 868 року у КитаїЦе – найдавніший точно датований друкований документ, який дійшов до наших  днів.


     

     Найбільший роман
    Японський письменник ХІХ століття створив роман, який складається із 100 томів по тисячі сторінок у кожному. Працював над ним автор  40 років. Вага одного примірника 60 кілограмів. 


     
    Книга – велетень
    Надрукована в США «Історія Південної півкулі»  важить 225 кілограмів. Ця книга-велетень в розгорнутому виді має ширину 2 метри 70 сантиметрів, а висоту – 2 метри.     
    Найменша книжка
    Видана у 1896 році в італійському місті Падуя. Її розмір 16 мм 11 мм., що дорівнює приблизно розміру нігтя на великому пальці руки. У цій книзі надруковано лист Галілео Галілея. 
               Найбільша бібліотека світу
    Це Національна бібліотека конгресу США. Її книжковий фонд налічує 40 мільйонів примірників.     

    Найбільша бібліотека України
    Це Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського, що заснована у 1714 році.     
    Найбільша книга - літопис
    На стінах храму у Фівах є висічений древній літопис. Тож ці стіни є своєрідною книгою, найбільшою у світі за розмірами, адже її «сторінки» сягають 40 метрів завширшки.    «Металева книга»
    Виготовив її коваль Костов з Болгарського міста Враца. Книга, 22 сторінки якої зроблені із заліза, важить близько 4 кілограмів, хоча розміри її звичні – 18 на 22 сантиметри.


    Перший у світі «Буквар»
    З’явився в Англії у 1491 році. Він був написаний латинською мовою.

         Найоригінальніша бібліотека

       Будівля бібліотеки в Канзас – сіті побудована у вигляді      книжкової полиці.    МЕМОРАНДУМ ДИТИНИ
    Для того, щоб допомогти вам, шановні батьки, легше знаходити спільну мову з дітьми в різних ситуаціях,  діти підготували для вас "Меморандум". "Меморандум" - "те, про що слід пам'ятати", дипломатичний документ.
    1.     Не псуйте мене. Я чудово знаю, що не повинен одержувати все, про що прошу. Я просто перевіряю вас. Не застосовуйте силу в стосунках зі мною, інакше це навчить мене думати, що сила - це єдине, що має значення. З більшою готовністю я сприйму, якщо ви керуватимете мною.
    2.     Не давайте обіцянок: може виявитись, що вам на вдасться їх дотримати. Це підірве мою довіру до вас.
    3.     Не піддавайтесь на мої провокації, коли я навмисне говорю і роблю речі, що засмучують вас. Інакше я знову намагатимусь здобути таку "перемогу".
    4.     Не примушуйте мене відчувати меншим, ніж насправді є. Я компенсую це тим, що поводитиму себе, як "пуп землі".
    5.     Не робіть за мене того, що я можу зробити сам. Інакше я почуватимусь немовлям, вимагатиму, щоб мене обслуговували.
    6.     Не робіть мені зауважень у присутності інших людей. Я сприйму ці зауваження, якщо ви поговорите зі мною віч-на-віч.
    7.     Не звертайте занадто уваги на мої шкідливі звички. Зайва увага лише сприяє їх закріпленню.
    8.     Не намагайтесь обговорювати мою поведінку під час конфлікту. Я не маю нічого, щоб обговорювати її, але давайте зробимо це пізніше.
    9.     Не намагайтесь навчати мене. Ви б дуже здивувались, дізнавшись, як добре я знаю, що таке "добре" і що таке "погано".
    10.   Не примушуйте мене вважати, що мої помилки - злочин. Я повинен навчитися аналізувати вчинки, щоб їх не повторювати і не вважати при цьому, що ні на що не здатний.
    11.  Не прискіпуйтесь і не бурчіть. Бо інакше мені доведеться прикинутись глухим, щоб якось захиститись.
    12.  Не вимагайте від мене пояснень з приводу моєї поганої поведінки. Я справді не знаю, чому вчинив так.
    13. Не випробуйте занадто мою чесність. Мене легко злякати, при цьому я починаю брехати.
    14.   Не оберігайте мене від наслідків моєї діяльності. Мені необхідно вчитися на власному досвіді.
    15. Не уникайте чесних і прямих запитань.
    16.  Ніколи не стверджуйте, що ви довершені й негрішні. Інакше мені прийдеться бути гідним недосяжного.

    Космічні цікавинки
    Як утворилася Земля?
    Близько 4,5 мільярдів років тому не існувало ні Землі, ні інших планет. Довкола щойно народженого Сонця вирувала темна хмара розпеченого газу і пилу. Поступово хмара охолола, і газ згустився (сконденсувався) в мільйони крапель. Ці краплі притягувалися одна до одної під впливом гравітації - так сформувалася Земля та інші планети Сонячної системи.


    Що таке моря на місяці?
    Великі темні плями на поверхні Місяця називаються морями. Насправді ж це зовсім не моря, а велетенські рівнини, утворені лавою, яка вилилася під час виверження вулканів при зародженні місяця.      Чому Сонце світиться?

    Сонячне тепло виділяється внаслідок ядерних реакцій. Всередині Сонця великий тиск змушує ядра атомів водню об'єднуватися, утворюючи атоми гелію. При цьому вивільняється величезна кількість ядерної енергії.


      
     З чого складаються внутрішні планети? 

    Внутрішні планети - це чотири найближчі до Сонця планети Сонячної системи: Меркурій, Венера, Земля і Марс. За будовою вони нагадують яйце - з твердою "шкаралупою" кори, "білком" - мантією з м'якої, напіврозплавленої породи, і "жовтком" - ядром, що складається з розпеченого рідкого заліза та нікелю.

     
    Що незвичайного в Урані?
    На відміну від інших планет, вісь Урана нахилена майже під прямим кутом, і планета рухається навколо Сонця боком.


    Скільки зір у Всесвіті?
    Точно підрахувати кількість зір не вдалося. Проте астрономи вважають, що зір приблизно 200 мільярдів мільярдів.


     Хто рекордсмен по перебуванню у космосі?

    Довше за всіх у космосі пробув російський космонавт Валерій Поляков. Він залишався на борту космічної станції "Мир" 438 днів  (це 14 місяців). Його місія завершилася в 1995 році. 
          Цікаві факти зі світу тварин

    1. Чому навчали бабуїнів прадавні єгиптяни?

     Прадавні єгиптяни вчили бабуїнів прислужувати їм за столом.

              
             

            2. У якому стані лінивці проводять більшість часу свого життя?     


    Лінивці проводять 75 % життя в сні.

            


                  3. Яка особливість колібрі?


    Колібрі не можуть ходити.
      
                             4. У якої комахи немає шлунка?


      У метелика немає шлунка.

                5. Звідки з’явилася назва кенгуру?
     

    Європейці, приїхавши в Австралію, запитували в аборигенів: «А що це отут у вас за дивні стрибучі звірі?» Аборигени відповідали: «Кенгуру», — що значило: «Не розуміємо!».

                                       6. Як відрізнити звіра-вегетаріанця від хижака?
     

    Найпростіший спосіб відрізнити звіра-вегетаріанця від хижака: у хижаків ока розташовані на передній частині морди, щоб бачити жертву. У вегетаріанців — по обидві сторони голови, щоб бачити ворога.

            
       
                                                    7. Хто з ссавеців може літати?
     


    Кажан — єдиний ссавець, який може літати.

            

      

                          
                            8. Якого кольору кров морського коника і лобстера?
     


    Кров морського коника білого кольору, лобстера — блакитного.

            

                              
                                        9. Хто з тварин може впізнати себе в дзеркалі?
         Шимпанзе — єдині тварини, які можуть впізнавати себе в дзеркалі.

              
                             10. Як високо можуть підстрибувати пінгвіни?

    Пінгвіни можуть підстрибувати у висоту більше, ніж на півт

    Немає коментарів:

    Дописати коментар