УЧІТЕСЬ, ЧИТАЙТЕ, І ЧУЖОМУ НАУЧАЙТЕСЬ Й СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ. Т.Г.ШЕВЧЕНКО

вівторок, 23 лютого 2021 р.

Книжкові новинки в бібліотеці


Привіт, друзі! Цього місяця наша бібліотека завдяки програмі поповнення фондів публічних бібліотек отримала отримала багато нових класних книжок! Дякуємо
Українському інституту книги за цінні надбання і запрошуємо всіх до читання!











ШКОЛА БЕЗПЕКИ "Мій друг світлофор"


Школа безпеки поновила роботу в бібліотеці ім. П. Усенка, і ми радо зустрічали учнів 1-б класу СШ І ступеня 327 м. Києва з поглибленим вивченням іноземних мов на інтерактивному уроці-грі «Наш друг світлофор». Провела заняття старший лейтенант, інспектор управління патрульної поліції у м. Києві Олександра Пономар. Дітям було дуже цікаво познайомитися зі справжнім поліцейським, дізнатися, якими спецзасобами користуються патрульні в своїй повсякденній службі. А ще пані Олександра розповіла про те, як безпечно переходити дорогу, і як важливо мати на одежі світловідбивні елементи, і що робити, коли загубився, і навіть навчила, як правильно падати, щоб не сильно забитися під час ожеледиці. А найцікавіше чекало дітлахів на дворі – справжня патрульна машина!Роздивились і ззовні і зсередини, а найспритніші навіть посиділи на водійському кріслі і уявили себе справжніми поліцейськими. Щиро дякуємо пані Олександрі за чудовий урок а вчительці Клименко Ірині Олександрівні за організацію зустрічі!





Літературна хвиля "Цікаве читання з Сергієм Пантюком"


В бібліотеці свято! До бібліотеки завітав давній друг, веселун і вигадник захоплюючих пригод – письменник Сергій Пантюк! Наші гості, учні молодших класів, привітали його з юбілеєм та самі почитали його вірші та подарували подарунки! А потім була жвава, і як завжди, весела розмова про книжки. Діти багато дізналися нового, та й самі розповіли і про гриби, і про улюблених тварин. А ще було дуже багато запитань про вірші: коли пан Сергій почав їх писати, скільки вже написав, і звісно, про нові книжки! Дякуємо поету за цікаву зустріч – ви неймовірні!!!






МЕРЕЖИВО ЗИМОВИХ СНІЖИНОК


Після довгої перерви Наші гуртківці знову зустрілися офлайн та радо заходилися творити красу! На засіданні «Родинного кола» майстри зробили домовика. В давнину люди вірили, що домовик є в кожній оселі. За добрих взаємин із ним він забезпечував добробут родини, пильнував уночі худобу. Щоб здобути прихильність домашнього помічника, господарі залишали для нього в кутку їжу. Подивіться, які милі домовички вийшли у дітлахів! На занятті в «Місті майстрів» з висушених квітів і листя гуртківці створили прекрасну картину-ошибану «Квіткова ностальгія». Дякуємо всім великим і маленьким майстрам і чекаємо всіх наступного разу в бібліотеці!







понеділок, 22 лютого 2021 р.

Літературний круїз з Борисом Лободою до Дня рідної мови.


21 лютого весь світ відзначав День рідної мови.
Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава. Наша рідна мова – українська – офіційно визнана однією з найкрасивіших: вона посідає друге місце в світі за мелодійністю (після італійської) та третє за красою лексики (після французької та перської). І це не прості слова – а підтверджені факти. Ось як сказав про неї Олесь Гончар: “Запашна, співуча, гнучка, милозвучна, сповнена музики і квіткових пахощів – скількома епітетами супроводяться визнання української мови… Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе.”
Українська мова витримала жорстокі випробування. Це і зневажання її польською владою, російським царизмом, прагнення знищити її і за радянських часів. Не раз українцям забороняли сповідувати віру і вчити у школах дітей – друкувати Святе Письмо і видавати шкільні підручники. Але ніякі негаразди не змогли її знищити, і в незалежній Україні вона отримала статус державної. Тож плекаємо рідну мову – генетичний код нації!
Запрошуємо до літературного круїзу з майстром розмовного жанру, заслуженим артистом України Борисом Лободою в бібліотеці ім. П.Усенка. Борис Іванович читає вірші Станіслава Тельнюка і Віктора Баранова, присвячені українській мові, що були написані десятиліття тому, але актуальні і сьогодні.

субота, 20 лютого 2021 р.

«У НАШІЙ ПАМ’ЯТІ ВОНИ НАЗАВЖДИ ЗАЛИШИЛИСЬ». Героям Небесної сотні присвячується. Свою поезію читає Сергій Пантюк


Сьогодні вже сьома річниця від тої страшної дати – 20 лютого 2014року, дня, коли з’явилась Небесна Сотня. Героями Небесної Сотні стали люди, різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17. Вони стали уособленням людської, громадянської та національної відваги й самовідданості. Просто згадаємо їх і пам’ятаємо, заради чого почалась Революція гідності. Герої не вмирають!

вівторок, 9 лютого 2021 р.

Україна – співочий край


В бібліотеці ім П.Усенка відбулося засідання літературно-мистецької вітальні "Сузір'я". Ця зустріч любителів поетичного слова та музики була присвячена українському пісенному фольклору. Познайомили наших гостей з різними жанрами української народної пісні справжні професіонали, залюблені в народну творчість – актори Київський академічний театр Українського фольклору "Берегиня". Вони не тільки цікаво розказали, а ще й гарно заспівали, перетворивши пізнавальний захід в бібліотеці в чудовий концерт – розходитися додому нікому не хотілося. Дякуємо творчому колективу театру за свято української пісні і сподіваємося незабаром зустрітися в бібліотеці знову!

СТРІТЕННЯ ВІДЗНАЧАЄМО, ВЕСНУ-КРАСНУ ЗУСТРІЧАЄМО!




Сьогодні до нас на свято зустрічі весни завітали учні 1-а класу
Середньої загальноосвітньої школи I-III ступенів 195 ім В І Кудряшова. Актори театру-студії "Дивограй" в ігровій формі познайомили дітей з давніми українськими традиціями - разом запалили Стрітенську свічку, спалили Морену - символ усіх негараздів, водили веселий весняний хоровод! Весна вже близько, зустрічаємо її. Дякуємо театру студії "Дивограй" за чудову виставу, а вчительці Айні Палаховні Будзинській за організацію зустрічі!

ТЕРИТОРІЯ НАШИХ ПРАВ. Правовий лекторій.


Правова освіта – невід’ємна частина загальної культури громадянина, умова формування правосвідомості. Скільки негараздів в житті виникає лише тому, що ми не знаємо своїх прав стосовно чинного законодавства? Відкриваючи цикл лекцій на правову тематику ми поставили на меті допомогти підвищити юридичну грамотність не тільки дітей та підлітків, а й дорослих користувачів бібліотеки ім. П.Усенка. Під час заняття були затронуті питання з різних площин: фінансової безпеки, охорони здоров’я, соціальної та особистої сфери. Співробітниця бібліотеки зробила огляд довідкової літератури та розповіла про центри безоплатної правової допомоги, як і де можна звернутись до спеціалістів з правових питань. Особливий інтерес та жваве обговорення визвала тема фінансової безпеки. Ми дякуємо всім присутнім за участь та сподіваємося, що ця зустріч була корисною для наших гостей.


середа, 3 лютого 2021 р.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЧИТАННЯ ВГОЛОС



Сьогодні ми відзначаємо незвичайне свято – це день, коли ми можемо зустрітися разом, – в бібліотеці, серед друзів, вдома з родиною, та почитати один одному книжку вголос, обговорити її зміст, поділитися враженнями стосовно прочитанного. Це свято було започатковано організацією LitWorld для того, щоб надихати дітей та дорослих більше читати та спілкуватися. Читаючи книжки, діти відкривають для себе нові світи, надихаються новими ідеями, розвиваються індивідуально. Отже, друзі, долучайтеся до читання вголос! А що треба зробити, щоб долучитися до святкування? Перше і головне – знайдіть книжку та того, кому ви хочете почитати😄📖 і почитайте!🤓 Сфотографуйтеся з книжкою або зніміть відео та викладіть в соцмережах з тегами #WorldReadAloudDay #Всесвітній_день_читання_вголос #Читаємовголос, або пришліть нам фото повідомленням і ми його опубікуємо на бібліотечній сторінці. Також запрошуємо всіх до бібліотеки, читання будуть проводитися сьогодні протягом дня! А щоб надихнутися, подивіться, як читає уривок з книги добрий друг бібліотеки ім. П.Усенка, заслужений артист України Борис Лобода.
Отож, нумо до читання!