УЧІТЕСЬ, ЧИТАЙТЕ, І ЧУЖОМУ НАУЧАЙТЕСЬ Й СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ. Т.Г.ШЕВЧЕНКО

четвер, 23 березня 2017 р.

Мистецька студія «Культура Японії. Світ у краплині дощу»


Японська каліграфія - одне з  найпоширеніших мистецтв  Японії.
Гармонія і витонченість ліній не тільки створюють естетичну насолоду, але й передають тисячолітню мудрість народів Сходу.В районній бібліотеці ім. П.Усенка для дітей відбулася незвичайна  зустріч з Хітоші Накамурою  – співробітником  Українсько-Японського центру НТУУ КПІ  ім. І.Сікорського.

Хітоші Накамура - каліграф, актор, спортсмен-важкоатлет, мотогонщик. Завдяки заняттям спортом, багато подорожував: побував у десятках країн світу. Знімався у фільмах «Громадянин Ніхто» (Україна) 2016 р., «Самотній за контрактом» (Україна) 2014 р., «Z Джок» (Великобританія, Україна) 2014 р., «Пастка» (Україна) 2013 р.Наш знаменитий гість провів для учнів  7-Б класу НВК №30 «ЕкоНад» майстер-клас «Каліграфічне знайомство» та  надав унікальну можливість доторкнутися до такого складного та чаруючого мистецтва каліграфії, до таємничої культури Японії.


Майстер підготував для дітей пензлі з довгим ворсом та спеціальні дощечки. Якщо на них  писати мокрим пензликом, виглядає  все так, ніби написано чорнилом. Хітоші Накамура багато жартував та кожному приділяв увагу - пояснював, як виконати малюнок правильно і красиво.

Відео екскурс «Таємниці японської каліграфії» допоміг дітям  краще зрозуміти цей вид мистецтва.Майстер-клас з каліграфії завершився літературною інтригою-знайомством з японською казкою «Момотаро, або Хлопчик-Персик»,  яка   відображає національні особливості японської культури. Як і в інших чарівних казках, герой винагороджується за свою сміливість. Діти з цікавістю слухали та  розглядали чарівні ілюстрації величезної  книги, яку приніс з собою Хітоші Накамура.

Майстер каліграфії, на прохання гостей, написав японською кожному в подарунок  його  ім’я. Учасники цього майстер-класу отримали на згадку автограф-сесію з  майстром, а також щирі та цінні побажання.

ЗАПРОШУЄМО ДО БІБЛІОТЕКИ!
МИ ЗАВЖДИ ВАМ РАДІ!

Немає коментарів:

Дописати коментар