УЧІТЕСЬ, ЧИТАЙТЕ, І ЧУЖОМУ НАУЧАЙТЕСЬ Й СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ. Т.Г.ШЕВЧЕНКО

середа, 28 лютого 2018 р.

Простір творчого креативу «Майстер-клас веселого шаржу»

   Простір творчого креативу з художниками-карикатуристами журналу «Стена» Генадієм Михєєвим, Віктором Зінченко та журналістом координатором проекту Наталією Костильовою влаштувала наша бібліотека  для своїх друзів і супер-читайликів
4-а класу спеціалізованої школи І ступеня № 327 (кл. керівник Кобзар Ірина Анатоліївна).
   Дуже змістовно і весело про мистецтво карикатури, про реалістичні та напівреалістичні картини, в яких є елементи сатири та гумору, розповіли художники.
   Деякі хитрощі того, як на малюнку створити риси знайомого обличчя, щоб викликати сміх, надав у майстер-класі Генадій Міхєєв.
   Незвичайну пізнавальну і цікаву ігротеку «Впізнай назву ретро-автівки за малюнком» влаштував художник Віктор Зінченко.

   Феєричним фіналом зустрічі стала серія подарунків від гостей і чудова фото-сесія з класними майстрами шаржу.


Запрошуємо до бібліотеки!
Завжди вам раді!

вівторок, 27 лютого 2018 р.

ПРЕС-КРУЇЗ з журналом «Пізнайко»

Юні веселуни, дослідники та винахідники клубу «Промінчик»  бібліотеки ім. П. Усенка для дітей 26 лютого здійснили разом з редакторами журналу «Пізнайко» Олександрою Кондратюк та Анастасією Затворницькою незвичайний прес-круїз.

  Зустріч з видавцями журналу стала для дітей справжньою школою дитячого розвитку. Вони вчилися бути відповідальною, креативною та злагодженою командою видавців журналу: редакторами, авторами, дизайнерами, художниками та друкарями. Створили свій власний журнал, де на всіх бажаючих чекали захопливі подорожі у часі і просторі, веселі казки та вірші, творча майстерня, відповіді на численні запитання. 
   Цікаві події під час круїзу, несподівані відкриття, конкурси та карколомні пригоди захопили всях учасників заходу, а подарунки на честь знайомства стали приємною несподіванкою.

Запрошуємо до бібліотеки!

   Завжди вам раді!

КІНО. ПОЕЗІЯ. МУЗИКА.



ПОЕЗІЯ - ЦЕ ЗАВЖДИ ЛЮБОВ І ПОКЛИК ДУШІ. Лютневе засідання літературно-мистецької вітальні «Сузір’я» розпочалося з виступу української поетеси, літературознавця, члена Національної спілки письменників України, доктора філологічних наук Наталії НАУМЕНКО.
Присутні зачаровано слухали як проникливу лірику пані Наталії, так і вірші високого громадянського звучання, і, За доброю традицією, поетеса подарувала бібліотеці свої книги.
Прем’єра короткометражного художнього фільму «Полин-трава», присвяченого геніальній поетесі Нікі Турбіной відгукнулася щемом у серцях глядачів.  Актриса Юлія Сак розповіла про  кропітку роботу над фільмом, прочитала вірші Ніки Турбіної, відповіла на  численні запитання глядачів.
Чарівною крапкою вечора став виступ юного музиканта Льва Соловйова, який потішив присутніх вправним виконанням на фортепіано класичних  пєсок.







ЗАПРОШУЄМО ДО БІБЛІОТЕКИ!
МИ ЗАВЖДИ ВАМ РАДІ!

четвер, 22 лютого 2018 р.

ПЛЕКАЙМО РІДНУ МОВУ до Міжнародного дня рідної мови

МОВНІ НЕСПОДІВАНКИ з Марією Морозенко розпочалися з музично-сопілкової  інтерпретації у виконанні учнів 5 класу Київської вальдорфської школи «Софія».
Чудовий автор українського  слова, лауреат літературно-мистецької премії ім.Лесі Українки за найкращі художні твори для дітей та юнацтва «Іван Сірко – славетний Кошовий» та «Іван Сірко – великий характерник», пані Марія створила невимушену атмосферу та цікаве взаємне спілкування, що спонукало дітей не тільки продемонструвати поетичні етюди та художні замальовки, а й залюбки познайомитися і прочитати твори письменниці.



ЗАПРОШУЄМО ДО БІБЛІОТЕКИ!
МИ ЗАВЖДІ ВАМ РАДІ!


вівторок, 13 лютого 2018 р.

Зима зустрілася з весною. Святкова мозаїка.

Вже стало доброю традицією щорічно відзначати свято Стрітення та Масляної в Бібліотека Ім.П.Усенка для дітей цього року 12.лютого в очікуванні пробудження природи від зимового сну та бажання закликати весну на конкурсно-розважальну програмі "Зима зустрілася з Весною" за участі театра-студіїї " Дивограй", завітали учні других класів НВК 30 "ЕКОНАД" м. Києва .Народознавчий ланцюжок намиста українських традицій і веселий каламбур з акторами театру святкова мозаїка допомогли малюкам дізнатися про всі народні традиції і обряди до цих свят, досхочу насміятися з кумедних сперечань Зими і Весни,прийняти участь у численних змаганнях і конкурсах та ігор. Дуже зворушливо звучали пісні веснянки- з закликами зимі і холоду відступити і надати місце сонцю і теплу.Кульмінацією свята стали магічне запалювання Громичної свічки-символа величної сили і проходження чарівного порталу із зими в весну.А прекрасний хоровод усіх учасників свята із красунею Весною подарував усім учасникам заходу яскраві враження та сподівання на теплу сонячну весну.








«Я маю право» правовий тренінг

   З якого віку ми маємо роз’ясняти громадянам їх права і обов’язки?
  Виявляється, що навіть молодша школа та п’ятикласники чудово їх засвоюють, якщо зробити захід у вигляді ігрового тренінгу.
   До бібліотеки ім. П. Усенка на зустріч з 5 класом гімназії № 191 знов завітала ст. викладач кафедри публічного і приватного права факультету права та міжнародних відносин університету
 ім. Б. Грінченка Байталюк Ольга Михайлівна.
   Креативний підхід, вміння спілкуватися з дітьми дозволили цікаво і весело провести серйозний захід.

   Школярі грали у «Правило», робили з паперу чоловічка «Бінго», права якого порушуються, відтворили права дитини в малюнках, як вони їх бачать, а підведення підсумків було веселою грою з м’ячем, що виявила прекрасне засвоєння матеріалу.

        
                                        Завітайте до бібліотеки!
                                               Завжди вам раді!                          


   


четвер, 8 лютого 2018 р.

Патріотична година «Герої не вмирають»

Революція Гідності змінила хід української історії, тому дуже важливо щоб юне покоління нашої країни пам’ятало та поважало подвиг людей, які ціною життя змінили наше майбутнє.

В бібліотеці ім. П. Усенка 8 лютого 2018 року відбулася патріотична година для учнів 10 класу СЗШ №195, яку провела головний спеціаліст сектору обліку та збереження усних джерел, співробітник Українського Інституту Національної Пам’яті, історик Тетяна Привалко.
Історичний хроноскоп «Героям слава» відправив присутніх до початку революційних подій осені 2013 року та показав розвиток подальших подій, а у презентації «Небесна Сотня- ціна свободи» згадали імена загиблих та їх участь у подіях Майдана.

«Плине кача», зворушливий реквієм за загиблими, невід’ємний символ жалоби пролунав під час презентації та всі згадали історію цієї пісні, пов’язану з Небесною Сотнею. Під впливом згаданих подій учні задавали багато питань, завдяки яким відбувся діалог з істориком «Наша Батьківщина - Україна».        

              
На завершення заходу наша гостя презентувала та рекомендувала цікаві видання, збірки фрагментів спогадів учасників та очевидців Майдану «Майдан від першої особи. Регіональний вимір», «Усна історія російсько-української війни 2014-2016» та інші книги, які були створені Українським Інститутом Національної Пам’яті.
Досвід минулого зробить нас сильнішими задля успішного майбутнього!
ЗАПРОШУЄМО ДО НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ!
МИ ЗАВЖДИ ВАМ РАДІ!


вівторок, 6 лютого 2018 р.

Фантастична мандрівка «Зіркові пригоди» з Оленою Довгаленко

З віртуального космодрому районної бібліотеки ім. П. Усенка 6 лютого 2018 року відправились у фантастичну мандрівку Всесвітом з Оленою Довгаленко учні 3Б і 4А класів СЗШ №81.

З героїнею книги «Нові пригоди Іскри» діти поринули у космічний Всесвіт з яскравими зірками, сузір’ями і галактиками.
Чарівний сторі-тайм від Олени Довгаленко захопив дітей містичними історіями і незвичайними героями. В захваті від побаченого і почутого, діти влаштували малювальні «Космічні фантазії», під час яких створили на папері багато яскравих образів, дивовижних героїв і чудових космічних пейзажів, та ще й експромтом вигадали свої маленькі неймовірні пригоди.
                     
Книжковий космічний міжгалактичний політ з письменницею Оленою Довгаленко завершився успішно! Готуємось до нових пригод!
ЗАПРОШУЄМО ДО НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ!
МИ ЗАВЖДИ ВАМ РАДІ!

понеділок, 5 лютого 2018 р.

Бібліотечна гостина «Мереживо зимових фантазій»

Цікаво і весело, як завжди, було на наших гуртках «Родинне Коло» та «Місто Майстрів» 3 лютого 2018 року.

У «Родинному Колі» під керівництвом педагога-психолога Валентини Павлівни Ігнатенко робили ляльку «Благодать», яка виготовлялася для своєї оселі на Масляну або на Благовіщеня. Стояла лялька біля входу в помешкання і була з піднятими вгору руками у червоній хустинці. Підняті до сонця руки символізували позитивний девіз «Ніколи не сумуй і руки не опускай!». 



«Місто Майстрів» готувало подарунки до Дня Закоханих, адже оригінальні валентинки, виготовлені власноруч, несуть в собі особливий настрій для близьких та дорогих людей.



ЗАПРОШУЄМО ДО НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ!
МИ ЗАВЖДИ ВАМ РАДІ!