УЧІТЕСЬ, ЧИТАЙТЕ, І ЧУЖОМУ НАУЧАЙТЕСЬ Й СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ. Т.Г.ШЕВЧЕНКО

четвер, 31 травня 2012 р.

«Бібліотека під зеленими вітрилами»

     Другий рік поспіль бібліотеки Дніпровського району активно святкують День міста. Цього разу у парку культури та відпочинку «Перемога» вони провели масштабну акцію під назвою «Бібліотека під зеленими вітрилами». Головна мета акції зрозуміла та передбачувана – стимулювати суспільний інтерес до книги та читання, тобто максимально приблизити читача до бібліотеки.
       Районна бібліотека ім. П.Усенка представила ряд цікавих заходів.  Під час «Посиденьок у родинному колі» діти разом з батьками вигадували та створювали цікаві колажі. Найкращі сімейні роботи відзначалися подарунками, і нарешті, всі учасники із радістю приймали участь у «Шоу мильних бульбашок».  
                                 ЗАПРОШУЄМО ДО БІБЛІОТЕКИ!
                                         МИ ЗАВЖДИ ВАМ РАДІ! 

пʼятницю, 25 травня 2012 р.

27 травня - День міста Києва


                         Тебе люблю я, Києве. Довіку і незмінно.
                         Це місто - наче матінка. І я - твій рідний син.
                         Усе, що нині вмію я, віддам тобі уклінно –
                         Живи і квітни, сонячна перлино із перлин.
                                                                                          Михайло Могилевич
                                        ПРИХОДЬТЕ ДО БІБЛІОТЕКИ!
                                               МИ ЗАВЖДИ ВАМ РАДІ!
                    На Вас чекає постійно діюча книжкова виставка:   
                                   "Мій дорогий, мій улюблений Київ" 


Детальніше:

четвер, 24 травня 2012 р.

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ДІТЯМ


Вивчим правила пожежні,
Завжди будем обережні!
Знає хай людина кожна:
Жартувать з вогнем – не можна!

        У 2011 році у середньому в Україні щодня виникало 165 пожеж, внаслідок яких гинули 7 осіб і отримували травми 4. Крім того, вогнем знищувалося 63 будівлі та 9 одиниць техніки, щоденні матеріальні втрати від пожеж склали близько 7,5 млн гривень.
        Пожежа - це лихо, під час якого вогонь виходить з-під контролю.
        Часто пожежі виникають з вини школярів. Велику небезпеку становлять вогнища, що розпалюють діти поблизу будівель та будівельних майданчиків. Захопившись грою, діти забувають загасити вогнище, і тоді вітер роздуває іскри на великі відстані. В місті не дозволено розпалювати вогнища або спалювати сміття.
        Інколи діти граються на горищах або в підвалах житлових будинків. Не задумуючись над наслідками, розводять вогнища, запалюють свічки, користуються сірниками, що може стати причиною пожежі.
        Вкрай небезпечні ігри з легкозаймистими речовинами такими як бензин, ацетон, лак, іншими горючими матеріалами. Подібне загрожує вибухами, а отже, тяжкими травмами.
        Горючі - це матеріали на основі органічних, рослинних компонентів. До них належать матеріали з волокон деревини, синтетичні матеріали, нафтопродукти, пластмаси.
        Горять не тільки тверді матеріали та речовини, а й горючі гази, пил (пил торфу, сірки, сухого молока, кави, чаю, борошна, вугілля, сіна, гороху та ін.) і рідини (оцтова кислота, метиловий та етиловий спирт, мазут, гліцерин, ламповий газ, дизельне паливо...).

Правила пожежної безпеки

Урок з правил пожежної безпеки - 1-4 класи - Уроки - Каталог ...

Пожежна безпека для дітей - Головна

середу, 23 травня 2012 р.

До 360-річчя битви під Батогом


      Однією з яскравих сторінок Визвольної війни українського народу 1648-1654 років під приводом Богдана Хмельницького є битва під Батогом, що тривала з 22 по 23 травня 1652 року і завершилася перемогою козацького війська над польсько-шляхетською армією. Напередодні цієї битви, щоб не допустити військового союзу Богдана Хмельницького з Молдовою, польський уряд наказав коронному гетьману М. Калиновському виступити проти козацьких полків, що йшли з Подніпров'я до Молдови. М. Калиновський зосередив війська із понад 30 тисяч чоловік, розташувавши їх біля гори Батіг (неподалік сучасного села Четвертинівка Тростянецького району Вінницької області). У ході цієї битви Богдан Хмельницький здійснив швидкий маневр по оточенню і розгрому ворожих сил, ще до приходу підкріплення. Вранці, 22 травня, татарська кіннота (татари були тимчасовими союзниками запорізького війська) зав'язала сутичку з польською кавалерією. Тим часом козацькі полки вдалим маневром завершили оточення всього польського війська і змусили його відступити до укріпленого табору. Вночі до козацького війська підійшли основні сили (Чигиринський, Черкаський, Переяславський і Корсунський полки). Вранці наступного дня козацькі полки розпочали наступ на ворога, особливо відзначилися козацькі кіннотники під командуванням Івана Богуна. Під час жорстокого бою, що тривав цілий день, було знищено польське військо і загинула майже вся його командна верхівка. Перемога у битві засвідчила військовий стратегічний талант Богдана Хмельницького, зміцнила його позиції серед козацької старшини. Внаслідок перемоги значну частину України було повністю звільнено від польсько-шляхетського війська, по всій її території спалахнули народні повстання проти чужоземного поневолення. Фактично втратили своє значення тяжкі умови Білоцерківського договору. Перемога позитивно вплинула на подальший хід національно-визвольної війни українського народу.
 

понеділок, 21 травня 2012 р.

Іван Чендей та Петро Скунць - велетні закарпатського письменництва


        Народився Іван Михайлович Чендей 20 травня 1922 р. у с. Дубове Тячівського району в багатодітній родині…
        У творчому доробку Івана Чендея десятки оповідань, повістей та нарисів. Він є автором романів "Птахи полишають гніздо" (1965) і "Скрип колиски" (1989). У 1994 р. був удостоєний Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка за книгу "Калина під снігом", повість "Іван".
 
               
                СКУНЦЬ ПЕТРО МИКОЛАЙОВИЧ
                              (1942-2007)
            Поет, лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка
            Народився 20 травня 1942 р. в селищі Міжгір'я. Звичайний сільський хлопчисько 1958 р. закінчив Міжгірську середню школу та й подався до Ужгорода - продовжити навчання за покликом душі на філологічному факультеті Ужгородського універ­ситету, який і закінчив у 1963 р. А удача не залишилась осторонь того поклику - ще зі шкільних років з'являються публікації в місцевій пресі, літературному альманасі "Карпати". У 19 років виходить у світ перша збірка поезій "Сонце в росі", за яку через рік прийнятий до Спілки письменників СРСР, ставши наймолодшим її членом.

Зустріч з відомим письменником Вадимом Скомаровським


Тихо надворі. Ні вітру, ні хмар.
Ані шелесне верба височенька.
Наша Оленка відкрила «Кобзар»,
Вголос читає Тараса Шевченка.
Ген за рікою синіє гора,
В небі веселка розквітла казково.
Ніжно вплітається в гомін Дніпра
Добре і щире Шевченкове слово.

 
          Вадим Петрович Скомаровський пише вірші, поеми, казки для дітей. Присвячені вони рідному краю, природі, героїці воєнної пори, працьовитим людям і, звичайно, дівчаткам і хлопчикам - допитливим і непосидючим, яким був і сам поет в пору дитинства.
          В. Скомаровський - лауреат чотирьох літературних премій: імені Миколи Трублаїні (1978), імені Олександра Копиленка (1986), імені Лесі Українки (1989), імені Наталі Забіли (2003).
          Твори В. П. Скомаровського перекладено російською, білоруською, молдавською, казахською, киргизькою, туркменською, башкирською мовами. Відомі вони читачам у Болгарії, Польщі, Чехії, Канаді. Поет також відомий як перекладач з російської, білоруської і туркменської мов.

пʼятницю, 11 травня 2012 р.

СТАЛЬ І НІЖНІСТЬ. До 125-річчя від дня народження скульптора Олександра Архипенка


     Олександр Порфирович Архипенко                (11 червня  1887, Київ - 25 лютого 1964, Нью-Йорк) - український та американський скульптор і художник, один із засновників кубізму в скульптурі. Почесний член Об'єднання Митців Українців Америки (ОМУА) та дійсний член Американської Академії Мистецтва і Літератури.
      Роботи Архипенка визначаються динамізмом, лаконічністю композиції й форми; він запровадив у скульптуру поліхромію, увігнутість і отвір, як виражальні елементи скульптури, синтетичні об'ємні рухомі конструкції. Одним з перших Архипенко використовувати експресивні можливості «нульової», наскрізної форми — такою є пустота між піднятою рукою в скульптурі «Жінка, що вкладає волосся», 1915 року.
     Народився в Києві  у сім’ї  професораКиївського університету П. А. Архипенка.  У1902-1905  навчався в  Київському художньому училищі, з якого був виключений 1905 за участь у студентських виступах. В 1906 продовжив навчання мистецтву у Ст. Святославського. В 1906 разом з О.Богомазовим  організував першу виставку своїх творів у Києві. В цьому ж році переїхав до Москви, де в 1906-08 продовжив освіту в Московському училищі живопису, архітектури і скульптури.
     В 1908- переїхав до Парижа, де продовжив освіту у Паризькій мистецькій школі. У Парижі Архипенко оселився в колонії художників «Вулик» («La Ruche»), де також жили художники - вихідці з України. Там познайомився з А. Модільяні, А. Годьє-Бжеско та іншими. Він відкрив в 1910 у Парижі власну школу і, як перший кубічний скульптор, увів у скульптуру нові естетичні елементи - моделювання простору, заглиблені форми і прозорість.
     В 1910 здійснив велику подорож з виставкою своїх робіт ІІталії., Швецією, Францією, Німеччиною, Чехословаччиною і в тому самому році відбулася перша персональна виставка Архипенка у Гагені (Німеччина). У 1912-1914 Архипенко викладає у своїй власній Школі мистецтв у Парижі. 1914 переїжджає до Ніцци.  1920 бере участь у Дванадцятому бієннале у Венеції. 1921 засновує власну Школу мистецтв уБерліні.
     З1923 оселився у США, де відкрив школу пластики, викладав у Чиказькій школі індустріальних мистецтв та університеті в Канзас-Сіті.
     Родоначальник кубізму в скульптурі («Боксери», «Солдат іде»), працював у манері конструктивізму, абстракционізму  та інших новітніх мистецьких течій («Жінка», «Жозефіна Бонапарте», «Заратустра», «Балерина»,). Створив новий різновид рельєфної різьби - т. зв. «скульптомалярство» («Купальниця», «Жінка, що стоїть»), відкрив і обґрунтував принципи рухомого малярства, сконструював особливий механізм - «архипентуру».

понеділок, 7 травня 2012 р.

БУДЬ СЛАВЕН ДЕНЬ СВЯТОЇ ПЕРЕМОГИ!


     4 травня напередодні Дня Перемоги у нашій бібліотеці   відбулася зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни. Привітати почесних гостей прийшли учні гімназії № 191 та ЗОШ № 195.
     Першим привітав  ветеранів ансамбль викладачів ДМШ № 20 під керівництвом  Заслуженої артистки України Тетяни Халаш. Улюблені пісні воєнних років «Катюша» та «Смуглянка», нова пісня, присвячена Леоніду Бикову «З нами поряд» і танго з ветераном Оляничем Владиславом Васильовичем нікого не залишили байдужим. А слова щирої подяки від артистів людям, які зберегли мир,  були зворушливими і поетичними.
     Наступним виступив призер конкурсів патріотичної пісні ансамбль «Світанок» (кер. Зібачинська О.В.  і  Дерека С.А.), який виконав пісню з репертуару К.Шульженко, а також пісню Тетяни Нєдєльскої  «Ты помнишь о войне не понаслышке». Дівчата танцювали, розповідали про війну, щиро дякували ветеранам за мирне щасливе дитинство.
     Своїми спогадами про війну поділилися Голова Ради ветеранів «Березняки-1», колишній директор школи № 195 Іванова Галина Іванівна, учасник бойових дій Поляков Олександр Миколайович, ветеран армії, майстер парашутного спорту Олянич Владислав Васильович.